Prijava

Šta je bolje? Slanina ili pršuta? Koje su prednosti, a koje su mane jednog i drugog prozvoda?
Šta izbor jednog ili drugog govori o vama?
Šta vaša lepša/jača polovina više voli? Šta taj izbor govori o njima? Da li neslaganje u izboru znači momentalni raskid?
Izgaram da čujem vaša mišljenja.

A onda meni kazu da otvaram glupe teme.

Slaninom možeš da podmažeš sanke, možeš da podmažeš rešetku roštilja da se ne zalepi meso, možeš da poneseš u goste a da se ne obrukaš, možeš da staviš u pasulj, možeš da ispržiš u tiganju pa posle mast da ti ostane za jaja, možeš da podmažeš češljiće trimera za bradu....

Pršutu ne možeš...

екстремно тежак избор, али пошто сланина може да се прави на доста различитих начина ипак можда сланина.

hmmmmm, interesting....

ma to je nemoguće, sad izmišljaš!

Italijanska pršuta i francuska slanina.

Kvalitetna slanina, recimo ona od mangulice, meni lično je hiljadu puta ukusnija i zdravija od suve pršute, ali je zato kvalitetna pršuta, recimo ona od vrhunskog govečeta, meni lično hiljadu puta ukusnija i zdravija od masne slanine.

Nadam se da sam pomogao. Sjajna tema.

o da, ali sad više ne znam šta da mislim.....

Radijacija
Slaninom možeš da podmažeš sanke, možeš da podmažeš rešetku roštilja da se ne zalepi meso, možeš da poneseš u goste a da se ne obrukaš, možeš da staviš u pasulj, možeš da ispržiš u tiganju pa posle mast da ti ostane za jaja, možeš da podmažeš češljiće trimera za bradu....

Pršutu ne možeš...

Zaključalo.

zašto birati, redom degustirati
isto ko crnke i plavuše

dakle
dobitna kombinacija je sendvič u kome se slanina stavi između dva parčeta pršuta

Просечна сланина је боља од просечног пршута. Али врхунски пршут је ипак нешто посебно.

slanina je sranje u odnosu na prsut.

Sad mi se jede oboje. Jedu mi se i čvooorci. :( Jeptese.

Sapunjara od mangulice.