Prijava

Е јебем ли га, ваљда ми неће и ова тема завшрити под катанцем, а и не мере проћи спортски део форума без ски скокова и уопште зимских спортова (а ја не видех да је има).... Дакле, о томе ваља причати....
Ако НФЛ море дима тему, онда мора бити и нека где ће бити и име Адама Малиша....
4 скакаонице почеше....
http://www.novosti.rs/vesti/sport.297.html:412936-Cetiri-skakaonice-Jakobsen-pobedio-u-Oberstdorfu

Скакаонице могу да гледам само наварен. Мени тотално незанимљив спорт.

Жешћи смор. Занимљивија ми утакмица Хајдук Кула - БСК.

Čujem da je Morgenštejn dobi , nisam gledao

Болт је ли ти покушаваш троловати или си генерално глуп и напоран лик!?

један од мојих омиљених спортова, Јане Ахонен је био краљ. Од ових садашњих некако ми најготивнији Роморен, Шлиренцауер и онај Коивуранта. Био је и Карељин, ал јбг...

Једино брат Џорди разуме.... Јебем ли га, шта ја знам, мени је занимљиво.... Извалим се као прасац уз јело и гледам скокове..... А и несум тему само за ски скокове отворио, већ уопште за зимске спортове (де и хокеј спада), ал' ово ми било најзанимљивије па турих у први план у наслову....

E kanim se da jednom odem u onaj Garmišpartenkirhen, stalno prolazim tu blizu kada idem za Srbiju, gledam putokaz i nikako da imam vremena da skrenem i da vidim to mesto...

Ски скокови јебу, жао ми што сад никако да ухватим кад и где има пренос.
Мада, нису ми толико занимљиви од кад не скаче Ахонен, али и даље је добра плејада скакача, међу којима има још пар легенди спорта.

ja to volim da gledam. Pogotovo kad je u Bišofshofenu. Onda čitav dan idem po kući i vičem BIŠOFSHOFN, BIŠOFSHOFN! sa jakim karikiranim njemačkim akcentom. Ukućani se krste i negoduju al ja taj dan dam sebi oduška i govorim BIŠOFSHOFN!

Prije sam gledao skakaonice. U zadnje vrijeme nemam vremena. Pratio sam dok su harali Kazujoši Funaki, Masahiko Harada, Jane Ahonen, Diter Toma, posle se pojavio Sven Hanavald, Andreas Goldberger itd.

Мало тога знам о ски скоковима и генерално не пратим ништа од тих зимских спортова, али већ 10-ак година са уживањем гледам Четири скакаонице. Не знам шта се дешава у остатку сезоне, али кад дођу празници, постанем љубитељ овог спорта на пар дана.

Навијам ове године за Симона Амана, зато што сам прочитао да је освојио све трофеје, само није никад тријумфовао на Новогодишњој турнеји. Јуче није био лош, али по речима коментатора, нема баш много шанси да се умеша у борбу за прво место. Каже да поред прве тројице у Оберстдорфу даје шансе још једино Кефлеру, јер је у доброј форми ове сезоне.

Је л' може неко да ми објасни како се рачунају бодови? Лик скочи 134, дода му се још 3 због ветра нпр. и добије 55 од судија и онда буде фазон 140. Или 128 + 52 и буде 130 или тако нешто. Покушавао сад док сам гледао да делим збир са 2 или метре са 2 па да додам оцену, али није се слагало :)

Брат Курд променио име и тема оживела....
ГРЕГОР ШЛИРЕНЦАУА и АНДРЕАС КОФЛА, како би Раћко рекао, су ми данас некако омиљени.... Ја сам Малиша увек готивио.... Од те ''старије'' гарде је једино Аман остао а да ваља још увек....

Највећа сензација ски скокова свог времена, иако је скакао по 40 метара, Еди "Д Игл" Едварда. ололо
https://www.youtube.com/watch?v=A7MmJIy0bjo

Imaš kritičnu tačku K i skok na nju nosi 60 poena.

svaki metar ispod kritične tačke ti je minus 1.8 boda a svaki metar iznad je +1.8 boda.

Ocjena za stil ti je od 5 sudija, najviše 20 bodova, najviša i najniža ocjena se spuštaju i uzimaju se one ostale 3 i sabiraju se.

Recimo, Jane Ahonen u Lahtiju skoči 130 metara, u Lahtiju je kritična tačka 116 što jes jednako 14*1,8=25,2+60= 85,2 za dužinu
i za stil dobije 20, 19.5, 19, 18.5, 19 = 19.5, 19, 19 = 57,5 za stil

znači Ahonen dobija ukupno 142,7 bodova za ovaj skok.

http://www.youtube.com/watch?v=Xv9jWhen_9I

И Чеси имадоше коња за трку....

Хвала, Скочко!

zgotivio sam ski skokove uz matorog, to nam je bila možse kaže jedina novogodišnja 'ceremonija' koju smo provodili zajedno u podnednim časovima 1,2,3 januara. mislim da smo tada i najviše ćaskali u životu, dok traju te 4 novogodišnje skakaonice za tih 2 sata. On je oduvek gotivio Mališa, a ja Šmita, u periodu kad se oni cimali za titulu. Posle se pojavio Hanavald i zatvorio svima usta.