Prijava

Nešto mi nije u redu sa laptopom.

Čuje se kada radi, a do sada to nije bio slučaj.
Glasno zujanje je u pitanju i kada prislonim ruku na njega osećaju se vibracije.
Do sinoć je bio potpuno tih u radu.

Otvorio sam ga, malo sam prešao krpicom preko ventilatora i tako po njemu, a malo sam usisao koliko mogu, onim malim usisivačem za kuhinju, ali ništa. Opet se čuje.

Ne razumem se puno, ovo mi je prvi laptop, pa reko' možda znate nešto više da mi pomognete.
U garanciji je, mogu da ga odnesem u servis, ali ako je neka glupost, više bih voleo brzo sam da rešim.

Ako je bitno u pitanju je HP ProBook 4730S.

http://pcpractic.rs/data/products/5/ProBook_4730s1_1.jpg

Угаси га ако си га остављао упаљеног неколико дана, ал' не на слип опцију, него га потпуно угаси... Колико сам ја слушао та спавање опција је срање јер и даље троши струју и раде му сви програми па ако га много премешташ можеш нешто да зезнеш..

Nije glupost, jbg, ja bih odneo... Ja za 6 godine, koliko imam ovaj moj, nisam imao takav problem. Ja bih odneo dok još nije kasno....

Угаси га ако си га остављао упаљеног неколико дана, ал' не на слип опцију, него га потпуно угаси... Колико сам ја слушао та спавање опција је срање јер и даље троши струју и раде му сви програми па ако га много премешташ можеш нешто да зезнеш..

Ugašen je bio celu noć. Noćas je i počeo, međutim jutros se nastavilo.

Nije glupost, jbg, ja bih odneo... Ja za 6 godine, koliko imam ovaj moj, nisam imao takav problem. Ja bih odneo dok još nije kasno....

Skontao sam da ga odnesem svakako, ali reko aj pre toga da pitam možda neko nešto zna o tome, pa ne mora da se nosi.

Не знам да ли си смео да га отшрафљујеш. Могуће да ти зато неће важити гаранција.

Јеси пробао да га упалиш и угасиш ?
Ако није то онда је до флет кабла. 50 евра.

Ako je pod garancijom, nemoj da čačkaš, još će da kažu da si otvarao i nešto sam zajebao. Odnesi u servis i ne boli te glava.

Ventilator. Nema druge.
Mali usisivač neće pomoći. Ono što će pomoći je ili veliki usisivač i usisavanje direkt otvora ventilatora odozdo i sa strane ili kompresor i sa neke udaljenosti od deset centimetara uperiti vazduh isto u otvor ventilatora odozdo i sa strane gde izduvava.

Reci mi primećuješ li da li se greje malo jače nego obično?

Не знам да ли си смео да га отшрафљујеш.

Nije na šrafljenje.

Не знам да ли си смео да га отшрафљујеш. Могуће да ти зато неће важити гаранција.

Ela radi u Tehnomaniji gde je uzet. Važiće garancija :)

Reci mi primećuješ li da li se greje malo jače nego obično?

Da. Od aluminijuma je pa se ne primeti kada su mi ruke na njemu, nego kada tamo kod otvora kulera stavim ruku.

Na primer normalno radi ovako kada sam na Vukajliji. Mislim čuje se, ali radi OK. Kada sam igricu pustio, samo se posle pola sata ugasio.

И ја контам да је вентилатор. Можда се мало искривио или само треба да издуваш говна компресором. хехе
ДОПУНА:

Nije na šrafljenje.

Опет могу да сконтају да је отваран. Ваљда ће Ела да среди ствар. хехе

Na primer normalno radi ovako kada sam na Vukajliji. Mislim čuje se, ali radi OK. Kada sam igricu pustio, samo se posle pola sata ugasio.

Ventilator umire. Ne čekaj već nosi, i to ne u tehnomaniju nego nađi račune i pozovi "ovlašćeni servis" mislim da je "ASBIS" na N. Beogradu i spremi se na čekanje već u startu.

Ugasio se jer mu ventilator ne hladi dovoljno procesor a Bogu fala ima zaštitu od pregrevanja. I nemoj da se zajebavate ljudi da usisavate računare, samo kompresor i izduvavanje.

Ne čekaj već nosi, i to ne u tehnomaniju nego nađi račune i pozovi "ovlašćeni servis" mislim da je "ASBIS" na N. Beogradu

Čak i pored toga što imam garanciju i dalje ovamo?

i spremi se na čekanje već u startu.

Znači trebaće im sto godina. Koja je kinta otprilike u pitanju?

Možda ima opcija da ti daju drugi dok popravljaju tvoj, pitaj.

Čak i pored toga što imam garanciju i dalje ovamo?

Tako je. Tehnomanija pere ruke od svega što izađe kroz vrata. Moraćeš na drugu stranu.

Znači trebaće im sto godina. Koja je kinta otprilike u pitanju?

Ako nisi otvarao neće da te košta ni dinara, spremi se na oko 15 dana radnih patnje, a ako si čačko onda oko 20 radnih dana i otprilike 2000 dinara.

Ma otiđi, kupi se bi kuler i zamijeni, ba, nije to raketna tehnologija...

Možda ima opcija da ti daju drugi dok popravljaju tvoj, pitaj.

K'o što rekoh Ela radi tamo, pa ću prvo da probam opciju nov da uzmem. Može verovatno to da iskombinuje, ipak je pod garancijom, a zna ona te tamo fore njihove, mada vidim da je najrealnija opcija koju predlaže Radijacija. Odneti i čekanje. Otvarao sam ga, a 2000 nije neka cifra preterana.

Fala ljudi. Odjavljujem se pa se najverovatnije vidimo u ponedaljak kada dođem na posao. Tamo imam komp koji perfektno radi :)

Još jednom fala.

Imam ja iskustva sa njima.

4 hard diska od 2 tošibe, 3 razor miša, 3 fleša, 1 tastatura od Acer laptopa...

Bilo svašta za sve ove godine.

Nemam neko znanje u vezi notebookova, ali skorosvako ko iole šta zna o njima kaže da HP-ov gotovo svaki model ima problema s hlađenjem. Ja imam lenovo i uvek koristim eksterni hladnjak i za nekih 15 meseci koliko ga imam još uvek nisam imao problema s preteranom bučnošću. A i kad ga ne koristim, uvek je u torbi i hermetički zatvoren, jebi ga, kad sam licko. A Šarlo je u pravu, ako ti je u garantnom periodu, uvek se prodavcu prvom obrati, jer dosta cepidlače ako vide da si ga otvarao.

Ja imam samsung nc10 već pola godine i jače i nisam ga čuo do sada, a svi su srali da je veliki problem netbuka upravo pregrijavanje i ti kurci :D