Prijava

Само да додам да сам још давно скинуо неки врх саундтрек (није званични, неки фан је правио) и да вртим у круг песме годинама. Никад у животу ни близу нисам толико пута преслушао исти албум. Ако неко хоће линк, може на пвт, пошто су пиратски сајтови у питању.

Кренуо сам да је гледам, стао сам негде на на пола шесте или седме епизоде, некако ми је за сад превише напорна да је пратим.
Мада ми се допада како је приказано, на пример кад Манч претура по фотографијама да би нашао осумњиченог који одговара опису а не оно кад прикажу у серијама човек из дупета извуче нешто.
Ценим да би неке серије биле исто легендарне да нису направљене као краве музаре за гледаност, дај тренираним фокама шта ишту.

Што се тиче случаја Адене Вотсон, јебига Арабер је свима сумњив. Једино можда ако баш стварно није он, онда је неко из његове куће мада је он проводио доста времена са клинком и пар пута је брљао исказ (није била у штали, па прала је коња у штали ...)

http://members.tripod.com/yu_homicide/images/movie/bayliss.jpg

капирам да је ово најбоље место за ово:

http://www.vice.com/rs/read/dejvid-sajmon-o-greskama-policije-baltimora

занимљивост

Moje članove tima na „Žici" su hapsili ako bi se po mraku vraćali sa seta. Završi se snimanje negde u jedan posle ponoći u sred Istočnog Baltimora, oni krenu kući kolima, i zaustavi ih policija. Pomoćnik režisera Entoni Hemingvej bio je uhapšen bez optužnice; "vožnja u tamnoputom stanju". Posle je pokušao da objasni da je s punim pravom bio tu gde je bio, pa su ga poslali u Eager Street (ozloglašeni gradski zatvor). Nikad nije bilo optužnice, ili bi ih podizali a onda masovno odustajali od njih. Martin O'Mali je cenio da će, kad bude počistio centar, ljudi prestati da pucaju jedni na druge. Biće manje ubistava na ulici jer niko neće smeti da izađe na ulicu.

и како човек има дар да препозна битне ствари које промичу:

Kako se policajac nagrađuje? Unapređenjem ili platom, trećeg nema. Sad, ako hoćeš da plaćaš prekovremeno za trpanje ljudi u zatvor zato što dangube, ili poseduju drogu, ili pružaju otpor, ako na to bacaš državne pare, onda policajac ide na suđenje sedam-osam puta mesečno, sve se to tretira kao prekovremeni rad, i svakog meseca uzme skoro duplo veću platu. Sa druge strane, ako policajac radi stvaran posao, ode na ulicu pa istražuje ko obija kuće, taj će možda imati jedno hapšenje za mesec dana. Biće to ono pravo hapšenje, kojim je određena opasnost uklonjena sa ulice, ali to je samo jedan dan na sudu, dva sata prekovremeno, dakle nema nagrade za ozbiljan posao. Što je još gore, kad se biraju novi narednici i poručnici, pogleda se kompjuter da vide ko najbolje radi. I onda kažu gle, ovaj je imao osamdeset hapšenja prošlog meseca, a ovaj je imao samo jedno. Šta misliš, ko tu dobije unapređenje? I čemu taj novi oficir uči sledeću generaciju policajaca? Kako da ne rade svoj posao?

Јел има где друга сезона?
Одгледах прву, скидох трећу, а друга мртва на торентима и на стримовима..
Покушао сам на филмовизији, ни тамо неће..а и сајт је фаллоут распад

Фала ти ко брату, скинуо сезону за по сата и гледам сад прву епизоду.
Сконтао сам да је Кросети толико глуп да сам морао на пола епизоде да паузирам и то напишем овде.

П.С. Манч легенда, истриповао Боландера да су 40% мушкараца око њега кросдресери, почев од Ђиардела. Џаст лолчина

Вожња у тамнопутом стању лол

Одличан интервју.

Јеботе ово је један од најбољих интервјуа који сам у животу прочитао, ако некоме није после овога јасно зашто је Жица то што јесте тај да се убије или стерилише.

http://www.nytimes.com/2015/12/05/arts/television/melvin-williams-an-inspiration-for-the-wire-dies-at-73.html?smid=tw-nytobits&smtyp=cur

стеване, јери може да се промени наслов теме да се ставе жица и сајмон у заграду?

Truće, imaš lajk za ovo! Vredi li moj lajk išta? :Seltik smajli:

Ја се све време питам која је фора са "The Wire", а оно обе серије су настале од истог ума. Морам почети да гледам "Жицу" чим завршим Хомисајд.

mikiju divljače, lajk prihvaćen ;-)))

Умро Кросети...
https://www.youtube.com/watch?v=eAgn6BxqPN0&feature=youtu.be
Ова сцена, јебем ти, још сам заборавио на детаљ са таблом. Ако неко планира да гледа серију, мој савет је да прескочи овај клип.

стеване, јери може да се промени наслов теме да се ставе жица и сајмон у заграду?

Стави. И опрости што нисам проверавао тему 9 месеци.

Nekropostovanje. Doslovno

Било би супер да су и за жицу направили филм као што су за ову.

хм, нисам размишљао о филму за жицу, али ми се чини да жици не би лежао филм. одељење те некако увуче у ликове серије и ту има смисла правити краћу форму од сезоне серије. у жици немаш толико упечатљивих ликова на којима би градио сат и по забаве (можда стрингер и соботка, али
КВАРИША
обојица су мртви
АШИРАВК
). жица је ипак озбиљнији пројекат, пресек друштва бла бла. можда би могао из жице да направиш двадесет спин-офова (јери се тако зове?), али филм у стилу филма за одељење, то не могу да замислим за жицу.

можда још једну сезону кад сајмон уђе у неизбежну фазу песимистичког мизантропа уметника пензионера. :)

E truće, kako bre nema upecatljivih likova...
Jel zato sto svi crnci izgledaju isto?

хахаха, па јесу исти, шта сад? ок, можда се нисам одразио како треба. мислим да ликови нису такви да могу да их видим у неком другом контексту. не могу да замислим окупљање у стилу одељење филма. у жици је балтимор више главни глумац него у одељењу. ето, то је мој максимум, не бих сад објашњавао даље, пошто нисам познавалац, само велики фан, а оставио бих ремеовски пост. како би ти замислио жица филм?