Prijava

Uglavnom, položio sam početni ruski, tamo negde na leto ću polagati srednji ruski, ali veze nemam sa ruskim.
Hoću reći, sve je to neko intuitivno nabadanje nastavaka, a kad dođem do komunikacije ne mogu da se sastavim da pitam pošto lubenica.
Mislio sam, kad budem imao vremena, da pređem nekakav internet kurs kojim bih eventualno popunio praznine koje imam u onom osnovnom početnom delu i osposobio se za neki jednostavan razgovor.

Razgledao sam sajtove i našao nekoliko koji ili traže da se plati ili daju lekcije tipa "ruski za mašinovođe", "poslovni ruski", "ruski za dejting", a ja sam mislio da nađem negde ceo jezik, pa još spakovan u tridesetak videolekcija, pa još da svaku prati gramatika i tako sve lepo povezano da mogu da ispratim.
Da l zna neko?

Има неки зајебан програм за учење језика, фул инсталација с Дајмон тулсом, али не знам како се сада зове... Ваљало би то наћи.

Пријатељу,
нема тога на нету. Или је вирус типа ЈАНГ ЛЕЈДИЗ ФРОМ ОКОЛИНА ВАНТ ЈОР ДИК, или се плаћа. Ја идем на руски у Руски дом, и тамо је 70% часа конверзација. :) Пробај тамо, ако те баш интересује..

www.livemocha.com

edit: baš to što tebi treba, još imaš i dijelove sa konverzacijom, gdje sebe snimaš kako pričaš i tako to.

mogli bi oni tebi da plate kolko ih reklamiraš :D

pa bi :D
spasio mi je život ovaj sajt jedno bezbroj puta, hvala im do neba :D

Registrovao sam se ovde, imam neke moka poene, sto komada. Kolko se to brzo troši, kako to ide, može li da se napuni?

svi kursevi se plaćaju, ako ne želiš ništa da radiš na sajtu
e, ako uzmeš i ispravljaš neke zadatke drugih ljudi koji uče jezik koji je tebi maternji (ili ga znaš kao maternji, npr, engleski a1.1, smiješno je, al' opet, ima ljudi koji pojma nemaju), dobijaš te moka poene i svi kursevi ti budu besplatni
ja sam npr. jedno 7 dana pomalo ispravljala to, i za tih 7 dana stekla dovoljno bodova da mi sve na sajtu bude besplatno već eto godinu-dvije
samo malo pročačkaj, vidjećeš šta sve ima

Ja znam da edicija RosettaStone vazi za jedan od najkvalitetnijih softwera za ucenje jezika. Nemam pojma kakav je ruski, nemam pojma ni kakvi su ostali, ali vele ljudi, a i zene kazu da je taj kurs medju najboljima...

Ova moka deluje dobro, samo što sam otvorio kao najnapredniju lekciju koju mi je prvo izbacio a on mi lista satove da pogađam kolko je sati. Nadam se da ima nešto naprednije od toga, pa mi neće biti teško da ispravim ponešto ako su dobre lekcije.

idi na enroll in a course, tu nađi Russian 101
od tog se kreće

Znam, al neću da krenem od tog što se kreće.
Hoću da krenem od vremena i padeža u konverzaciji, je l ima to?
Ja bi pričo.
Ja b'i hacjel gavaric.

ne mo'š tako, kreni redom, jer ne funkcioniše kao klasično učenje jezika
a ako si već učio, preći ćeš ga za sat vremena, tako da..ništa ti ne znači :D

braaatee, jel moguce ovo... imas temu za rusofile, pre neki dan su otvorili, zasto ne pitas tamo.
Ne mogu da verujem vise, svi otvarate teme, smara vise

okej sajt, sednem jednom da malo vežbam francuski za ispit, krene da mi izbacuje neke ribe sa strane a fazon neke hot norvežanke i ja tako s njima četujem i zaboravim zašto sam došao haha. zamalo jednom sise da dobijem, prave sise

par puta sam dobijao i nekih bizarnih poruka tipa ako mogu da doniram par hiljada dolara u južnu afriku nekoj hrišćanskoj fundamentalistkinji koja ima rak

do jaja sajt..

Ne mogu da verujem vise, svi otvarate teme, smara vise

Mislim da previše vremena provodiš na internetu.

ma super si
ali mislim da nije tesko pogledati da li ima slicna tema, pa tamo postovati

Хе хе, занима ме каквог је квалитета сир из Новосибирска, неки кажу да је превише мекан а неки да је тврд. Да отворим нову тему ?

Rifreš teme, ako ima još neko neki predlog.
EDIT: ili pošalicu.

ja da se upušem da pogledam ovaj sajt što vidra reklamira lolo