Prijava

skonto sam sta je problem sa murijom i sto ne funkcionise kako treba, panduri su obavezani da ne razmisljaju i da rade sve po protokolu, lopovi nisu obavezni da nerazmisljaju...i tu su lopovi u prednosti!

misljenja sam da panduri treba da budu vise u fazonu da razmisljaju svojom glavom umesto da samo prate protokole i jasno definisan zakon...ne znam kako bi se to izvelo, produziti im skolovanje il nesto

(premotati na 4:50)
http://www.youtube.com/watch?v=dfJHDQuvUsE
rade pendrek, godina 40, zanimanje milicioner, nekada poslusni saraf u ogromnoj masini, danas covek koji shvata da postoje mnogo komplikovanije stvari od kursa sa komandira milicije, cini vam se neverovatno? skoro da je nemoguce da se dogodi?

.

takodje pazi ovo, dodje neki diktator nesto, i krene da naredjuje muriji da biju demonstrante, cak i ubijaju...a policija sta ce da radi nego svoj poso, ovi od gore su javili da je to drzavni neprijatelj i nije njihovo da razmisljaju dal onaj gore mozda zloupotrebljava polozaj, unistava drzavu ili nesto
http://www.youtube.com/watch?v=PTXOffBV2V4
---------------------------------
panduri kao ovakni, ovi najobicniji, ne ovi skolovani detektivi inspektori, su dobri samo za zamrzavanje situacije, za usporavanje metabolizma sistema onda kada se nezna sta da se radi sa njim, ko kad ti doktori daju lek neki da koristis dok ne znaju sta ce sa tobom

neki predlog nesto? treba li ih menjati uopste?

Андроид полицајац.

nektiricki pristup tenologiji zvanoj pendrek
policija se uvijek nadje u nezgodnom položaju, nije njima nimalo lako. pa, šta ti misliš kakvi bi oni bili bez zakonskih načela, da nema referentnih okvira šta "valja" šta "ne valja"?

takodje pazi ovo, dodje neki diktator nesto, i krene da naredjuje muriji da biju demonstrante, cak i ubijaju...a policija sta ce da radi nego svoj poso, ovi od gore su javili da je to drzavni neprijatelj i nije njihovo da razmisljaju dal onaj gore mozda zloupotrebljava polozaj, unistava drzavu ili nesto

ne ide to tako, u današnjici je to mnogo transparentno, neću reći da ne postoji. prvo treba razmisliti koji su razlozi da čovjek postane policajac, čemu se nada, šta očekuje da postigne.

čemu se nada, šta očekuje da postigne.

da sluzi i stiti narod

POLICIJA U SLUŽBI NARODA. da, odličan slogan, parola, standard.

Компликовано је. Ту је питање легалитета и легитимитета државне власти, кпја има монопол физичке принуде, апсолутна је власт на територији државе...

Kada bi bili ISTI prema svima totalno bi mi bilo svejedno dal su strogi ili blagi

Пандури су, као и лекари, свештеници, државни службеници и остали униформисани људи - увек и по правилу само одраз народа. Покварен народ - гомила мурије са шмајсерима. Добар народ - мурија са пиштаљком.
Последњи пример је Украјина. Да је полиција била каква треба, ``демонстрације`` би биле разбијене. Да је народ какав треба, не би изабрао лопове за власт. Рачуница је проста - од зла оца и горе мајке, не може дете бити добро и фино.

ПС. код нас су у пандурацији махом све брђани и људи из унутрашњости сваке унутрашњости, до јуче чували краве, а од данас чувају РЕД И ЗАКОН! АЛО БРЕ РЕД И ЗАКОН!!!! ДРЖАВУ!!!!! Не краву. Крава је прошлост. Дај човеку власт да видиш какав је човек - прост пример на пандурима.

I u stadu teba reda, nemoj da se lažemo. Ne može Sivonja da naskače na Kruškicu, to mu je sestr. Ima tu nekih predispozicija.

https://www.youtube.com/watch?v=PXTqb8csmuo
Овако пролази полиција која је превише блага.

И што каже Грањка, београдске мајке рађају толику децу као створену за пандура, а они доводе са стране неке брђане..

Sa pojedinim izuzecima, panduri zadrte sirovine, a sudije slabašni ljigavi neskičmenjaci.

Mislim da je problem najveći što su sprdnja, pa tek onda da li treba da su blagi ili strogi. Kako ti možeš imati poštovanje prema nekom debelom kad ga vidiš da je zadigao šapku dok se masti do lakata kilom pečenja u gostioni "Zora kod tetke Milene", a vidiš ga dok ovamo ucenjuje bedu i sirotinju za 10 evra. Ganjaju se sa sitnim dilerima što valjaju dva tri džointa i peljaju seoske kokošare koje kradu komad suvog mesa da prehrane decu, a niko krupnijim privrednim kriminalcima ni krupnim dilerima ne sme ništa.

Kao i svaki gastarbajter, imam želju da podelim svoje iskustvo. ;-) Čoveče, u Švajcarskoj nema zajebavanja sa milicijom, nema priče. Slično je i u Americi. Nema tu diskusije na licu mesta. Pristup njihov uvek kulturan i profi: "Dobar dan, molim Vas, to i to..". I ovako uvek. Znam ovo jer me često zaustavljali da me legitimišu, i u saobraćaju, a i nekoliko puta su mi dolazili zbog glasne muzike. Ako sve dobro prođe, na kraju: "Hvala Vam, prijatan put/doviđenja." E, sad, ako kreneš nešto da se prepireš ili pametuješ, tu je druga priča: upozori te, kreneš još, sleduje ti i/ili kazna i/ili zatvor i/ili batine. Jebeš ti policajca koji će da se sa civilijom rasteže k'o baba unuku kad nudi podgrejanu sarmu da pojede. U Švajcarskoj su pozapošljavali neke mrge, nisam video debelih, većinom mrcine onako građe kao kikbokseri.

Kad već spomenu Amere. Pun Jutjub onih njihov klipova što se snimaju dok se raspravljaju sa policijom. Brate, jebeš ti pravnika šta su Ameri. Kolko su oni naloženi na to da poznaju Ustav (oni na klipovima, na njih mislim). Kako ih treba biti.

Problem kod nas je ko želi da pristupi u policiju i sa kojim motivima.

misljenja sam da panduri treba da budu vise u fazonu da razmisljaju svojom glavom umesto da samo prate protokole i jasno definisan zakon.

Већина и размишља тако. Отуд и толико корупције. Можда мислиш да треба заврше неки курс филозофије. То не би била лоша идеја.

https://www.youtube.com/watch?v=Wuq5Yb7X3CY
СЛУГЕ РЕЖИМА СТЕЕЕЕЕЕ, БРАНИТЕ БОГАТЕЕЕЕЕЕ
БИЈЕТЕ НАРОД ЗА МАЛЕ ПАРЕЕЕЕ, ШТИТИТЕ ЛОПОВЕЕЕЕ

Meni samo nije jasno zasto ovi ukrajinci nisu pobili ovu gamad.

Да је полиција била каква треба, ``демонстрације`` би биле разбијене. Да је народ какав треба, не би изабрао лопове за власт. Рачуница је проста - од зла оца и горе мајке, не може дете бити добро и фино.

I couldn't agree more!

Oličenje naroda kao što imamo i razularene pekare što muljaju sa hlebom i trpaju koječega, prodavce automobila koji ti valjaju modele od gita, pevače koji prodaju tuđe pesme i naravno seljake što ti gruvaju trulav lukac u sredinu džaka a spolja ređaju zdrav... Još ima primera da se usereš.
Kao što neko reče: "Promene kreću od nas samih" što mu znači da ako ti ne budeš govno, nećeš ni drugoga navesti da bude govno.

Pa malo pesme
https://www.youtube.com/watch?v=ny4st8wvzgA

Pa još malo pesme!
Šta ću kad sam odrastao na ateist repu pa mi je to polazna tačka...
https://www.youtube.com/watch?v=EUqGnWx7dWw

Po meni, lek za sistem je angažovanje dobro ispitanih kadrova (kako psihički i fizički tako i dobra provera istorije) zatim kontrola stalna i rigorozno kažnjavanje zavezanih očiju, stalna edukacija, nagrađivanje istaknutih primeraka i da svako radi svoj posao. To se ne odnosi samo na MUP nego i na celu državu jer ne možeš ti da uspostaviš red ako sama vlast zloupotrebljava položaj da bi napravila okruženje u kojem može maksimalno da koristi svoje beneficije a zauzvrat da zakonom sebe ogradi od samoodricanja.

Sa pojedinim izuzecima, panduri zadrte sirovine, a sudije slabašni ljigavi neskičmenjaci.

Ovo ja potpisujem, bas sam pre 2 nedelje bio na sudjenju zbog prolaska na zuto. Jos sam i uspeo da izvucem pandurovo "niste mogli bezbedno da se zaustavite" sto je direktno oslobadjajuce. A sudija umesto da me oslobodi krene nesto da kenja, uvali mi minimalnu kaznu (kao ono da mi ucini) i podvali mi u hiljadu papira i dve iljade linija teksta jednu liniju u kojoj pise da se odricem prava na zalbu. GOVNA!