Prijava

Kakvo je vaše mišljenje o brzom učenju nekog jezika? Da li se najbrže uči preko knjiga, interneta, slušanja raznoraznih CD-ova, uzimanje privatnih časova, kurseva ili u nekom slučaju otići u inostranstvo? Meni konkretno treba pomoć za učenje nemačkog. Treba da ga naučim za 11 meseci i da znam baš odlično a nemam nikakvih dodirnih tačaka sa tim jezikom. Iskreno bih voleo da čujem vaša mišljenja oko toga.

Gledanjem serija u nedostatku inostranstva.

Mislim da je rešenje u kombinovanju više tehnika. Ja sam tako samostalno engleski naučio. Uzeo nekoliko knjiga sa kurseva boljih privatnih škola za jezik sa vežbama i sve ih preradio od korice do korice, čitao časopise na engleskom tipa Scientific American, Wired, National Geographic (iako na početku dosta, dosta stvari nisam razumeo), gledao nemilice dokumentarce, serije i filmove bez prevoda (ista stvar bila kao i sa čitanjem). Svaki dan po 4-5 sati takvog kombo učenja. Posle godinu dana sam položio zvanični test za sertifikat. Za godinu dana može se tako naučiti skoro svaki evropski jezik bez problema.

Имам другара који није умео да измења sein у презенту у осмом разреду основне, отишао у Швабију и за шест месеци набацио пристојан конверзациони "да не умрем на улици" ниво знања. После две године је већ постао класа. Чисто онако да споменем.

Ботом лајн: ако немаш могућности да отпутујеш на годину дана у земљу гдје је тај и тај говорни, следећа најбоља опција је: приватни курс једно два-три мјесеца, па онда серије и филмови...
ЕДИТ: ако хоћеш да будеш природан господин, свеједно ћеш морати отпутовати у то окружење. Џаба ти и вокабулар пар екселанс и знање граматике, ако ти тај језик не "осјећаш" и не можеш да размишљаш на њему као на матерњем. Ја рецимо кад чујем одређене учењаке како парлају руски, ухвати ме трансфер блама. Не гријеше они граматику и то, ал' акценат и уштогљеност при изговарању су комедија.

музика, серије.
фала.

Ја сам ко ретард гледао цртане на супер ртл и за годину дана сам савршено конто њемце, чак знам и причати, и читати ал нема курца да знам писати :)

Uzmi Rosetta Stone program, nauci osnove, onda predji na gledanje filmova i na kraju ako mozes tamo da zivis gde se govori taj jezik onda ces ga napokon i savladati... xD

Ил нађи неког кинеза да те убоде иглетином у мозак на мјесто гдје је центар за познавање језика и има да причаш свеопшти, довавилонски :)

nekidan radim onu prijavu da volontiram na olimpijadi, napisala sam da znam 12 jezika. pa nek ide život :D

Kojih to dvanes vidro, materet
I na kojoj sad pa olimpijadi?

Đes to popunjava?

u sočiju, 2014. :p
na internetu, aman :D

Kojih dvanes jezika majkumu? Ja samo pet jebezga, il ti to brojis i hrvatski, crnogorski i tako?

Иде на параолимпијаду да учествује.

srpski, bosanski, hrvatski, engleski, njemački, ruski, poljski, španski, makedonski, slovenački, češki, slovački i italijanski
italijanski, češki i slovački razumijem i nabadam, al imam godinu dana da spremim! :D
i žao mi što ne turih kineski, počinjem da ga učim sad krajem februara :(

e marko, ti si jedna veoma ljubomorna pička, samo da znadeš, ali, boli me uvo, ja idem u sočiiiiiii! :D

Ako te odaberu...

Zaboravila si crnogorski..

e, nema, stavila bih. :D