Prijava

Jel zna neko kako idu propisi za ove probne vozačke? Druga mi sinoc zaustavila polocija, i kažu mu ne smeš voziti sam i ako imaš 18. On je bio ubedjen da je dozvoljeno sa 18, čak su mu i u auto školi rekli to. Policajac mu je hteo da oduzme dozvolu na 3 meseca, ali ga je ipk pustio. Jel zna ko ova pravila možda?

Pa naravno da ne sme posle 23 časa.

Bilo je oko 22, zna da ne sme od 23 do 05.

Ih, pisali kaznu mom bratu od 27 godina zbog probne i vožnje posle 11, a neće nekom kikirezu svežem položajniku. Doduše, preko dana može sam.

E, u tom slučaju su ga prcali, verovatno hteli koji dinar da mu izvuku.

Pa ajd da je prošlo 23 ali nije.

Jel ima negde taj zokon da se procita? U supu mozda?

Kucaj u Gugl bre koji sup

Član 182
« Prethodni član Sledeći član »

Licu koje ispunjava sve uslove za upravljanje vozilom B kategorije, a nije navršilo 18 godina života izdaće se probna vozačka dozvola kad navrši 17 godina, sa rokom važenja od jedne godine.

Probna vozačka dozvola se može koristi samo u Republici Srbiji.

Vozač koji ima probnu vozačku dozvolu B kategorije ne sme da započne i upravlja vozilom bez nadzora lica u vozilu koje ima vozačku dozvolu B kategorije u trajanju od najmanje pet godina.

Vozač koji ima probnu vozačku dozvolu ne sme da upravlja motornim vozilom u periodu od 23,00 do 5,00 sati, koristi telefon i druga sredstva za komunikaciju za vreme vožnje.

Vozač koji ima probnu vozačku dozvolu se ne sme kretati brzinom većom od 90% od brzine koja je dozvoljena na delu puta kojim se kreće.

Lice koje vrši nadzor dužno je da se stara da vozač vozilom upravlja na bezbedan način i u skladu sa propisima.

Motorno vozilo, kojim upravlja vozač koji ima probnu vozačku dozvolu, mora biti označeno posebnom oznakom „R”, koja mora biti na vidljivom mestu sa prednje i zadnje strane vozila.

Probna vozačka dozvola će se izdati i licu koje je navršilo 18 godina, koje prvi put stiče pravo na upravljanje motornim vozilima „B” kategorije. Na ovo lice primenjuju se odredbe propisane u st. 2, 4, 5. i 7. ovog člana.

Probna vozačka dozvola za lica iz stava 8. ovog člana izdaje se sa rokom važenja od jedne godine.

Ministar nadležan za poslove saobraćaja propisaće posebne uslove o izgledu, tehničkim karakteristikama i načinu postavljanja posebne oznake iz stava 9. ovog člana.
EDIT: da istaknem dva stava koja su ovde ključna:

Vozač koji ima probnu vozačku dozvolu B kategorije ne sme da započne i upravlja vozilom bez nadzora lica u vozilu koje ima vozačku dozvolu B kategorije u trajanju od najmanje pet godina.

Probna vozačka dozvola će se izdati i licu koje je navršilo 18 godina, koje prvi put stiče pravo na upravljanje motornim vozilima „B” kategorije. Na ovo lice primenjuju se odredbe propisane u st. 2, 4, 5. i 7. ovog člana.

EDIT 2: da konačno rastumačim i sebi i drugima: pravilo o upravljanju bez nadzora je propisano stavom 3. a pošto se stav 3. ne primenjuje na lica koja su navršila 18 godina, rekao bih da su ti drugara malo drkali dokoni panduri.

Реци сироче си без ортака, радио си врло марљиво и врееедно, зарадио за полагање и ауто и не можеш да возиш јер нема ко да ти држи свећу у љубавном односу са возилом. А фазон спрцо си 40 година у дупе.

EDIT 2: da konačno rastumačim i sebi i drugima: pravilo o upravljanju bez nadzora je propisano stavom 3. a pošto se stav 3. ne primenjuje na lica koja su navršila 18 godina, rekao bih da su ti drugara malo drkali dokoni panduri.

Hvala ti ko bratu najrodjenijem!
EDIT: Jel ima veze to što je on položio sa 17, a sad ima 18?

Naravno da ima,ja sam podigao vozacku sa 17 i prvih godinu dana ne mogu sam,bez obzira sto sad imam 18

reci ortaku da za promenu pogleda probnu dozvolu,sve mu je u njoj napisano.Ukoliko je polozio sa 17,pandur je upravu