Prijava

Час експерименталне физике у нашим школама:
http://politikin-zabavnik.rs/pz/sites/default/files/3067/4-2.jpg

Sanitarni čvor
radila je po ugovoru.postoji procedura kako se postaje redovni profesor.oni je nece,ne znam koja je igrarija u pitanju.ima jos ljudi koji su posle zavrsetka ugovora dobili nogu u dupe.hvale je studenti...svi se oni promene kada upadnu da sljakaju za stalno.i asistenti i profesori.ne bas svi,al vecina.

Дај болан, ко све на оном нашем факултету не ради као редован професор... Један нафташ из Бијељине је себи буквално купио мјесто професора на факултету, иначе дипломирани машински инжењер (значи није ни магистар ни доктор) предаје неки измишљени предмет на индустријском менаџменту.

Познато је и то да асистенти који цијелог живота не објаве 2 научна рада постају професори тако што у пензију испрате старије колеге и заузму њихово мјесто. Ето, тако се постаје редован професор код нас.

Иначе, циркус је на факултету, прича се једно, ради се шта се декану прохтије и тако у круг. Положио сам код Дороса, Санитарни, имао осмицу. Иначе га не волим као професора јер када неко од његових студената не разумије нешто и пита га за објашњење, овај само гледа како да га понизи. Надобудни егоиста.

kakve su to price da nema doktorat,pa profesor.mozda je kupio doktorat,pa predaje,al da nema to,to je nemoguce.korupcija je u celom drustvu,a ne na fakultetu bolan.ti ne volis njega kao profesora,a masa ljudi ga gotivi.

Mene zanima kako to da nikada nisam naleteo na normalnog prof fizike, a imao sam ih 4

Ма нимало. Ту ти је највећа корупција. Ево срачунај само. 11 000 студената само упис у годину плати 6500 динара, што је 71,5 милион динара или 621 хиљада евра. Узми у обзир још и финансирање државе за студенте на буџету, паре од самофинансирајућих студената, паре од пријава испита, паре од овјере оба семестра (цца 44 милиона динара или 380 хиљада евра), паре добијене за разноразне пројекте, паре од закупнине продавница и фотокопирница на факултету и још много тога... И ти кажеш да ту нема корупције? Ма неее, нимало...

pa da...u celekupnom drustvu je korupcija.ne znam sta tu nije jasno.valjda i fakulteti spadaju u to drustvo...
lepo je to sto si napisao,al nigde troskove nisi napisao.daleko od toga da sam na strani fakulteta.

Добро, има трошкова, али кад се све сабере сигурно нису већи од добити која се оствари. Ја кажем да Дорословачки није кадар да буде декан ФТН-а. Да би неко обављао ту функцију, треба да буде флексибилан, сналажљив и приступачан, што поменути свакако није. Удаљили смо се мало од теме, али то су чињенице. Иначе, штета за ову професорку, вјерујем у оцјену студената поводом њеног рада на факултету.

to definitivno,imaju oni kintu.i to dobru...samo raucunam fiksne i varijabilne troskove,ima ih.generalno je svuda korupcija.