Prijava

Томдрил Мерилин
Убацио бих Борислава Станковића.

*Борисав (многи не сконтају ово док им неко не скрене пажњу)

Недић овакав-Недић онакав - човек је спасао око пола милиона људи из НДХ.... Иста прича као и Петен у Француској - неко је морао да преузме руковођење под окупацијом и боље је да је то урадио неко којег су наши поставили него Немци....
Ал' свеједно - има сигурно, не 100, већ барем 200 знаменитијих људи испред њега....
Прегледаћу ову листу мало касније па ћу још дедитујем пост....

Јован Деретић да се убаци.

И да, Огњен Амиџић!

Vasko Popa Rumun, Ivo Andrić Hrvat, Marko Kraljević daj ba, Filip Višnjić, Branislav Nušić nije Srbin već Cincar. To je što ja znam da sigurno nisu Srbi(sem Marka i Filipa kojima samo nije mjesto na ovakvoj listi), kao što je upitno kako su se osjećali Gundulić i Ruđer.

А што не направимо нашу листу сто најзнаменитијих срба?
Што да допуњујемо листу акадмика којих је пола помрло већ..

Нема Марка Тодоровића, чувеног српског позоришног и филмског глумца познатог по улози Милана у "Жикиној Династији".

Могли би да ставе Момира Коруновића, мрзео је комунисте, хрвате, бугаре, румуне јер су му сви они рушили споменике..

Ова листа се састоји од људи који су се родили пре почетка 20. века, само три последња су се родила у 20. веку. Ваљда је то због ових што су правили листу, кад човек подетињи од старости, боље се сећа онога што му се дешавало у младости него какву је столицу имао јутрос. Излапеле кљусине.
ЕДИТ: И да, где је овде јебени ДОБРИЦА ЋОСИЋ!?
ЕДИТ ЕДИТ: Има Недић, нема Љотић... То нема смисла. Има владика Николај, нема отац Тадеј, са фејзбук статусима какве су ти мисли, такав ти је живот. Не ваља листа.
И на почетку фале Мутимир, Страцимир, Тихомир, Завида, Гојимир, Просигој, Властимир и Стројимир.

:D
dobriša je verovatno učestvovao u sastavljanju liste, ne bi bilo kul da sebe stavi, ćoske je poštenjačina

Томдрил Мерилин
Убацио бих Борислава Станковића.
*Борисав (многи не сконтају ово док им неко не скрене пажњу)

Fala, ja od srednje se vodim time da je on Borislav, ali ne više!

Јован Деретић да се убаци.

Јован Деретић може, Јован И. Деретић не може
:узда се у познавање књижевности колега Вукајлијаша:

Е да ваистину може обични Јован Деретић.

od ovih što su umreli, ubacila bih duška radovića. a od živih kusturicu, marinu abramovič i naravno đovaka.

ne znam koga bih izbacila, neke od njih samo znam po imenu, pojma neam šta su radili, a beskrajno me mrzi da klikćem na linkove i čitam...

edit: u stvari, možda bi izbacila ovog skerlića, za njega znam da je bio književni kritičar, šta je tu koji kurac znamenito? i kao šatro bio književnik, šta je on to znamenito napisao?

mora biti mesta za kacavendu!

đovakov znameniti bekhend je svakako bolji od književnika

Ма проширити на милион!1 Додати за почетак Прлета, Тихог, Мрког, Тита, Пају Чутуру, Аркана, Цецу, Сашу Илића, Биџу, Проку са фарме, Тадића, Ђиласа, Стефана Брауна, Марка Булата, Качавенду, Оц Јоила, Клеа, Драгана Торбицу....

jašta warner, ako nas je marijana mateus ičemu naučila to je da svako može da bude književnik, ali ne može svako da bude teniser! ;D

e pa da, kako to da nema glumaca na ovom spisku?

Jebem ti listu najznamenitijih Srba kada na njoj nema Simeta.