Prijava

Не могу а да се не дотакнем ове теме јер бар пола људи с којима се дружим живи или одржава добре односе са само једним од родитеља, а том скупу родитеља 70% их је разведено.
Е сад, оно што сам запазио у тим случајевима:
-Разводи се много више догађају у градским срединама него у приградским или сеоским;
-Међу људима који се разводе нема скоро ниједног који је преживео неку тешку болест или другу несрећу (рат, избеглиштво и сл.);
-Најчешћа старост разведених је ту негде између 30 и 50 година.

Да ли се то догађа зато што људи превише очекују кад ступе у брачну заједницу па се после толико разочарају кад схвате колико ће ту морати да се изборе за себе и за везу или ту, ипак, постоје компликованији фактори? Да вас чујем, vox populi, илити по нашки- оплетите

mislim da se ljudi smore.
Što više imaš situacija kao što si naveo u drugoj stavci manje su šanse da lenčariš i razmišljaš o tome šta bi bilo kad bi bilo i zašto je tvoj brak sranje.

желим да се банује отварач ове теме, која ме је дотакла и спотакла!

осећам се угрожено и прозвано.

осећам душевну бол.

амерички менталитет је ступио на снагу! банујте ово псето које буди моје емоције и сећања из детињства кад је све било лепо и кад су ми родитељи били заједно

zato što su ljudi mahom retardirani moroni, pa sve što u životu rade - rade loše. tako, ulaze u brak iz pogrešnih razloga (uglavnom tip napumpa ribu, pa kao ajde...), a čim naiđu na prvu krizu u braku ne umeju da se nose s tim, ne umeju da komuniciraju, da konstruktivno rešavaju probleme i onda ode mast u propast...

Pa, evo recimo ja sam se razveo sa ženom zbog novca, ona mislila da imam više, htela još, ja nisam mogao da pružim, ona digla sidro.
Ortak se razveo jer je uhvatio ženu kako blajva drugu.
Ortakovi roditelji se razišli jer je njegova keva dobila šizofreniju jer joj se sin razveo i nije mogao to više da trpi.
Komšija ostavio ženu jer je radio u Rusiji kao varioc i oženio neku Ukrajinku tamo.
Mile Muka tukao svoju ženu svaki dan i ona je li podnese zahtev za razvod braka jer je to videla da može na televizije i on je ubijo ispuške. Eno ga robija.
Od Miše Pacova roditelji se razveli jer njegov ćale pio.
Ortak se ženio i razvodio dva puta jer je oba puta dobio žensko dete. "JA TO DIZDRŽAVAM NEĆU NEK JE IZDRŽAVA DRŽAVA ZAŠTA JA PLAĆAM POREZ"
....
i to sve u ruralnoj-prigradskoj sredini, kako je u velikom gradu ne znam, ali da je gore jeste.
MURCA JE KRIVA! JOJ KLINTONE!

Većina razvedenih koje ja znam su cigani (metafora) koji polete pa se požene tipa u devetnaestoj godini sa prvom srednjoškolskom ljubavi sa kojom su se zabavljali tipa pet godina. Razmišljanja nula, krompir, ∅. Od čega da žive, jok. Gde kako, jok. Neki plan, jok. Ali jebiga, bitno da će se ožene, svadbu za 500 ljudi otrače, radili su na crno u Beču pa će da im Farizada peva. Kredit za bračno putovanje, odu na more da ture slike na FeeeejZbuk, sklepaju jednog-dva punoglavca.

A posle samo ta vreća govana koju su gurali pod tepih eksplodira... Čudo nikakvo.

Ovi manji procenat koji su se razveli a koji su normalni ljudi: ide-ne ide, ćao-zdravo, jebiga. Bolje i to, nego živeti sa nekim koji ti ne odgovara. Poštujem kad se ljudi raziđu pedantno, bez arlauke i ciganluka. Retkost u našeg sveta, doduše.

Razvode se kad vide kakvu su decu izrađali, metalike masne koje se drogiraju. Ljudi beže glavom bez obzira.

Све може да подстакне развод брака. ОБично нека ситница може и да наговести то.
Ако је лоша финансијска ситуација - супруг је нервозан, осто без посла, супруга му домаћица или шљака у некој продавници за минималац, живе с једва 300 јуре месечно, два клинца иду у школу, зајебано. Мора мало да се бије жена и деца, треба ти вентил неки, јер ако га немаш, прснућеш ко обланда. Ако већ нећеш да се празниш над женом и децом, а ти иди у кафану па лочи или код комшије, а жена много воли кад јој легнеш у постељу и дуваш јој директ у нос ону најгору брљу, или апатинско пиво. Е нећемо више тако. Узимам децу и одо код мојих. Док се не стабилизујеш, а како ствари стоје, тешко богами.
Ако је пак пристојна или чак одлична финансијска ситуација, лииии, ту тек има потенцијала за прекид брака. Додај на то неизбежну кризу средњих година и воала, часком ти нека студенткиња блајви у твојој тегет Инсигнији старој једва 5 година. И као неће да се сазна. Ма да..ИСто важи и за госпојину, ако је добродржећа, бар ће кокетирати с неком пилетином у неком дискретном локалу уз неки макијато с дугарицама. А из тога мошсе родит свашта.
Грубо речено.
И још ово што Деки навео, плус милион разних варијација. Довољна је једна искра да се покрене ланчана реакција

A шта контате о ''уговореним'' браковима? Оно, типа, спојили вас старији, нема поговора док сте под њиховом јурисдикцијом, ал чим замакнете иза села у сопствени живот, све више размишљате о томе зашто су вас спојили и докле да трпите

jankulesku,jel ti to nama zelis indirektno da kazes da se zenis i da ti caca nas'o ribu?

Ovi manji procenat koji su se razveli a koji su normalni ljudi: ide-ne ide, ćao-zdravo, jebiga. Bolje i to, nego živeti sa nekim koji ti ne odgovara.

У целом животу сам срео само два оваква примера, али су зато појединачно постали бољи људи јер, кад су једном престали да лажу сами себе, схватили су да им је тако лакше. Алииии то је ретко, што велиш, ретко се нађу двоје паметних људи на истој таласној дужини, обично се мало или никако не слажу кад дође пат позиција.

Зато што су јебени идиоти који не контају своје обавезе и шта брак треба да буде. Мсм разумем ја све, и ок, људи и греше и имају право да промене мишљење и оправдавам сваки развод ако то некоме олакшава живот.

Ал многи разлози су глупи, па јбт људи су пре уговарали бракове па су живели заједно до краја живота. Сад свима нешто смета, ма ајд у курац.

jankulesku,jel ti to nama zelis indirektno da kazes da se zenis i da ti caca nas'o ribu?

Е да је бар нека богата баба из дијаспоре :(

kada ono baba bez kinte iz begeca...jebi ga,zivot je surov. :(

divlji brak je do jaja

Problem je u tome što mladi ljudi danas ulaze u vezu čisto radi jebanja i žvalavljenja, ili čisto da sa nekim " budu". Ponavljam, MLADI ljudi.
Kako u tim vezama ne pronalaze apsolutno ništa, posle par takvih stupaju u vezu čisto iz navike, jer je neko sladak, jer ona ima gujscu i dudaru itd...
Uglavnom tu nema poštovanja ni razumevanja ničega.
U sred tog ničega, praćenog naravno, seksom, neretko se istripuju da bi mogli tako da se seksaju ceo život i da ne bi poželeli seks sa drugim osobama. Tada odluče da stupe u brak, nakon recimo, 2 godine redovnog seksa.
Češći razlog za sklapanje braka je trudnoća. Tu je sve jasno.
I onda, zajednički život, obaveze, problemi, a najviše podela dužnosti ( ko kosi a ko vodu nosi) dovode do sitnih svađa, pa vređanja pa prevara, raskida, razvoda.
Zašto? Zato što je start pogrešan. U startu niko od dvoje mladih, nije želeo obaveze, odgovornost, zrelost.

Isto je tako i sa ovima što se razvode posle 20-25-30 godina braka. Samo što su oni imali više strpljenja, pa izdržali toliko, sve vreme svesni da su se zajebali u startu.
Omladina nema toliko strpljenja, i razvod prihvala olako kao i raskid besmislene veze.

Najgore je što decu, koja su uglavnom slučajnost, tretiraju kao kamen spoticanja u životu, i kai izvor svih daljih problema.
Moram priznati, znam nekoliko momaka i devojaka koji su se nenormalno promenili dolaskom dece. I to na bolje. Nažalost to je retko.

Broj abortusa sve govori.

ili čisto da sa nekim " budu"

Морам признати да сам скоро годину дана био у вези с рибом да бих ''био'' а она ме одјеба преко поруке, а кад је сконтала да је нико неће, оће да ми се врати. Иш сотоно, неке грешке не желим да понављам.

Do razvoda dođe zato što suprug ne jebe dobro, ili ako je nekada jebao dobro, sada to nije slučaj pa mi je žena nonstop nadrndana zato. Ozbiljno mislim da je ovo jedan od glavnih razloga, jbg.

Prosta matematika.

Evo da dam jedan iskaz, čisto edukativnog karaktera, znači. hvalospev STOP!

Ja se sa mojom ženom ( suprugom, zakonitom), ne svađam. Mislim, ona bi htela, pokušava, trudi se, čisto neka mala svađica, žensko je to, ali ja ne dam! Čak i kada znam da bih pobedio. Samo kažem, isključujem se ženo, da se gubimo vreme na gluposti.
To kad su u pitanju gluposti.
Kada nešto zajebem, mada su i to gluposti, al ajd, onda idem na foru ajde bre, samo jedan ćivot imamo zar na raspravu da ga trošimo. I ona se nasmeje na ćivot, ko ne bi, iako je bila mrtva ozbiljna. Recimo kad jednom nisam došao kući dva dana. Kasnije sam joj objasnio, kad je prošao taj prvi utisak, i sve bilo kul, jer i jeste sve bilo kul.
U braku ne treba prepustiti strasti tim utiscima, jer se lako sjebe sve što je izgrađeno. Pa zar zbog npr. njenog utiska da sam ja dva dana orgijao negde, ili krao, ili hteo da pobegnem ili šta već, da dovodi u pitanje izgradnju od nekoliko godina.

Inače, pomagao sam drugu iz detinjstva koji je baš upao u gadne probleme. I nisam lagao.

-Разводи се много више догађају у градским срединама него у приградским или сеоским;

ja bi ovo mogao da objasnim samo time da u selu vazi ono pravilo "sta ce reci selo na to", mnogo se gleda na to sta ce komsiluk da kaze i dal ce posle celo selo da te olajava, mnogo vise se na to gleda po manjim sredinama nego u gradovima, onda ti ljudi trpe svasta eto bas zato da bi ostali mislili kako je sve u redu....uopste ne mislim da su brakovi na selu kvalitetniji nego po gradovima.

Osnov svake veze je po meni POSTOVANJE, onog trenutka kad ono nestane gasi se sve...
mozete da se volite do neba i nazad, al ako se ne postujete kad tad ce da pukne sve....a ne znaci automatski da ako nekog volis da ga i postujes.

a onda, neverstvo...jako kukavicka i podmukla stvar, za mene ne postoji gori oblik nepostovanja od neverstva, al pod neverstvom ne smatram samo fizicku prevaru...to je samo krajni stadijum.
nazalost, po ovom pitanju su i muskarci i zene apsolutno ista govna, stim sto zene to bolje znaju da sakriju. Kad kazem "sakriju" mislim na to da bolje sakriju od svog partnera, slepog tetreba, koji jedini ne vidi sta se dogadja, ili nece da vidi.