Prijava

Kakvo vi mišljenje imate o ovome?
Da li znate nekoga ko studira u Americi?

Sportske stipendije.
Da li znate nekoga ko je preko ovih stipendija otišao da studira u Ameriku?

I kako ste uopste vi odlucili koji ćete faks upisati?

Molim, bez spema :)

Мој другар, тренутно је у Минесоти. Додуше, отишао је на рачун академске стипендије, пошто је био одличан у некој интернационалној средњој у Италији, али се у међувремену прешалтао на ватерполо, па сад прима неку кинту и за то. Док је на паузи између семестара, држи часове пливања клинцима на Јејлу и за месец и по дана узме око 4000 долара. Све у свему, он је задовољан, једино му смета што нема више "наших", па се некад уканали, ал нашао је неку меричку девојчицу која је рада да учи српски.

Ja sam se odlucio tako sto mi se svideo moj smer u srednjoj, pa sam odlucio da ga nastavim. I mnogo bitna stvar mi je bila sto na birou nema ni jedan ( cuo sam to od vise ljudi ) inzenjer iz moje struke. A to je realno najbitnije, jer mozes ti da volis posao koji radis, ali nemas gde da ga radis. Ja sam imao srece da mi se poklopi i da se trazi ovaj posao i da mi se svidja :)

Ja iskreno razmisljam nekako preko sportske stipendije da odem tamo.
Nisam ja neki vrhunski igrac, ne igram super ligu i to.
Ali msm da imam talenta i da treningom mogu da poboljsam svoju igru.

Znam ima tako poslovi na tim koledzima i kazu da su veoma placeni, msm ta tokom semestra imas pravo na 30 sati nedeljno posla, koji nije malo placen.

A i znam da ima agencije po Srbiji koji se bave tim stipendiranjem sportista, salju video materijal i to tamo po 'Amerike' ...

Stv imam volju da pokusam ovo..

I imam ortaka iz NJ i on mi malo pomaze, prica mi kakvi su Koledzi tamo itd, itd..

Ali sto je najgore, ja ne znam sta bih da pohadjam :)
Jos se nisam odlucio..

Vredi, ako možeš, idi. I dan danas sebi nisam oprostio što ne odoh na MIT, Stanford ili USC, jeste da dotičnim čkolama nema sehsanja sa razvratnim Amerikankama (doduše na USC moždar i ima, ali ja ne bih podlegao tim niskim porivima dok sijaset lepih proglema naučničkih stoji nerešeno), i jes' da je pun kurac natakarenih Azijata, al' bi mi zato tamo zbog kvaliteta nauke koju rade bilo k'o Čampiju u Meki i Medini lolo

Ja pokusavam da nadjem neki koledz koji ima i sportski 'deo' :)
Gde mogu da igram odbojku za njihov koledz i ono ujedno da zavrsavam...
Na kraju ako budem dobar, mozda me i neki tim njihov kupi ili cak evropski :)
Ako ne, imam zavrsen koledz i mirna bosna :)

A i tragam tako za nekim smerom koji bi mi bio zanimljiv, a i koji je trazen, za koji ima posla..

pa ionako bi jedina šansa i bila da te stipendiraju na osnovu sportskih rezultata. Ostalo je diskutabilno...

Био је мој рођак преко кошаркашке стипендије, ал' јеби га, пошто је сада профи не знам колико му тај факултет значи.... Ал' оно, има завршен факултет у Америкама па овде море да добије посао кад му се ћефне мање-више....
ЕДИТ: Одлична ствар су те спортске стипендије, јер ће се Амери потрудити да из тебе извуку максимум талента....

zbog kvaliteta nauke koju rade bilo k'o Čampiju u Meki i Medini lolo

lolololo

e i ja isto imam neku ideju da palim u amerike na master studije, jer samo engleski znam toliko dobro, a ne gubi mi se godina da sad štrebam neki jezik....pa ono, spomenite kake su šanse, uslovi, i te fore, čisto da znam :D

Крени самном на кошарку па ћемо заједно дизборимо стипендије.... Лоло....
Гледао сам ја, од како сам од ове године почео озбиљно да схватам факултет, (а пошто студирамо исти курац на истом факултету) мастер студије се у Америкама плаћају пун курац новаца.... Јефтиније су у Канади и у Енглеској (мислим да смо са Универзитетом у Норичу, јер смо братски градови, некако повезани).... Ал' највеће питање је где се који факултет признаје.... Медицину ће свугде признати, ал' историју је питање....

pa jebem li ga, u svakom slučaju pije više vode nego ova naša diploma...

Проклета је Америка... знам доста тих "спортиста" што ишли тамо на колеџе и завршилим ево сад љуште курац по српским лигама, зонама и тако тим бетонима. Канда није сваки колеџ у УСА рангиран исто, треба и то имати у виду.

Доста су старији пријатељи причали о овоме, али никад се нисам превише упуштао у причу.
Један ускоро иде у Америку да студира неке ликовне студије на доста високом и квалитетном универзитету. Други опет треба да иде, ваљда неки менаџмент да студира, тренутно сређује папире, каже да је све како треба. А један је ишао да ради тамо, као нека размена, радио је у Мичигену као радник у одржавању хотела. Каже да је посао лаганица, мења сијалице, чисти базен, коси траву, посао се одради брзо, и после му остане слободног времена, али се врти около, чисто да не забушава.

Зависи где су играли брате Лаки.... У трећој НЦАА дивизији бих и ја лагано могао диграм, тамо само прва јебе кеве, евентуално се неко ретко-кад пробије из друге....