Prijava

jebace vas Rajder kad vidi da pljujete po doktorima, da da

E ovo:

proganjaju lekare zato što su dokoni i zauzimaju čekaonice, zauzimaju mesto onima kojima pomoć stvarno treba.

Ali šta da radiš čoveku koji te je podigao usred meča Partizan - Arsenal zbog toga što mu je uletela leptirica u uho ?!?

Znaš ti dobro, rokneš mu destilovanu vodu u desni guz, pa gentamicin u levi i prepišeš mu bevipleks :)

Ujka Simo, pričaš o pokojnom Boriši Staroviću?

Ujka Simo, pričaš o pokojnom Boriši Staroviću?

Ne, pričam o kolegi iz moje ustanove, za pokojnog profesora i ne znam da je zaglavljivao Foče, ali u ludoj zemlji ni to me ne bi čudilo.

rokneš mu destilovanu vodu u desni guz, pa gentamicin u levi i prepišeš mu bevipleks :)

Preterujete, kolega Brus, ali uzeću u razmatranje predlog ... :)

A nisam mislio na zatvor, ja kontao na bolnicu i fakultet. Ništa onda :)

Preterujete, kolega Brus, ali uzeću u razmatranje predlog ... :)

Nisam medicinar, ali posedujem bogato iskustvo u maltretiranju lekara u pogrešno vreme :)

Nisam medicinar

Znam da nisi, ali sudeći po iskustvu mogao bi biti bar počasni doktor. :)

A propos injekcija jedna anegdota:

Dolazi mi u kasne noćne sate u službu hitne pomoći žena u očiglednoj histeriji, sva zgrčena i čvrsto stisnutih očnih kapaka. Nakon nekoliko mojih "gospođo, otvorite oči" ona i dalje ne reaguje. Na ljutu ranu ljutu travu - "Sestro, dajte joj injekciju u oko !" E, otvori ih momentalno. :)

Kad sam se polupao sašili me ratni hirurzi u Somboru, perfektno. Doduše, ja sam dobar i disciplinovan pacijent, pričao im viceve svih dva sata dok su oni obrađivali ranu i sastavljali parčiće (fensi naziv za seckanje mesa malim makazicama). Pružili mi maksimalnu negu i smestili me na dečje ORL.

E sad, kao u onom vicu kad su Muju sahranili u odelu, a svi ostali goli pa on jedini u Dženetu jurca okolo da nabavlja stvari, tako i ja zujao po bolnici. Bilo neko prvenstvo u košarci, jedini ispravan televizor gore na spratu gde su oni što nosaju kese i stalke s infuzijom. Ja odem uveče da gledam TV, a dežurni hirurg sedne pored mene i prepričava mi šta je tog dana radio. Zaključio sam dve stvari tih dana: prvo - nije ni malo naivno i jednostavno raditi toliko jeben posao. Drugo - kad obolim, umreću od toga od čega bolujem, nema šanse da se sestre i lekari sprdaju na račun veličine moje kite dok mi seckaju creva.

nema šanse da se sestre i lekari sprdaju

Ovi moji su se i sprdali sa svim i svačim dok ih jednom nije zajebao anesteziolog - dao "plitku" anesteziju i žena sve čula kako su se sprdali na račun njenih poprilično maljavih nogu, pa im se posle operacije najebala milosne majke, ponovivši od reči do reči sve što su rekli. Jedva su se izvukli od tužbe i otad ćute kao zaliveni, a tom anesteziologu se sklanjaju s puta.

Kad sam bio u urgentnom okrpili me ljudi ko da nista nije bilo. Doduse zadrzao sam se samo na snimanjima od nekih 3 izjutra do pocetka prve smene ali oni na maksilofacijalnoj su umetnici svog zanata.

Edit: subotom uvece je ludnica tamo, puno ko oko, ne zna osoblje de bije a svi po onom hodniku zguzenom. A ides kroz hodnik sreces poznanike svi pijani, veseli, polomljeni, zurka jebena

http://www.kurir-info.rs/hirurg-upucan-na-ulici-u-kraljevu-clanak-1350593

Šta reći, a ne zaplakati ? Ne morate čitati članak, trulež Srbije je u komentarima ... Jad i čemer.

Jeste vi svjesni koliko ljudi oće na silu da se liječi.
Koliko sam samo baba sreo kojima su se sinovi poženili pa pošli da žive sami sa ženom i sad na silu oće da ispane kako su bolesne da bi ih ima ko pazit

Pičketina đedovska, malo mu bilo 90 godina u guzicu sprcati pa se uplašio da ne umre, hoće još 20 godina, mater mu komunističku bolesnu. Pun mi je kurac penzionera koji imaju pritisak kao dete od 10 godina i koji skaču sa stolica ko nenormalni(kad ih niko van kuće ne gleda), inače napolju su nepokretni i jedva dišu.

Žao mi doktora, ubi ga prokleta budaletina koja već sutra može da odapne...

E i te babe, znam nekoliko slučajeva, dovode do ludila, čak u nekim slučajevima i brak unište.

Stari ljudi su ko bezobrazna djeca, sve hoće da bude po njihovom i svemu prkose i kontriraju.

90% matorih ljudi su pokvareni sebičnjaci

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/462433/Pacijent-ubio-hirurga-u-Kraljevu
hm, sve je vise ludaka koji napadaju doktore, da li ako ima sve vise ludaka to znaci da doktori (koji bi trebali da smanjuju procenat ludaka u narodu) ne rade svoj posao kako treba?

vrlo je realno da smrt doktora uskoro prestane da bude tragedija, i postane statistika

Sose, kapiram da dobiješ dete i da ti oko njega doktori nešto sjebu, lagano im ubaciš bombu u ordinaciju i zatvooriš vrata bez griže savesti. Ko im jebe mater, nisam ih ja terao da završe školu spasavanja luCkih života. Ako rade već to nek rade odgovorno i kvalitetno.

Ko im jebe mater

E, sad je postalo lično. Boxer, naći ću te u gradu !!!

Ovde se traži veza i za najobičnije vađenje lične karte, da bi krajnji epilog toga bio da ti ovaj što ima vezu samo teatralno prođe ispred nosa i izvadi ličnu kartu sa druge one strane šaltera, u bekstejdžu, dok ti "ponizno" čekaš svega pet minuta duže od njega. Znači, ljudi koriste vezu da bi plastično govno čekali tri minuta, umesto pet-deset, jer je čekanje u redu samo za plebs. Još me komšija, pandur, pre neki dan tamo pred svima pita zašto ga nisam zvao da ubrzamo stvar. To je postalo normalno ponašanje, da juriš vezu za sve, jbt.

Šta onda da se očekuje u zdravstvu? Nisu u ovom primeru gore problem samo službenici za šalterima, nego ovi što hoće da uđu preko reda. Isto u zdravstvu nisu problem samo lekari, nego oni što će preko veze, bez uputa, da odstranjuju na primer minijaturni mladež na levom kažiprstu desne noge, jer bode oči kad se nose sandale, a nakon toga "malo" časte doktora. Pa šta onda doktor da očekuje od onog kojem je neophodno odstraniti čir? Adekvatno veći mito, jelte. Na stranu što bi ovaj beznačajni mladež regularnim putem skinuo svega par dana kasnije, a pritom imao propisni uput, otpusnu listu...

Znam lekare koji su govna, ali to je nekih 2%, sliku o zdravstvu više kvare, pored pacijenata, neki drugi zdravstveni radnici.

Ovo iznad jesu neki primeri, ima drastičnih za koje bih i ja lično dao pare, ako dobijem naznaku da će tako sve biti brže i bolje rešeno, ali sami smo krivi za takve navike nas i lekara, pa je lek jedino da sami počnemo da ih odvikavamo.