Prijava

Ima s patlidžanima, tikvicama itd. Mljeveno meso je obavezan sastojak.

Ima i bez mesa. To je burek.

burek

bez mesa

Skočko, praviću se da to nisam pročitao.

Bajramski kolač, majka kupila, nije pravila. Deset slojeva ima, neki ukusi se ponavljaju. Ne volim ja ovo, ja volim ruske kape i tulumbe, to su kolači, svi ostali su aranžiranje nauštrb jestivosti.

Meshjo bajadera je majka i maceha pozz

Seltik i kurator ima li vas

Prinudjen sam nekih mesec dana da spremam sam sebi obroke, samo mi je rucak frka, pa dajte recepte i predloge, uglavnom neka bude sa piletinom, znaci visokoproteinski obroci, ako moze kombinovanje sa pirincem testeninom i krompirom... Za danas sam uzeo ono piletina sa 4 vrste sira, neko je spremao, pa cu da probam danas to, al jebase mi majku 800din sve sa pavlakom mesom sosom i sranjima, pa za te pare u restoranu da jedem jbt, al dobro zelim da naucim nesto..

Kuratore sta voli decko najvise da mu spremas, daj taj recept

Sa peeletinom mozes sta god hoces: tiqvice, sampinjone, chorbe od povrca...
Roknesh iseckanu glavicu lika u serpu da se malo onako ustakli na ulju, dodash posle iseckano bijelo meso, promeshas, dinstvujes malo dok ne bude meso ok, onda roknesh iseckane tiqwitze (izvadjene semenke, dodas ketchup ili jos bolje svezeg paradajsa i zacine razne i dinstvujes jos.
Kad kazem razne, nachi pershun, biber, so, majchina dushica, soja soss, origano.
Posto si sirotinja, onda samo so jbg.

Hahaa, sad vidim da sam stavio lika umesto luka. Ali necu da ispravljam, jer skech je ispao spontano

Pa znam klasicno dinstanje sranja, ali hocu nesto posebno, drkanje neko... I kakve tikvice, nemam 50god jbt, ko jede tikvice..

Sinoc odlicno ispalo ono sa 4 vrste sira, ali ne bih bas sve da spremam iz onih kesica sa sosevima:(

Ja bas juce jeo pohovane tikvice
Naravno nisam ja spremao vec zensko roblje
Brt odlicno jelo

Armine, kakva slučajnost, evo pijanih pilećih šnicli:

http://s2.postimg.org/91svk37go/DSC00487.jpg

Šniclice baciš na 1dcl ugrijanog ulja, nakon 1 minut dodaš najobičnije bijelo vino. Nasjeckaš sitno 2-3 češnja bijelog luka, na samom kraju prebaciš preko toga 1-2 kašike pavlake. Super jednostavno, a možeš se i najesti.

реално, тиквице ми звуче као нешто што једу само пензоси уз пола леба и то само ако су тај дан примили пензију

Bač, samo ih treba puno začiniti jakim začinima, jer nemaju neki svoj ukus, dakle, puno bibera, soli, aleve, čili, kari, luk jedan i drugi itd. Ako imaš nekog mesa, ne daj bože, napuniš ih mesom:

http://www.lchfsvakidan.com/wp-content/uploads/2014/06/punjene_tikvice_meso.jpg

Aj ne serite, tikvice objašnjavaju kad se dobro spreme, šta oćete koji moj samo pečenje i komplet lepinje, mogu misliti šta biste pisali da sam pomenuo grošak ili plavi patlidžan.
Tačno je, jedu ih likovi koji su sad penzosi, zato toliko i žive, mešate uzroke i posledice.

Šta fali tikvicama, samo nešto izmišljate... Ja sam ručala sarmu, najbolje jelo na svetu :)