Prijava

U proseku, na svakih par meseci u blicu osvane nova vest kako po nekom proročanstvu smak sveta samo što nije, eto ga tu. (poslednja je u vezi četir' meseca crvena). Nekad imaju i teoriju kako bi bilo, ali najčešće je smak sveta. Smakne se.

Kako zamišljaš da bi to moglo da bude? Neka kometa, pošast, glad, kuga, nemci? Šta bi najefikasnije i na najkulji način istrebilo ljude?

Ja tipujem na svemirce. Razvićemo tehnologiju da posetimo neku svemirsku civilizaciju, oni će da kažu, gle ovi iz sunčevog sistema digli kurac, ja mislio samo majmuni tamo. Nakon toga će ljudska koža da postane modni hit na toj planeti (istetovirani će da budu dodatno traženi), i oni će da nas istrebe neplanskim lovom ko amerikanci bizone.

Не мислим да ће болест сјебати све јер контам да за све имају лек, само што чувају. Могла би да сјебе добар део светског становништва али опстале би главне баје.
Типујем на нуклеарни рат који би загадио целу атмосферу или на неки супервулкан који би исто учинио тако да не бисмо могли да дођемо до ваздуха.

Супервулкан, мајчицу земљицу сморило више да јој чачка по кожи нека розе болест па ће мало да се почеше на пар места да прође.
Супервулкан или нуклеарна зима су најреалније опције у овом моменту да нам се сјебе човечанство, осим ако неки лудак не увезе из Африке еболу по разним тачкама у свету.
А и ту су још разна свемирска срања која могу да опале у неки комад земље и изазову ефекат сличан супервулкану.
Ванземаљци? Имаш бољу кожу да нађеш у Ратапаулу 19, можеш јакне да правиш, ова наша кожа само за неке торбице или повезе од књига ал' то само хипстер ванземаљци користе.

Kako zamišljaš da bi to moglo da bude? Neka kometa, pošast, glad, kuga, nemci?

Tipujem na Švabu. :)

da, bolest moze da promeni neku vrstu, ali mislim da nije bilo mnogo slučajeva gde bi bolest (neki parazit) pobio baš celu vrstu, pogotovo brojnu ko ljudi.

isto, ne verujem u mogućnost samoistrebljenja. jesmo glupi, ali ne štima mi ovaj scenario sa onim što nam ugradjeno u mozak evolucijom...

istrebljenje bi ja reko da je moguće jedino nekom velikom katastrofom (morala bi da bude baš velika koliko nas je), ili nekom trećom, razvijenijom vrstom.
opet, ni njudi nisu na zemlji dugo, svašta može da bude. od poslednjeg dinosaurusa do čoveka mnogo manje vremena nego od prvog do poslednjeg dinosaurusa recimo :)

opet, ništa od ovoga što pričam nije da se smakne svet. kako se smakne? ko čaršav skreveta?

Mislim da će to polako ići, da ćemo trošiti sve više i više resursa, da će se ratovati oko preostalih, i zagađenje, mutacije, dok na kraju neko ne pritisne to dugme i buuum, a posle toga preživeli možda i mutiraju u nešto bolje.

Nešto će doći iz svemira. Neka konjina od asteroida, neka vanzemaljska rasa ili neki proces koji ne shvatamo, ali doćiće.

Mislim da će to polako ići, da ćemo trošiti sve više i više resursa, da će se ratovati oko preostalih, i zagađenje, mutacije, dok na kraju neko ne pritisne to dugme i buuum, a posle toga preživeli možda i mutiraju u nešto bolje.

Мњах, тако све империје пропадале, инвазије варвара, побуне потлаченог пролетеријата, на крају се све сломи буде 200-300 година неки релативан хаос, а онда све испочетка.

Мислим да смак света као концепт није истребљење врсте људске, него онако, смак света који они познају. А како га замишљам? Како је једино могуће после играња фолаут 1,2 и 3.

http://www.youtube.com/watch?v=NXxN2Q01m58

Мњах, тако све империје пропадале, инвазије варвара, побуне потлаченог пролетеријата, на крају се све сломи буде 200-300 година неки релативан хаос, а онда све испочетка.

Енд оф демокраси ез уи ноу ит. Уид атом бомбз експлоудинг. Ит вуд тејк а капл ов таузенд јерс џаст фор д планет ту рикавер.

Енд оф демокраси ез уи ноу ит. Уид атом бомбз експлоудинг. Ит вуд тејк а капл ов таузенд јерс џаст фор д планет ту рикавер.

Енд вулд ден ал старт овер онц вен ди планет риковерс, каз ви сурвајвед ту ајс аџес каузед бај суперволкејнос.

Јес, бат вил ви мјутејт? Уот вил ви лук лајк?

сад ми се игра фолаут мајку вам

Ja skinuo pre neki dan trojku i neka verzija...probao sam sve moguće pečeve, forice i tako to po net što ima da se nađe i neć. Zaleđava se i tačka. Mrzi me sada da tražim i skidam drugu verziju.

daj boze zombiji da dodju

има фолаут неке до јаја експанзије

онај лас вегас сам игро мало и сморијо ме

Možda ga opet pojurim. Saću malo ipak sa Nikom Belićem da kokam po Libertiju.