Prijava

Slučajno sam naletio na jedno pisanije nekih bh novina-portala (šta li je već), vijest je da su možda na pomolu nove teritorijalne promjene.

http://bh-index.com/index.php/bih/iz-minute-u-minutu/3609-nova-podjela-bih-rs-se-odrice-istocnog-sarajeva-i-pala-za-brcko

Da li je realno da će se ovo dogoditi?
Da li je ovakva podjela dobra ili loša?
Da li bi se uopšte trebalo mijenjati teritorijalno uređenje ili se zadržati na ovom sadašnjem?

Molim bez spemovanja.

Нема шансе за овим ремче :) питаћу бураза прича ли се о томе по Палама пошто живи тамо :)

Pa pazi, možda ne može ovo rješenje ali već odavno idu priče o novom preuređenju, posebno za treći entitet koji bi bio za Hrvate.

Имам ја предлог за поделу. Срби са Србијом а остали где оће. Опааа! Шалим се, само желим да пружим подршку људима преко Дрине јер мсм да је немају довољно од нас, како је вама воља а ја ћу вас подржати, иако сте међеди... И не признајете бурек ссир.

OD ovog sad gore ne može biti.

само желим да пружим подршку људима преко Дрине јер мсм да је немају довољно од нас, како је вама воља а ја ћу вас подржати, иако сте међеди

како је вама воља а ја ћу вас подржати, иако сте међеди

АМИН!!!

Заиста је неопходна нова консолидација разбацаних кантона и решавање питања хрватског ентитета. Они као апсолутни победници последњег рата недвојбено заслужују свој ентитет. Нервира ме само што њихови плитки политичари у инат сиротим бошњацима подржавају Републикосрбстанце. Да се ја питам Републици Српској би припојио делове Старе Херцеговине који су већински српски и уз то би направио отклон од Сарајева потенцирајући Републику Српску као легитимну наследницу краљевине Босне, а самим тим и истичући њену државност.
Што се везе са Србијом тиче, не бих им се припојио. Они оће само наше паре, земљу и љепоту каке нигдје нема. Заиста, музли би нас као Војводину. Зато:
-независна РС
_независна Босанска федерација бошњака
-Широки Бријег, Томиславград, Ливно, Мостар и остали Хрватској
-Брчко ентитет

E moj Rotšilde, Vojvodinu ne muze Srbija, nego Beograd. A muze i celu Srbiju. Samo nisam primetio da je u Vojvodini toliko loše stanje od tolike muže, za razliku od Srbije južno od Save i Dunava koja odumire.
Neće tu lepotu niko da dira, ima sve to, samo još lepše u Šumadiji, prc!

Odakle ko i šta ove mape?

I na im ovi hercegovci. Niko i ne bi primjetio da ih nema.

ladno im ispod ovog članka piše PODIJELI
pa ono tviter, fejs i ostalo...Bosna se deli i sajbernautički.

nije realno da će se to dogoditi.

Tesko, jako tesko...velike sile jednostavno to nece dozvoliti izuzev kad bi se narodi mirno razisli, a Bosnjaci bi popizdeli (plus bi trazili Sandzak). Jedina iole veca promena koja je moguca jeste uvodjenje hrvatskog entiteta, sto bi moglo imati neke pozitivne posledice na Rep. Srpsku. Dok god postoje veze izmedju srpskog naroda sa obe strane Drine mislim da je situacija prihvatljiva.

Tako nešto može doći samo od zapadnog dijela RS, tačnije od jednog budalaša iz Laktaša. Bavim se pomalo politikom i čini mi se da Dodik sljedeće izbore može dobiti samo nezavisnošću ili nekim većim stepenom autonomije Republike Srpske. To je jedan od razloga zašto je baš Milorad jedan od najvećih pobornika trećeg hrvatskog entiteta i još veće decentralizacije BiH. Da se razumijemo, i ja sam pobornik veće autonomije Republike Srpske, ali pitanje je cijene.

Istočno Sarajevo,Pale i Sokolac koji su etnički homogeni pripojiti Federaciji? Članak kao da je pisao predškolski uzrast. Odabijte mi od zavičaja! ;)

Пала и Соколац су једни од ријетких градова који су прије рата на тим просторима били већински српски, знам за Вишеград :) прија рата био 70% турски после рата 98,9% наш лоло :)

:) Slično je i u Rogatici.

Bosna je to, sve je moguće pa i drveni šporet...

sve je moguće pa i drveni šporet

Ал само за једнократну употребу.

Nea ote ljubavi ništa.

Опаа, хајландер комшија :)