Prijava

Duško Radović rođen u Nišu.

Duško Radović duhovni otac Nenada Čanka

ahahh stevcho bi poginuo na prvom prelazenju ulice

Мржња није здрава, запитајте се да ли Београђани и зашто мрзе вас ;)

Шалим се, усран град, као и сваки други.

ahahh stevcho bi poginuo na prvom prelazenju ulice
Prelazio sam ulice, i to mi se smučilo :(

Не мрзим Београд, већ сам алергичан на Београђане који иду празницима кући, као и на оне Београђане, вечите студенте. То су они којима родитељи, и кад дипломирају и нађу посао, и даље шаљу своје плате и пензије, заједно са храном, зато што са платом од 200-300 евра, не би могао да им стоји Београд као адреса становања.

Пре пар месеци сам налетео на пример девојке која је посао професора у средњој школи заменила за посао касирке у београдском великом супермаркету. Или имаш пример људи који солидно плаћен канцеларијски посао у унутрашњости мењају за физикалисање у Београду. И управо такви највише пљују Београд, док не нађу начина да се истог докопају. А кад га се докопају, онда им је то најлепши град на свету.

Иначе, најлепши ми је Београд лети, баш кад свиће, па кад се спушташ од Кнез Михајлове низ улицу Краља Петра ка улици цара Душана на Дорћолу. Или кад из Булевара прођеш преко Каленића, па даље поред Храма, а тад почињу да се отварају пекаре, нема саобраћаја, па можеш као и сваки дођош, који није навикао на тротоар, да слободно шеташ на сред улице. Лолололо

Волим Београд, али не бих да живим и радим у њему јер - Славија, улица Кнеза Милоша, Теразијски тунел, Мостарска петља и Газела у 8 ујутру и 5 поподне. Београду нису потребни чардаци на води, него јебени метро!

Иначе, од већих градова у Србији, Крагујевац ми је по мери. Довољно је већи од Јагодине, а довољно мањи од Београда.

Ada na letnjem raspustu je raj. Mogao bih na adi biti satima.

zašto ne bi svako želeo da dođe u beo grad kad je tu dobro, a i da nije dobro, sve ostalo je go kurac, takozvani pakao

Проблем је што многима уопште није добро, него у свом селу представљају да им је савршено. Који је то мозак коме је испод части да ради у свом граду за 300 евра, а рмбачи за исте или мање паре у Београду и чека једном недељно аутобус из унутрашњости са корпом пуном хране и у пошти паре које им шаљу њихови. Београд је пун таквих комплексаша.

Ja ću i u BGu biti Srbin iz RS.

a gledace te ko studenta iz bosne

Чек, пратим сад ових пар последњих постова на теми, где видим да ви мрзите Београд, због људи који живе у Београду, а нису из Београда, који сами себе лажу да су Београђани?

Па те људе сви мрзе.

Исто као и сиротињу која се само жали како ”кмееее ви у Београд имате све кмеее”

Не мрзим Београд, већ сам алергичан на Београђане који иду празницима кући, као и на оне Београђане, вечите студенте. То су они којима родитељи, и кад дипломирају и нађу посао, и даље шаљу своје плате и пензије, заједно са храном, зато што са платом од 200-300 евра, не би могао да им стоји Београд као адреса становања

Проблем је што многима уопште није добро, него у свом селу представљају да им је савршено. Који је то мозак коме је испод части да ради у свом граду за 300 евра, а рмбачи за исте или мање паре у Београду и чека једном недељно аутобус из унутрашњости са корпом пуном хране и у пошти паре које им шаљу њихови. Београд је пун таквих комплексаша.

Potpuno se slažem sa ovim, mada mislim da su najgori oni koji su uspeli u BG, bilo da imaju firmu neku ili su postali fakultetski profesori. Fazon, prvo sam na faksu imao profesore, počevši od dekana koji se dovukli u Beograd iz neke 3 pičke materine, studirali tu, preko KP/SPS/JUL i sl se uglavili da budu profesori i sad seru ''j'o ja seljačko dete, ja bio vredan radan, vi svi ništa ne valjate, mi sa sela najbolji, j'o kak'a je lepota moje rodno mesto/selo/pripizdina i sl.'' a za tolike godine u Beogradu, nisu naučili ljudski da govore i i dalje imaju velikoseljačke manire u fazonu ''vi dođoši'', ''nisi srbin ako se ne prezivaš na -ić'' i slično. Onda se zaposlim u servisu, dobra plata bila, ali lik koji je vlasnik se kurči kako je magistar kako on ovo, on ono, lik je iz ''Grdelicu'', ne ume niti jedan padež da utrefi, psuje i kune Beograd i cene rentiranja lokala, ljude koji su kao pravi beograđani, ljude koji su došli u Beograd itd.

Isto mi idu na kurac i beograđani iz ripnja / rušnja / šiljakovca, koji su išli sa mnom u srednju i kenjali mi da sam ja seljak zato što sam iz Pančeva (aj mrzim i ja i pančevo, ide mi na kurac, al nisu oni pozvani da mene još prozivaju zbog toga što sam odatle). Obaška što mi je trebalo 15-30 minuta buson ili kolima do škole, a oni su išli i po 2 sata i u fazonu ''iam bus, ne mogu na stignem na prva 3 i zadnja 2 časa''.

U principu se svodi na to da je Beograd jedan od lepših gradova u evropi, ima jako puno lepih stvari koje možeš da vidiš, da ti ne dokurči posle pola sata jer si sve obišao (živeo sam u 2 navrata po 6 meseci u Halmstadu u Švedskoj i realno, nemaš šta da vidiš ni gde da izađeš, smori mesto jako brzo). Ali je zato u BG previše ljudi katastrofa.

na putu za brace jerkovic,ne znam kroz koje se delove prolazi.ne znam da li su ljudi supci ili legende kada vidim di i na koliko malo prostora uspeju da zguze svoja kola.

I ta prica pola para ode u BG je logicna jer tamo zivi pola stanovnistva skoro. Nece graditi Petrovac na Mlavi na vodi.

vidi se da si bosanac.leti se rastrkaju po kuci na 2-3 sprata,zimi svi na gomilu u 2 sobe koje se greju.da svi zivimo u jednom mestu.
bas zato sto se ne gradi,ljudi idu iz svojih mesta u veca.

Zato sto nema posla. Boli mene kurac da izgrade 3 nova naselja kad nemaš posla.