Prijava

otvaram temu inspirisan ovim likom
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/456475/Zoljom-pretio-osoblju-Hitne-pomoci-trazio-da-ga-pregleda-Nada-Macur
na zalost, nisu ga primili da ga pregledaju, a nema sumnje da mu treba pregled lolo

elem, kao se vama cini zdravstvo? mozda daj boze nemate potrebe da idete kod doktora pa vas ova tema ne zanima...jesu li doktori koji ne primaju mito i zaista poklanjaju paznju pacijentima retkost?

ko je gori? "seljaci" koji se svadjaju sa doktorima, prete im, cak ih i fizicki napadaju, ili doktori zbog kojih je ovaj metod komunikacije opravdan?

da ispricam pricu nedavno sto sam video u urgentnom u NS (tamo se inace ceka preko 3 sata)

dolazi lik neki, alkos, klosar, tako deluje, i mumla za salterom, ne moze se razumeti, i ova salterusa pokusava i zove lika iz obezbedjenja, dodje lik iz obezbedjenja, proba da prica sa njim, ovaj klosar nesto pokazuje na stomak da ga boli, lik iz obezbedjenja zove nekog na mobilni i kaze
-ajde dodji vamo, ima tu jedan treba da se izvede
posle par minuta dolazi lik u uniformi, gleda ovog klosara i kaze
-ma znam ja njega, on je svaki dan tu, ajde ti samnom
i ovaj klosar ga pogleda, i padne na ledja i ne pomera se...kazu ovi likovi "ma folira se 100%", cekaju dva minuta, vide ovaj ne ustaje, i donesu kolica, stave ga na njih i uvedu ga kod doktora preko reda

Ja sam jednom iznenada tako izoveravao, sasvim strejt, mislio sam da umirem, ne osećam noge i ruke, koči mi se jezik, gubim svest... Dovezli me u hitnu, kakav sam bio tad mršav i odrpan, mislili su da sam džanki i uzeli da me maltretiraju i ponižavaju, a ja hoću da umrem! Kad sam malo došao sebi, izdrao sam se kao idiot, oni se tu nešto mnogo izvinjavali, i onda mi dala jedna seka neku injekciju, posle su me odvezli kući i ja ležao i gledao meksičku neku seriju, i bila je sva puna smisla i povezanosti, divio sam se svakom detalju. Ko zna šta su mi dali :) Inače, zaista ima gadova teških u toj hitnoj i u Urgentnom centru, ali ti ljudi su se svega u životu nagledali pa valjda malo oguglali.

ја увек преко реда, ћале ми доктор

Koji ćeš kurac bezveze kod doktora?

Nije ni njima lako al kao da ikoga ko radi u državnoj službi boli kurac kako obavlja posao, ima sigurnu platu i aj zdrao.

http://www.vijesti.me/vijesti/nezapamcena-guzva-kc-svim-pacijentima-zakazali-pregled-istog-dana-clanak-191946

Al svi oće preko reda, niko nema strpljenja da čeka. Čak i na onkologiji. E zato im i kažem: Vidimo se na kontroli, a možda i nećemo...OPAAAAAAAAAAA

završiš medicinu/stomatologiju i ne moraš nigde da se guraš i podmićuješ.

Moja lekarka opšte prakse je toliko savesna da bez 45 minuta ne mogu da izađem iz ordinacije, sve proverava, ispituje me, ponekad mi dođe da kažem da me više pusti na miru :) Svaka joj čast, ne znam kako žena nađe snage i vremena za svakoga, a nije ni mlada, sigurno ima bar 50 godina. Uglavnom sa opštom praksom nikad nisam imao problema, ali znam ljude čiji doktori ne rade ama baš ništa.

Meśa

Nije ni njima lako al kao da ikoga ko radi u državnoj službi boli kurac kako obavlja posao, ima sigurnu platu i aj zdrao.

http://www.vijesti.me/vijesti/nezapamcena-guzva-kc-svim-pacijentima-zakazali-pregled-istog-dana-clanak-191946

lolo prvoaprilska sala, ko kaze da nemaju smisla za humor

ali ti ljudi su se svega u životu nagledali pa valjda malo oguglali

kontam da je pozeljno da doktor bude emotivno distanciran, da bi mogao biti i objektivan, sa druge strane boli ga kurac da ti pomogne ako nema neke koristi

ti ljudi su se svega u životu nagledali pa valjda malo oguglali.

biće da je to...

Ali ako su i medicinski fakulteti otišli u tri lepe kao i ostatak obrazovnog sistema u ovoj zemlji, onda me ne bi čudilo da ono što ljudi shvataju kao bol u organu i bahatost kod mlađih medicinskih radnika u stvari jeste obično maskirano neznanje, neupućenost, nekompetentnost. Znam da su se recimo ispiti polagali na slušalice. Pa odsekao bih mu oba uha i izvadio srednje, jebote, pa nekome će život zavisiti od njega, a on slušalice... Nemam pojma, al kad je sve sjebano, ne bi me čudilo da je i zdravstveno školstvo.

mozda problem nije u samim doktorima? mozda je problem u zdravstvu? kazu da izvozimo doktore u inostranstvo jer namamo gde da ih zaposlimo...jel mislite da bi bila manja guzva da se zapoli jos doktora? dal se mogu zakonski nekako povecati prava pacijenta da tuze doktore za sitnice i dati neke ogromne kazne za mito i tako to? bi li bilo koristi od toga?

Stariji ljudi su neetični kaže mi jedan što radi u bolnicu, ne bi puštili dijete da uđe na pregled prije njih, a opet, kad sam prvi put samostalno ušao kod doktora na pregled nazvasmo jedan drugom dobar dan a on mi odma tutnu svoju vizit kartu u ruku, ako mi bude trebalo što da ne čekam no to odma kod njega kući da završim. Pa da imam para ne bih čekao kod vas da me liječite i razvlačite mi snimanja nego bih pošao kod privatnika i završio to u dva-tri dana.

Doktori, položili ste Hipokratovu a ne hipokritovu zakletvu!!

Eto pre par godina operisao koleno na Banjici, držali su me u bolnici pet-šest dana bez veze potpuno, čekao da dođem na red i jeo dečju radost za doručak. A mnogi drugi samo ekspresno prolazili kroz sobu, meniskus nije teška operacija. I ispostavi se kasnije da su načelnika tog odeljenja, poznatog svetskog stručnjaka Ganića uhapsili zbog uzimanja mita od pacijenata da bi pre stigli na red.
http://www.pressonline.rs/info/politika/236092/-djindjicev-hirurg-uhapsen-zbog-mita-od-500-.html

50 000 sestara je na birou u srbiji, a za prijemni se sad pobiše da upišu medicinsku.
ja bih otišla na taj prijemni i svaku tukla usranom motkom.

pre neki dan mi umro drugar, '72 godište...firma mu nije uplaćivala zdr. osiguranje i nije mogao da se leči od hipertenzije izazvane stresom. umro i ostavio troje maloletne dece.
ja oplakala i sutradan na poslu mi se baba od 90 godina( vojni osiguranik-ima sve za dž) požali na bolove. mogla sam da uzmem jastuk i da je ubijem na mestu...što ona da živi?
svi smo mi ljudi...

-veliki je problem sto nam pacijenti dolaze kasno, da ranjije dolaze na preglede bolest nebi dosla do ovog stadijuma

-sto si dosao i cekao 3 dana po 4 sata? vidis da ti nije nista? istripovo si...aj ako bas oces dacu ti uput za pregled...na njega se ceka od 6 do 9 meseci

Vlade, i ja sam pre par godina operisao nogu na Banjici, tačnije cistu neku šugavu bila sa strane iznad zgloba leve noge.

Uglavnom, operisao me Dr Đorđević, ortoped, relativno mlađi doktor, ali koji jebe mame. Došao sam po predlogu doktora iz Va, odnosno mogao sam i u Valjevu da je odradim kod oca mog dobrog ortaka, hirurga, ali išao sam kod ovog jer lik bar 5-6 nedeljno takvih operacija odradi, a i po predlogu.

Došao sam popodne tog dana, sutra ujutru sam imao operaciju, imao sam pažnje više nego u predsedničkom apartmanu u Burj Al Alabu, bliznakinje mi bile med. sestre (uhhh), dan posle operacije sam hodao (nisam se oslanjao na tu nogu, ali noga mi nije bila toliko oticala da nisam mogao da podnesem stajanje).

Kad sam trebao da se vratim ćiku, keva ode da se zahvali doktoru, redno sve bombonjere, viski i slično, lik kaže "imam ja i previše para, ne treba meni, ako baš hoćete dajte sestrama, i pozdravite Sašu (doktor koji me je kod njega poslao), a novac Vam niko neće uzeti".

Ne znam da li je to bilo pre ili posle tog hapšenja, mislim da ima 6 godina od operacije, a on je tad bio načelnik odeljenja, moguće da je to bilo posle. U svakom slučaju čovek koji u svim aspektima jebe, od stručnosti poštenja, i sl. i koliko god čudno bilo taj period operacija i sl. ću pamtiti samo po lepom. Dan danas razmišljam šta je s bliznakinjama, jedna je bila baš baš do jaja, a ni druga nije bila loša...

Uf... odabrani lekar mi je familijarni prijatelj, sa pola lekara sam dobar, dao sam krv 43 puta do sad, svugde čekam red. Ima jedno mesečak dana kako su mi utrnuli mali i domali prst leve ruke, ja otišao kod ovog mog odabranog, on mi prepisao bevipleks. Reče mi čovek da to prepisuju pacijentima koji ih mnogo smaraju kao placebo.

Objasnili su mi da je C7 pršljen sjeban, VanGoga mi reče spondiloza, skolioza, neki kurac s kičmom. Bio danas do lekara, čekao sat vremena i otišao kući. Neću preko veze, a na red se ne može dočekati.

Kosmo, i ja sam '72-go, mene od hipertenzije spašava samo to što svakih tri meseca istočim po pola litre viška. K'o u srednjem veku. Srećom pa nisu pijavice u urgentnoj.

Sose aj zdravstvo, ono od kad znam za njega nikad nije bilo da valja, mene interesuje zakon i pravda. Ako kažu da je zakon za sve isti, zašto onda premijeri imaju politički imunitet? Mila Đukanovića sud u Italiju tereti za šverc cigara a njega boli kurac, on ministruje, ne mogu mu ništa ej. A mi se bunimo što nam čika doktor ne da bonu po završenom pregledu. Al jebeš i pravdu i zakon kad sam ja gladan. Od biroa imam samo zdravstvenu zaštitu, što ne daju bonove za hranu i struju kad mi posao ne mogu dat, njima im neka poslovi s platom 1000 + eura i a mene neka daju da jedem, na kraj krajeva to je jedino i bitno. A posebno jebem tebe i ove tvoje teme o socijalno-društvenim problemima, što ne izađeš na ulice i pobuniš se ka što su ovi ovi tvoji bunili pičko studentska!

Uglavnom, operisao me Dr Đorđević,

Da to nije jedan onako krupan, mlađi, proćelav, ima ruke ko drvoseča? Ja sam dvaput operisan, oba puta me on operisao, ali prvi put sam stigao na red brzo. Taj što je mene operisao bio je skroz ok.

bliznakinje mi bile med. sestre (uhhh),

Kod mene bila jedna džudistkinja, isto uhhh, ali kad uđe u sobu, tišina, niko ne sme ni da pisne... Dva metra i surov nastup :)