Prijava

Ja sam ona druga strana. Manijak koji skuplja autostopere.
Kod rvata ima jedan zajeb. A to je da ne mozes da stojiš na autoputu, ni sa ni bez onog prsluka. Što je po meni prvorazredno za bezbednost. Autostoperi im se potucaju po benzinskim pumpama duž autoputa i na naplatnim rampama. Elem zabrana se radi na pogrešan način. Naplate ti debelu kaznu.
Druga stvar je da moraš da imaš potvrdu boravišne prijave, za svaki dan. To je problem kada stopiraš. I opet ti drknu kaznu. Velik rizik da te kazne.
Letos sam natovario u kola neko dvoje Poljaka. Zaljubljeni par studenata. Kažu njiova grupa ima 30 ljudi i idu u kamp u zaostrg iza Splita. Ali stopiraju tako po dvoje. Pokupim ih ja u 20.00. Pao mrak, obrnuće sat, na novi dan. A ne smeš postaviti šator, sem u kampu i da te neko prijavi u općini. I povedem ih ja u kamp kod međeda negde po sred Velebita punog Ustaša (tako ja ljudima vršim uslugu). U sred boga leta od 40 stepni, smrznu se ljudi na suvom velebitu u bukovoj šumi. Kada pomisliš na alternativu, bolje i smrzavanje nego da izgoriš u požaru. Ujutro ih vratim na autoput kod Gospića. Platim kavu, odradim prevodilački deo.
Nedelju dana kasnije ih sretnem, na onoj okretnici, bivši autoput. Stopiraju prema Budimpešti. Razmišljam da ih povezem do Novog sada. Tamo ima ljudi. Bar će izaći iz okupiranog područja dok se vidi. Al opet, mogu zaglaviti tamo na kaćkoj petlji, pa će ih razguziti ovi naši vozači.
Nisam ih pitao da li su stigli do Splita.

uzmi couchsurfing.org

Ovo cemo u slucaju da nas ide dvojica, ortak je vec bio tako do Amsta i Berlina, i kod njega su dolazili...

По нашим ценама. У Русији је чорба три пута јефтинија. Буквално. Ал свеједно рачунај наше цене

Pa to, i jos smo mi racunali da nam auto trosi 2 litra vise..Tako da ce biti dovoljno kesa za sve..

Toliko sam euforican sto se tice ovoga, da je to neverovatno. Danima razmisljam o tome, gledam kako da ustedim kintu i da vratim dugove, pa da krenem na put. Inace, kako sam se zalepio sad za Google maps, sinula mi je ideja i autostopa Kopenhagena i Stokholma, preko Bratislave, Praga, Berlina...Mislim da je to dosta izvodljivije nego ova istocna tura, ali mi je ona na prvom mestu, pa ako odem tamo i vratim se, kapiram da mi nijedno sledece putovanje nece tesko pasti...

Што се мапа тиче, у тим крајевима консултуј и јандексове мапе, много су прецизније од гугла.

http://maps.yandex.ru/?ll=20.926982%2C44.033088&spn=14.875488%2C6.760722&z=7&l=map

Нисам читао тему, вероватно је већ неко написао. Не бих се ја зајебавао, можеш да останеш без неких изнутрица које ће касније да продају.