Prijava

Ako ćemo realno jedan od glavnih pronalazaka naše civilizacije je hleb, jer je upravo on omogućio da se narod zasiti za sitne pare, na taj način je znatno pomogao da prenaselimo ovu planetu.
Tema je namenjena obožavaocima hleba, znači Filgudi su zabranjeni ovde, dakle mogu učestvovati svi koji vole hleb i rado ga se sećaju.
Kakav vi hleb volite? Crni, beli, ražani, od heljde, bajat, taz, tostiran ili onaj vruć tek izašao iz rerne? Da li više volite kupovni ili domaći hleb? Šta mislite o pogačama i kajzericama? Da li volite više domaću ili susam lepinju ili možda onu iz Meka?
Šta volite da mažete na hleb, džem, krem ili ajvar? Da li jedete hleb sa makaronama i špagetama? Da li ga jedete sa krompirom? Sa čim ga sve jedete, da li računate da ste jeli ako je obrok bio bez hleba?

vruć tek izašao iz rerne RULES!!!11

Da li idete kasno uveče do pekare kako bi uživali u vrućem hlebu i pecivima? Da li volite da mažete paštetu ili kajmak?

Ручак без леба ко село без цркве!

Kod mene keva pravi hleb ima onu mini pekaru il kako se već zove taj kurac.Bude dojaja napravi ko ovaj nordiski što ima da se kupi u merkatoru
http://www.pdm.rs/uploads/food/products/hleb_nordijski_350g.jpg

KRU!

U našoj kulturi kru nije dodatak jelu, no je jelo dodatak njemu.

http://opusteno.rs/slike/2011/06/kako-napraviti-przenice-11428/_sp-przenice.jpg

ja ne jedem hleb od kraja 2008 godine i lepo se osecam.iz korena sam promenio ishranu.ponekad kada me zelja mine,namazem na parce pastete.na mesecnom nivou ne pojedem ni veknu.nije bas da ga ne jedem,al sam ga minimizirao.ekstremno.

Kad mažete kru nečim, jel uzmete pa namažete čitavo parče tim nečim il kidate sitnija parčad pa ih mažete individualno?
Koji glumac ili glumica peče najbolji kru?

VRUĆA LEBA, KAJMAKA I PARADAJZA!

to da hleb nije zdrav, to totalno nije tačno! moja drugarica držala neku dijetu, izbacila hleb, i posle par meseci joj se sjebala krvna slika načisto, i lekar joj rekao da mora da jede hleb! dal beše zbog magnezijuma, ili tako nečeg, se sećam se...

A jeste nekad jeli hleba i masti, eventualno sa dodatkom aleve paprike? Kako je to?

Au veliki sam hljebojed...znam pojesti i celi hljeb za obrok kad sam gladan...samo ga uz pitu ne jedem, cak i uz paste uzmem malo hljeba...ziviJo hljeb

Prvo zabiješ motiku uzemlju.
Sjedneš na nju, otvoriš torbak. Izvadiš redom domaći kruv, kanticu masla i kanticu paprike.
Odsiječeš skrišku kruva pa ozgor kašiku masla i ozgor povrh paprike.

Nea bolje stvari za snagu.

Volem u svakom obliku, najviše vruć, beli, onaj najnezdraviji kažu kreteni nutricionisti.
Ponajviše volim kad sama zamesim i kad mi naredna tri sata miriše cela kuća na vruć hleb. Uz hleb najbolje ide roštilj pa na drugom mestu kajmak;)

Kakav vi hleb volite? Crni, beli, ražani, od heljde, bajat, taz, tostiran ili onaj vruć tek izašao iz rerne?

Uglavnom kupujem neke crne, integralne varijante, mada su to ustvari polubijeli, ali ih oni prodaju kao crne.

Da li više volite kupovni ili domaći hleb?

Domaći je teži luksuz, ne sjećam se kad sam ga poslednji put jeo.

Šta mislite o pogačama i kajzericama? Da li volite više domaću ili susam lepinju ili možda onu iz Meka?

Volim klasične lepinje, kakvih ima u Bosni.

Šta volite da mažete na hleb, džem, krem ili ajvar?

Ajvar, paštetu, eurokrem rijetko. Ali ko klinac sam ždrao eurokrem mnogo.

Da li jedete hleb sa makaronama i špagetama?

Jok.

Da li ga jedete sa krompirom?

Njet.

Sa čim ga sve jedete, da li računate da ste jeli ako je obrok bio bez hleba?

Uglavnom hljeb mi je obavezan uz mesne stvari i variva. Gdje god ima tjestenine i krompira ili riže mogu da jedem bez hljeba.