Prijava

Како зарадити. Савети и упутства. Коме да се јавиш. На коју адресу. Колико пара. Ко даје више. Натура. Сендвичи. Прасетина. Рибе. Посао.

Списак плаћених послова (биће едит):
- Лепљење плаката
- Скидање плаката
- Преседник и потпреседник изборне комисије 5000 динара
- Члан изборне комисије 2500 динара (Бројање гласова, чување гласачке кутије, посматрач)
- Продаја гласа (ово је иначе 100% илегално, али се ради) 1200 динара

Ово је тема где није битно која је политичка опција учесника у питању и приврженост. Причано само о начину да се заради. Саветовању млађих да искористе шансу.
ЗАБРАЊЕНО: Прозивање и вређање и политичко и друге врсте. Политичко промовисање и вређање политичких опција. Дозвољено је исправити некога у случају да се ради о заради. Мешати етику. Плакати за правном државом.

Пример шта је није дозвољено:
- Ја сам 2001 лепио плакате за СПС.
- Знао сам да си комуњара. ХАХА! Партизан, звезда, шиптар, Србија. ХАХА!
ПРИМЕР2:
Boxer
Prodaš glas kao fora a odeš iza paravana i glasaš za Vojvodu. Ko da dokaže za koga si glasao...

МАНИФЕСТ: Влада нас није ништа питала. Одлучили су да спискају гомилу наших заједничких пара. Огребите се. Палиће се државна грађа на ломачи. Приђите. Огрејте се.

ДОБАР САВЕТ:
Мале странке или локалне странке, које учествују на републичким изборима, имају проблем да нађу довољан број људи даље од седиштастранке. Ми смо увек имали везу да радимо за Странку Српског Јединства у Новом саду, сада је то Јединствена Србија. Њима вероватно није лако да нађу људе у некој Суботици. Само им се јавите на време.

+ U spisku poslova: skidanje plakata.

Prodaš glas kao fora a odeš iza paravana i glasaš za Vojvodu. Ko da dokaže za koga si glasao...

Count Zero
+ U spisku poslova: skidanje plakata.

Ко плаћа и колико?

боксер, твој пост иде у пример, шта не треба да се нађе на теми

po novom sadu placali cigani 2 soma za glas.ili 2,5 soma.

Dragisicu, ovo niko nije znao da mi objasni kad sam pitao.
Ja uzmem pare da glasam za Cedu, a glasam za Palmu. Kako oni da znaju za koga sam glasao?

Како да узмем 200 еура? Мислим да је нереално... Можда могу неку трибину да одрадим, оно фазон Брана Црнчевић, Србијанка Турајлић, Горчин Стојановић и ја?

Pa mozda moras da slikas. A ne verujem da placaju skidanje i lepljenje plakata, to uvale omladini stranke za dz. A znam da je ds po vojvodini davao po selima zejtin, brasno i slicno za glas.

Pisanje komentara po YT, Blicu i sl?
Hejt bi moralo da se naplaćuje više, rizik je veliki.

Ja uzmem pare da glasam za Cedu, a glasam za Palmu. Kako oni da znaju za koga sam glasao?

Oš ti ja objasnim?
Paz ovako.
Dovedu te na glasanje i daju ti glasački listić koji je već popunjen a koji je prethodno ukraden od strane njihovog kolege koji radi pri kutijama. Ti ulaziš unutra, daješ potpise, pokazuješ da nisi glasao i uzimaš čist glasački listić.
Odlaziš iza paravana, vadiš onaj popunjeni što si dobio i ubacuješ u kutiju a ovaj prazni što si uzeo tu na glasačkom mestu stavljaš u džep i izlaziš napolje i daješ ovima što plaćaju i oni ti daju kintu. Oni uzimaju taj prazan što si ti izneo, zaokružuju svoju partiju i daju sledećem koji to isto radi što i ti. I tako imaš neograničene listiće. Bitni su prvi i zadnji. Prvi izvlači kadar što radi pri kutijama ali to radi bez da bude šprican a zadnji glasački listić koji ostaje uvlači u proceduru isti taj glasački kadar koji glasa skoro pred zatvaranje biračkog mesta. Kapiraš?
E sad, malko začina ne bi škodilo. Može da uzmeš i samo zaokružiš još jedan broj na glasačkom listiću pa da poništiš listić.

Teško da će se neko ovajditi od plakata a nije stranački kadar jer su sad stranke prepune kadrova jer je svako član neke stranke pa teško da će angažovati vanstranački kadar za lovu kad možeš domaća govna da teraš za dž. Jedino mogu da angažuju vanstranački kadar da cepa tuđe plakate pa ako padneš da te ne povežu sa strankom. Šta god radili, ne učlanjujte se!!! Ako imate nekog od rodbine u stranci onda ste na konju pa neka vam on sređuje posredničke poslove. Veliko je sranje članstvo jer onda te cimaju za koječega a nema leba od toga. Onaj ko je dobio preko stranke posao bi ga našao svakako jer je "snalažljive" prirode. Veći je procenat onih koji su prvo dobili posao pa sutradan postali stranački kadrovi. Mnogo veći nego procenat onih koji su se prvo učlanili pa posle nekog vremena dobili posao. Mislite o
tome...

EDIT: Treba imati u vidu da su po novom pravilniku (ili zakonu) važeći svi glasački listići na kojima jasno i nedvosmisleno je ozačen određen predlog. Znači, možeš crtati krug oko broja, možeš kvadrat, cvet, pticu, kurac, jaje, čašicu za rakiju, podvući samo broj, podvući samo tekst bez broja... Sve dok to isto nije urađeno još negde na papiru i na drugom predlogu. Možeš dole da dopišeš da jebeš mater svima i živim i mrtvima i još koječega, mož da nacrtaš šta god hoćeš, kuće, cveće, konana, rep svog kera, oči boje duge, svetu petku lolol - ŠTA GOD. Samo da ne označavaš više od jednog predloga.

Mišljenja sam da su plakati tako out jer su ružni, zagađuju okolinu i prave strv.

nema leba od tih plakata,to se omladina stranaka uvlaci u dupe.to bilo pre,a sada ima te omladine koliko hoces,pa ga mos jebati.ja lepio pre kilu godina za bog zna koga.rad na kutijama,tu se moze umuljati.ode se u predstavnistvo stranke i potpise se i cekas da te zovu.2500bila kinta.ako si neko jaje onda 5 soma.ako bude opet za pare da se glasa,glasam...i boli me kurac za koga.

Na prošlim izborima je bilo oko 2000 za člana izborne komisije i 5000 iljada ako si predsednik biračkog mesta. To po 5000 mogu biti samo dve osobe. Predsednik i zamenik. I mislim da to opština utvrđuje honorar.

2012 се чувао кутију за грађански покрет двери у центру сремске каменице. Дао сам локалном фунционеру у јеврејској улици у новом саду 500 динара за таксу, на име потписа за кандидатуру. Мислим да је минимум био 150 динара, рекао сам им да задрже кусур. Питао сам их да ли хоће више пара и да ли могу да ме кандидују за преседника месне заједнице у сремској каменици. Слали су ми мејлове. Звали су ме да радим за изборе. Инкасирао сам 4500 динара. Паре ми је донео зет који је за ДС био преседник изборне комисије за Ср. Каменицу и благајник државне лове. Двери нису ушле у други круг, преседничких избора, иначе бих добио 9000 динара. Имао сам 12 сати посла. Бројао сам листиће на улазу, пратио списак бирача, бројао гласове, водио записник, потписао записник, пријавио на СПС овом примерку записника ЛСВ и СПО за нерегуларности(чувене две боје хемиске оловке). Попунио сам исти примерак записника, на вриштање осталих (50 посматрача) до 2 ујутро. РАЗЛОГ(они које сам заступао су изгубили цензус и локално, па сам гледао да све прође регуларно). Пријавио сам проблем адвокату и централној комисији. СПС, СРС и старе странке су имале готове формуларе за страначко праћење избора. Направио сам формулар за ДВЕРИ и попунио га подацима (колико изашло, колико није изашло, записник нерегуларности, ко је пијан, ко је заокуживао за неписмене, ко је доводио за руку сиротињу, ко је бројао гласове за исплату, ко је покушао да однесе бланко записник кући). Отишао до седишта странке, тамо пријавио. Написао писмено све централној комисјији и послао.
Нисам скино ни једну рибу. А било их је доста. Од 50 посматрача, пуно их је било необразованих и неписмених. Било је пар секретарица, које су биле супер са оловком и папиром. Било је и бахатих, да се туку. Било је згодних цурица, нисам скинуо ни једну. Следећи пут ћу обући одело, кошуљу, кравату, ципеле. То ће добро да утиче на неписмене и на цурице. У странци су имали пиће и музику. Ништа нарочито.
Научио сам и провалио како се мувају избори у Србији. Нисам провалио како да напредујем улизивањем, ако већ нисам кум преседника страначког одбора.

Nash Bridges
Ja uzmem pare da glasam za Cedu, a glasam za Palmu. Kako oni da znaju za koga sam glasao?
Oš ti ja objasnim?
Paz ovako.

Ово са крађом листића заиста раде, али је доста ризично. Превише пута се броје ти листићи. Ако фали један листић или је један вишка са отварања гласачког места на затварању, здраво гласање и здраво лова што си дао онима што гласају.
На самом бројању гласова, свако запише на свој папир оно што га занима. Типа колики је број гласова за које си плаћао. Треба бити већи од онога што си платио. Или лете главе. Често довозе сигурне гласове до бирачког места. Ликови које те довозе, су озбиљни и професионални, и они што те плаћају исто тако. Све то поплаши гласаче и буде их страх да не обаве "грађанску дужност". Обично тај део трансакције раде ћелави истетовирани ликови. Ако се нешто зајебе крене крљање за лову одозго па док не нађу паметњаковића.

Колико се плаћа лепљење плаката? Да ли је то неко радио и како да узмеш посао?

Ja bi to uzeo, al namerno ne bih glasao za njih. Nece pored 200 cigana skontati da sam ja, nema sanse.

slikas svoj listic.prosto.tako im dokazujes da si glasao.inace,nije to toliko rigorozna kontrola da ne mozes da ih zajebes.imaju para,pa im nije frka.svesni su oni da 20 posto njih nece uraditi to za sta su placeni.to na lokalnom nivou i nije neka kinta.em su manjine,em se mnogo vise nakradu kada prodju u gradsku skupstinu.ako bas neko ne zeli da glasa za njih,neka slika,pre ubacivanje,neka preskraba listic i bice nevazeci.
nema kinte od lepljenja plakata,omladina stranaka to radi.sem ako neko nema omladinu,neka manja stranka,al pitanje je koliko njima trebaju plakati.

Ne znam koliko su plaćene te aktivnosti, postavljanje plakata, ne vjerujem da je nešto mnogo, znam da je neko radio predizborne ankete od vrata do vrata kucao (ali to rade samo članovi stranaka), plaćaju se dnevnice s tim da to rade svega nekoliko sati, najbolje ako imate nekog u stranci da vas ubaci na same izbore, zanimljivo je, da budete posmatrač što je najlakše (35 evra), ili u birački odbor, meni su platili oko 85 evra za jedan dan (50e za sam posao, 25e za prevoz glasačkih listića jer sam bila zadužena i za to, 10e za telefon), ali sam došla u 6 ujutro, a u vratila se kući oko 3, a nisam član nijedne stranke, ali eto neko iz familije jeste. Nisu me smarali ni da su učlanim, da jesu, ne bih ni prihvatila...

slikas svoj listic.prosto.tako im dokazujes da si glasao

I nakon što uslikaš dodaš još jedan x negdje na glasački listić, čisto da bude nevažeći.
Nisu ni oni tako naivni.

kao i sto sam napisao,moguce ih je zajebati i jedan odredjeni deo ih zajebe.svesni su toga i profula ce na tome kintu,al nije to toliko bitno,dobice istu kintu.cilj im je da prodju na izborima,ne zale pare.kada prodju onda im je opusteno.nece oni preterano da se eksponiraju i da love one koji su ih eventualno zajebali.tako je u ns,a mozda kod tebe ima neka sajber varijanta kako mogu da utvrde da si 100 posto glasao.nesto u roznjacu nabudze.ne dolaze akademici da prodaju glas,vec sirotinja i oni koji su i sirotinja i glupi ko kurac,pa se boje da ne dobiju kintu i onda glasaju,ne pokusavaju da ih zajebu.oni malo pametniji,mogu lagano ako hoce,a ne moras biti tesla da bi ih zajebao.