Prijava

ma zezam se zete, vidiš da je jako dosadno.

koji crni skelet, đe ćelijskom organizmu skelet?!

Lapsus, da. Ali potvrđuje rečeno- da ostaci nijesu mogli biti očuvani.

To da li neko u nešto ne vjeruje ili vjeruje, samo na osnovu određenog stava koji mu je skup životnih iskustava uručio ne čini generalno pravilo, nego je religijski ispad.

Slažem se, zato sam i počela raspravu sa povezanostima koje nalazim u onome što do sada znam a koje ne mogu dokazati. I naravno, nije mi cilj da ubjeđujem.

A na osnovu tih postojećih zaključaka, šta tačno jeste sledeći korak u evoluciji?

Ne znam.
Ovakve rasprave u jednom momentu prelaze u domene vjerovanja pojedinca, a mislim da će se rijetko ko sa ove teme zadovoljiti time.

koji crni skelet, đe ćelijskom organizmu skelet?!

Mogu da imaju takozvani egzoskelet, spoljašnji:
https://en.wikipedia.org/wiki/Foraminifera

A nije ni bitno, Trulekse. Sa ili bez skeleta.
EDIT: Ali je dobro znati. :)

Bitno je jer ako imaju ljušturu mogu da ostave fosilni trag.

Hahahah kako izmišljate

A na osnovu tih postojećih zaključaka, šta tačno jeste sledeći korak u evoluciji?
----
Ne znam.
Ovakve rasprave u jednom momentu prelaze u domene vjerovanja pojedinca, a mislim da će se rijetko ko sa ove teme zadovoljiti time.

Mislim, da me se ne shvati pogrešno, volim ja raspravu i sve to, ali moraš očekivati takvo pitanje čim pomeneš da se na osnovu posmatranog mogu donijeti zaključci. To je svakako apsolutno tačno, ali tačnost samih zaključaka je upitna. Pazi, kad su Štern i Gerlah sjedili u zadimljenoj sobi satima, i dobili dvije štrafte na ekranu, mnogi drugi na njihovom mjestu ne bi mogli da ekstrapoliraju da je to zbog činjenice da elementrane čestice i njihovi konstrukti imaju nešto što danas zovemo spin. Ali bi svi podjednako donijeli neki zaključak.

Ovakve teme uzbuđuju strica

Mislim da će se dići iz mrtvih skoro.

Desi Rasni, ovo je naša tema batali onu za religiju. Ovde se iznose stavovi i debatuje.

Reci neku tezu da ti je oborim.

Imam tezu da smo svi nastali od majmuna, a ti posebno.

Nemoj, Rasni, provocira te, današnji ljudi i majmuni u stvari su nastali su od zajedničkog pretka!!!

Veruješ li ti Valdemaru u boga? Ako da, jel u rišćanskog, nekog deističkog, neka viša sila il nešto peto?

"Verujem, ne verujem", što bi rekli agnostici i Bajaga.

Mislim da ne verujem. Nisam ono baš sto posto siguran, ali trenutno više ne nego da.

Dureks je sigurno nastao od majmuna. Mislim čak da su mu i roditelji majmuni.

Niko nije nastao od majmuna,imali smo samo zajedničkog pretka.