Prijava

Газимудо те цифре важе за докторе, специјалисте и сл. Неко те је заебао грдно.

Jok brate. Za obicnog medicinskog tehnicara. Licno poznajem osobu koja je platila 9000e radno mesto u Urgentnom centru u Bg.
Imala isti problem ko ti. Pozajmila pare, stavila u kovertu, otisla kod nacelnika ili tako nekog kurca, rekla mu bez okolisanja da hoce da kupi radno mesto i voala.

I kolko godina treba da radi da vrati te 9 hiljada evra pa bude na nulu?

Pa plata je oko 35 000. Znaci 35 000 x 12 = 420 000. Znaci oko 2 ipo do 3 godine.
Al jebiga, onda joj ostaje jos 25 godina da radi za sebe.

ma da. banja totalna. ne mora ni da jede, ni da pije, ni da placa racune, samo da vraca tih 9 hiljada... sreca da nam je vazduh jos uvijek dzabe.

ja bi se drzala Jerichovog predloga, sto vise ljudi zna da trazis posao veca je vjerovatnoca da te neko preporuci negdje.

Ako cemo da gledamo tako, tuzna je cinjenica sto nam je nezaposlenost preko 25%. Al kad smo vec dogurali dotle, i da su nam sve strukture toliko korumpirane, onda jebiga. to je druga tema.

A on je i do sad bio bez tih 35 000 mesecno. tako da,ako je uspeo da zivi bez njih, uspece i dalje. pri tom, ne mora da vraca ceo iznos plate, nego deo.
Usotalom,ja sam samo rekao konkretan slucaj, nisam rekao da je to idealno resenje.

9 000 evra je pukla? sta reci...

JEbiga,zato sa 27 godina ima radno mesto koje nikad nece izgubiti (jer su svi koji nisu platili radno mesto pre nje na listi za eventualni otkaz), platu 35-40 000, i sve doprinose..

Ja sam voljan, ne moraš ni platiti, ali ne poznajem nikog. :(

људи плаћају државној фирми 9 сома јура да се запосле јер је то државна фирма. Маћоре најслађи је државни леба. Не каже се џаба "Државни је посо, најбољи посо"

Blaz, idi u Lazu, bivsi decko probao tamo bez iakavih veza i vezica i primili ga. Samo sto ce verovatno da te stave u Padinsku Skelu, jbg.

JEbiga,zato sa 27 godina ima radno mesto koje nikad nece izgubiti (jer su svi koji nisu platili radno mesto pre nje na listi za eventualni otkaz), platu 35-40 000, i sve doprinose..

budimo realni. ne postoji radno mjesto koje se ne moze izgubiti. a ta radna mjesta sto se prodaju- uvijek ima neko ko moze da da vise.

Jeste, ja znam decka koji je izgubio radno mesto u opstini, a samo su ga nasli onesvescenog sa spricem u veni... Nista nije sigurno.

Јеботе, са 9000 евра можеш неки посао да покренеш и да вратиш дуг за много мање времена.

Ибро, сваки приватни бизнис носи ОГРОООМАААН ризик и ВЕЕЕЛИКИ стрес. На државним јаслама тога нема. :)

Уопште не мора да буде огроман ризик, само треба добро проценити где постоји потреба за нечим.

Blaz, idi u Lazu, bivsi decko probao tamo bez iakavih veza i vezica i primili ga.

Јеботе ја сам три месеца волонтираo у Лази Лазаревић, са "везом", која је била недовољно јака, неко ускочио са дубљом, и ево ме сада ође тражим посо ко слепац.

P jbg, onda ne znam sta da ti kazem, ali eto vidis, moguce je i bez vezica, ja nisam verovala, ali licno sam videla.

ja ti kazem norveska a ti mlatis po lazi,jbg