Prijava

ima li neko objašnjenje za sledeći problem: npr. neki artikal hoću da kupim preko e-bay-a i košta 10 dolara, piše shipping free. Koliko bi me naši ošurili za carinu otprilike? Da ne ispadne da puknem 50 dolara za neko sranje koje vredi 10.

Pa ondak nek ti Norveški pulen prebaci novce na devizni račun, ne treba ti paypal.

Ja samo da se upišem kao iskusna onlajn šoperka, kupovala do sad iz USA, Kine i UK, i naravno kod nas. :)
Na ebay nisam zalazila do sad, sade cu malko da ga prostudiram.

gosođo Gavran, bio bih zahvalan ako uspeš da mi objasniš kako ide to sa carinama i shippingom :D

Ako kosta 10 dolara ne carini se.
A za taj free shipping proveri vazi li za ceo svet ili samo za zemlju prodavca.

Ja imam Paypal vec godinama u Austriji... Ovo sad mi znaci utoliko sto necu morati da cekam kombi u tri ujutru kod motela Stari Hrast u Markovcu da posaljem pare da mi se uplate, nego cu da ih saljem sam sebi odavde. Inace ja kupim nesto na adresu u Ger ili Aus pa mi se to kulturno donese kuci tajnim kanalima, lagumima, ili kroz gasovod...
Carina dere i krade i svasta, pa sam ja odlucio da je ne placam.
Da znate da vam u vrednost robe koju ste narucili ulazi i postarina kao osnova za carinjenje. I nazalost, iznenadice se vecina, da za NOVE stvari nasi uvoznici uopste ne deru, ako je u pitanju tehnicka roba manjeg gabarita. Primer: kamerica GoPro narucena iz USA za kad je stigla u Bg i platila se carina izasla je skuplje nego bolji model u Bg.
E sad televizori jesu jeftiniji u npr. Madjarskoj.

Pa ondak nek ti Norveški pulen prebaci novce na devizni račun, ne treba ti paypal.

Sad radimo preko moneybookersa i super je.

Sad radimo preko moneybookersa i super je.

Jes dobar, i jednostavan.

EDIT
Jedna prednost u odnosu na kupovinu karticama je sto mozes da platis recimo karticom koja se vodi na beogradsku adresu a posaljes tetki u Jagodinu.
Sto se provizija pri placanju kartica VS paypal tice, ja nisam primetila neke provizije kod komercijalne banke.

Koja je prednost kupovine preko Paypall-a u odnosu na kupovinu preko internet/kreditne kartice? Ne mislim tu na vecu pokrivenost servisa, pitanje je vezano na mogucnost manje provizije u slucaju Paypall-a npr.

Pokrivenost je jedino.
Sta oces manje od 1$?

Najveci problem ce sada biti ukoliko drzava ne krene sa edukacijom ljudi o kupovini na internetu! Sta vise, cini mi se da njima i odgovara i da oni pune novine vestima "kupio cepanicu".

norveški pulen

Jel se zove Vladimir?

Da seupišem za kasnije. Nemam ni karticu ni pare al ko zna možda zatreba.

Нема примања него само извлачења пара од грађана Србије? ОПЉАЧКАШЕ ОВАЈ НАРОД!!1

Evo i ja da se upišem. Jeste da sam već postovao u temi, al vidim da se svi upisujete, pa bih mogao i ja. Ko će posle naći ovu temu u moru sličnih tema, sa identičnim naslovom.

Pitaj kurca da l' ću pazariti što PayPallom, ali ono je fora kao pita te cava gde si kupio tu majicu, a ti kao: "Ma, platio PayPallom."

АКо неко зна, волео бих да ми одговори: Колико треба да буде вредност робе да би била подложна царињењу, и колика је царинска стопа за, конкретно, сатове?

16ti ozbiljni put, od 50 eura pa navise se carini
Na zalost ne mogu da ti pomognem za cariske stope.

Фала, Врано, ђе чула и ђе не чула!

norveški pulen
Jel se zove Vladimir?

Ma u stvari je iz Holandije, ali sam napravio lapsus, a sad ne mogu da editujem jer su me citirali na 300 mesta, jbg. Zove se Igor :D

PRODALI SMO KOSOVO, ALI SMO DOBILI PEJ PAL!!!121 OPAAAAAAAA!

Još jedan od načina da i ovo malo para što je ostalo u državi prebacimo u inostranstvo...