Prijava

Dakle, danas rekoh drugarici da je bahatkinja, na šta se ona zlikovački nasmejala.
I setim se kako su bahatkinje bile mean clubbing bitches, šetkale se po zemlji kao pokretni festival i za sobom ostavljale pustoš u slučaju da im nije sve bilo po volji.
Ne bih mogla da kažem da su mi omiljeni likovi, mada priznajem da imaju veoma primamljiv lajfstajl.

Koja bi vama bila najgotivnija mitološka ličnost i zašto?
Pritom mislim na sve mitologije naravno.

Ја сам се ложио на те митологије као клинац, имам пун курац тих енциклопедија о грчкој, нордијској, келтској, словенској митологији. Не знам који ми је омиљени лик, мени је то све било до јаја занимљиво, осим ове словенске митологије, она ми смор.

Moje pitanje je koj vrhovni bog u sloveskoj mitologiji? I ukratko jedno stvaranje svijeta po slovenskim vjerovanjima. I kra istoga ako može.

Ma nije bre smor, nego se ne zna dovoljno, imali smo i mi sjajne likove i priče samo nisu sačuvani.

Смор ми је јер је доста из те митологије и данас присутно код нас у облику сујеверја, које ми изразито иде на курац.

Bahanatkinje su do jaja, bile su prvi KLABERI.

Pan mi je dobar lik, iako je bio ružan ko lopov boleo ga je stojko i po ceo dan je plandovao sa stokom, svirao frulu i jurio čobanice umesto da pravi sranja ko ostali bogovi, bio je preldžija.

Sujeverje i jeste mitologija, drekavac je u suštini samo neshvaćeno siroče.

Nisam upoznata sa legendom o SimiSrbinu. :)

Да, Пан је цар. И оног Диониса боло курац, само пијо и јебо.

хад је кева! ни бетмен није лош

A Leprikoni ništa? Stidi se tog zelenog šešira.

Jebaću vas usta. Dakle, lesl se zna ko u kući slovenskih bogova nosi muške gaće? Dal uopšte imaju kuću? Jesmo uvijek bili bijeda beskućnička?

A zašto gotivite odredjenog lika? Što reče grujan, bahatkinje su gotivne jer su bile klaberi, Pan jer je jurio sojke iako je bio ružan ka' jarac... a Tor, Had, Betmen?

Možda Leprikon ne vole to što jeste, al ne može protiv sebe. :)

@kizo, nisam ekspert, ali mislim da je bio Perun, ili neka varijanta trojnog boga.

Nisam upoznata sa legendom o SimiSrbinu. :)

U pitanju je najveća legenda Vukajlije.

dobra riba koja svakom daje

A Leprikoni ništa? Stidi se tog zelenog šešira.

леприкони нису мит!

nisam ekspert, ali mislim da je bi Perun, ili neka varijanta trojnog boga.

Neko veli Perun, neko Triglav, neko Svarog.