Prijava

Zato što nije sve izašlo iz usta poznatih instant mudrost. Naprotiv. A znate kako su nastale one narodne poslovice? Ljudi koji su ih smislili (misli se na pojedince) je toliko bio blam zbog izrečenog da su zamolili svijet da izreku ne pripsuju njima nego narodu. Da, znam, nevjerovatno al ne bi vas ja lagao. Idemo.

"Nikad ne mislim da ljudi umiru. Oni se samo presele u robne kuće."
Endi Vorhol (prije će bit da je Vormhol, jer ovakvu nebulozu može izreć samo naj što su mu crvi pojeli mozak)

"Uspeh je uništio mnoge muškarce."
Sindi Adams (Mislim da je komentar suvišan na izjavu ove glupe kučke.)

"Bolje prokockati svoju mladost nego ne učiniti s njom ama baš ništa."
Alber Kami (Bravo genije! Šupčino! Jesi li sam to smislio o kurcu mi visio! ... Jebote koji je kurac s ovim ljudima?)

E da, i fala Politikinom zabavniku na materijalu, oni prednjače sa objavljivanjem svega i svačega (prilično glupog).

Dajte i vi neki neki znam da znate. Nemojte da vam ulazim u profile i kopiram ono "O sebi"!

"Ko tebe kamenom ti njega hlebom."
"Kad ti udare šamar, ti okreni i drugi obraz."
Ova dve su mi je posebno bile odvajkada nerazumljive, i poprilično šonjave.

neko: ruza je ruza je ruza je ruza. sta je pisac hteo da kaze?
narodna: pametniji popusta.

Lukse "Ko tebe kamenom ti njega hlebom." je manje-više sva hrišćanska filozofija. Druga izreka isto.

Džordi to za ružu mi zvuči ka onaj Facafacin "moj je crnac crnac crnac!", ili kako već glasi definicija, a pretpostavljam da je sprdnja izreka. Bezveze.
A ta pametniji popušta nije glupa.

"Prvi mačići se u vodu bacaju"

"Po jutru se dan poznaje"

По јутру се дан познаје је кајнда истинита.
----------------------------------------------------

"Nikada se ne bih kandidovao za predsjednika Amerike jer ne bih podnio da živim u manjoj kući" - Bono Koks.
"Nije važno žto ne radiš nigdje, važna je diploma"

ova prva je izvor zabavnik... jeste glupa, zato sto onda gluplji pobedjuje.

mnoge narodne izreke s ovih prostora su katastrofa kolko su glupe

meni je interesantna jedna koja baš hvata taj palanački duh:

ku'š u nekošeno

otprilike - nemoj da štrčiš, ne ističi se, ćuti i slušaj, ne talasaj, ne pitaš se ti ništa ćuti i poštuj, povinuj se autoritetima i onda kad nisu u pravu, popuši bogu standarda

Pas koji laje ne ujeda.

Bilo je nešto u Zabavniku, neka najočiglednija moguća stvar rečena, samo je rekao neki poznati pa je kao mudrost.

Пас који лаје не уједа је највећи фејл од изреке који постоји. Наравно, то је метафорички речено али гледајући буквално... Нема смисла. Ја баш мислим да тај што лаје уједа.

Aj nek neko linkuje stranicu Balaševizam sa fejsa, mrzi me da se zezam preko fona.

Пас који лаје не уједа је највећи фејл од изреке који постоји. Наравно, то је метафорички речено али гледајући буквално... Нема смисла. Ја баш мислим да тај што лаје уједа.

Ja ne mislim, ja znam. Kacam imala osam godina jedan ker lutalica je bio lajao kao nenormalan, i posle skočio na mene, oborio me i ujeo za vrat. lololololo

Значи, симптоми беснила су се појавили тек сад?

Konačno neko prepoznade šta je slika. :) Pa, obično se pojavljuju nekoliko dana do najviše godinu dana od ujeda, a i primila sam hiperimuni antiserum, pa se nadam da sam bezbedna. GRRRRRRRR!

Ko nije jeo hleba u krevetu, ne zna kako bodu mrve. Razumem poentu, ali..

Bolje je imati pametnog neprijatelja, nego ludog prijatelja.
Зар није боље имати глупог непријатеља?