Prijava

Pošto NR Vukajlija i nakon šest godina još uvek nema svoj jasno definisani najviši pravni akt, rešio sam uzeti stvar u svoje ruke i napisati Ustav NRV, uz pomoć drugih autora. Tema je otvorena za nove predloge!
USTAV NARODNE REPUBLIKE VUKAJLIJE (AMANDMANI)

1. Narodna Republika Vukajlija je slobodarska država svih njenih građana. NR Vukajlija u svome sastavu sadrži i Autonomnu Pokrajinu Tarzaniju. NR Vukajlija nikada neće pravno niti fizički priznati jednostrano proglašenu nezavisnost AP Tarzanije.
2. Narodna Republika je po svom uređenju socijalistička republika sa svojim predsednikom, premijerom, nadležnim sekretarima (moderatorima), Izvršnim većem. Vršioci prve tri funkcije se biraju na svakih 6 meseci, dok se članovi Izvršnog veća biraju na godinu dana. Izvršno veće broji 120 članova.
3. Izvršno veće donosi zakone, izglasava nepoverenje predsedniku, premijeru i sekretarima (moderatorima), i razmatra sankcionisanje građana NR Vukajlija. Nijedan građanin NR Vukajlije ne može biti sankcionisan bez prethodno date saglasnosti Izvršnog veća.
4. Biračko pravo poseduju svi građani NR Vukajlije sa preko 200 poena od definicija na dan glasanja.
5. NR Vukajlija neguje svoje slobodarske i demokratske tekovine, te svojim građanima omogućava postavljanje avatara po vlastitoj želji, linkova bez obzira na sadržinu, promenu nika na izražen zahtev, iznošenja ličnih zahteva pred razmatranje Izvršnom veću, ukoliko su zahtevi obrazloženi i u nadležnosti Izvršnog veća.
6. Zastava NR Vukajlije je pravougaonog oblika zelene boje, sa razmahnutim belim golubom koji u kljunu nosi konopljinu grančicu u gornjem levom uglu, animiranim portretom Milana Vujaklije u sredini, i crvenom zvezdom petokrakom u gornjem desnom uglu. Moto NR Vukajlije je: Naše je geslo sisali smo veslo! Amblem NR Vukajlije je pesnica koja drži plamteću baklju u čijem se podnožju nalazi Sunce koje isijava svetlost u zracima, a ovi su simboli uokvireni sa po jednim snopom pšenice sa leve i desne strane. Na vrhu se nalazi portret Milana Vujaklije. Himna NR Vukajlije:
Ustajte, prezreni na Vuki
Vi autori koje mori rang!
To razum grmi u svom gnevu
Robstvo plusu u ognju bukti sad!
Modahije sve, zbrišimo za svagda
Ustaj, Vuko, diži se!
Sva Vuka iz temelja se menja!
I mi smo ništa, al' bićemo sve!
Naš je krvnik Kajz i mod!
To će biti poslednji, i odlučni teški boj!
Sa Internacionalom, sloboda Vuki svoj!
7. Pravo na rad i stvaranje je neotuđivo. Kreiranje definicija, postera i reakcija je ograničeno na po 3 primerka od svake vrste, kako bi jednakost bila i de facto sprovedena i kako bi svi građani NR Vukajlije dobili podjednaku šansu da se iskažu svojim radom.
8. Hehe
9. Maksimalna vremenska dužina sankcija izrečenih građanima NR Vukajlije iznosi šest meseci ukidanja svih prava i privilegija banovanjem. Trajni ban je ukinut.

IZVOLITE PREDLAŽITE DOPUNJAVAJTE OVO JE SAMO KONCEPT

а боли те курац

rešio sam uzeti stvar u svoje ruke

Оволики пост само да би нам реко да ћеш да издркаш?

sutra ima nesto d predlozim

Каизене, опет си се надрогирао?

'de smo spali kad autor koji je napravio profil pre nedelju dana pravi ustav!

bolte neciji je dupli , logicno

Куш тамо, апсолутизам је закон.
http://www.youtube.com/watch?v=oa5QeoC7Eh8

Ma nek napravi sa glavnog da se lakše sporazumevam. Ko će sad da mozga

prosiriti temu na vukajlija svet . npr najvace trg na tome svetu bi se zvao trg moje babe kao i najveci stadion lololo

A ti rasni mi popuši kurac pa se posle toga obesi.

Glavni grad nemamo, jebote! Neka to bude nečiji profil!

vukosave necu da odgovorim na tvoje seksualne porive prema muskome rodu i gej populaciji

izbaciti romske ljude sa sajta ako ih ima! de zapiši to u ustav. nemam ništa protiv njih al nek budu romi u svoja 4 zida

GLAVNI GRAD DRAMAJOHNY TOWN!

Šta je ovo? Ko si ti?