Prijava

A sad ozbiljno - Islamisti su sektine teške, imam opake insajd informejšns...

Uf stani malo. kakvi sad ekstremisti, vezivanje pojasa. u prethodnom postu sam istakao da nije bilo crnačkih invazija ili ne znam kakvih zločina i nametanja verovanja.

Nije ih bilo jer nisu imali mogućnosti. Da li smeš da kažeš da ne bi bilo toga da su mesta zamenjena?

Znanje i bolja medicina nikako ne garantuju sreću, pogotovo kad su nametnute a prethodna verovanja i kultura bačena u bunar i zaboravljena.

Garantuju sreću ako prevagnu dovoljno nad smrću i bolesti tako da kultura bude na drugom mestu. Ako tebi umire dete recimo od neizlečive bolesti i dođe neko i kaže ti da moraš da se odrekneš nekog dela svog kulturnog identiteta, da li bi prihvatio da spasiš svoje dete? Ja bih, verujem da bi i ti.
Što je razvijenija nauka, to je manja razlika, pa manje može da utiče na to. Ako nekom plemenu u kome 30% ljudi umire od malarije doneseš lekove, mislim da im ne bi bilo bitno da ostave vrača, ali ako umire par ljudi godišnje i doneseš im nešto što bi samo marginalno poboljšalo stanje, situacija je drugačija, zadržali bi vrača.

ovo što reče valdemar, makes sense

problem s naukom a ujedno i našom savremenom kulturom je što misli da je merodavna za ostale kulture i oblike čovekove duhovnosti, da ima neku meta-kulturnu i objektivnu poziciju sa koje šatro može da neutralno procenjuje sve. ako mislite da to postoji i vi ste izmanipulisani. a i čomski je nekad pomalo manipulator.

priča o nekoj svetskoj dominaciji amerike i prosipa priče o manipulaciji i anarho-sindikalizmu, al ipak mu ne smeta što mu redovno leže u džep ko zna kolko stotina hiljada dolara godišnje, kao profesoru na MIT-u

Pričamo o široj društvenoj dimenziji (manipulaciji masama). Naučna zasnovanost nečega ne podrazumeva etičnost toga. Zašto bih razlikovao etičke kvalitete sa jedne strane dobitnika Nobelove nagrade za fiziku, i sa druge strane za politiku? Pa isti ih komitet dodeljuje :) Imajući u vidu da su među ovima drugima Al Gor i Barak Obama. Da ne pričam o književnosti.

Jedno je pseudonauka pa i nauku u službi manipulacije, ja pričam o ljudima koji se zanimaju za nauku, a nisu naučnici. Ne vidim skoro ništa loše ukoliko to rade na pravi način, znači sumnjajući i proveravajući sve. A ovo za Nobelovce, velika je razlika u Nobelu za književnost i mir sa jedne strane, što je često politički orijentisano, a sa druge strane za fiziku ili hemiju ili nešto treće. I opet, više verujem u moral i iskrenu zabrinutost za stanje društva jednog fizičara nobelovca, nego ko zna koliko korumpiranog političara koji ima srednju školu.

Nije ih bilo jer nisu imali mogućnosti. Da li smeš da kažeš da ne bi bilo toga da su mesta zamenjena?

kako zamenjena? belci su crnci, crnci su belci sd si me zbunio. ma jok, ne tvrdim da u njima ima neke sikonske dobrote koja ih sprečava na agresiju prema drugim ljudima, ali ako su već miroljubivi(relativno, ajde bezopasni, bolje) zar baš moramo da iskoristimo našu nadmoć i da se izdrkavamo? i ovde ne mislim na izdrkavanje u smisliu porobljavanja zbog para tu je sve jasno, već izdrkavanje u smislu ja znam bolje saću ja tebi pokazati. mislim ne znam, složeno je to pitanje, a ja tu sigurno ne mogu ništa promeniti, ali ostajem pri svome da bih bio srećan da vidim crnačka filipinska i mongolska plemena ostavljena na miru da žive svoj ćivot.

problem s naukom a ujedno i našom savremenom kulturom je što misli da je merodavna za ostale kulture i oblike čovekove duhovnosti, da ima neku meta-kulturnu i objektivnu poziciju sa koje šatro može da neutralno procenjuje sve. ako mislite da to postoji i vi ste izmanipulisani, a i čomski je nekad pomalo manipulator.

Problem sa multikulturalizmom i ujedno našom savremenom kulturom je što misli da nije merodavna za ostale kulture i oblike čovekove duhovnosti i da nema neke koliko-toliko objektivne pozicije sa koje može da se neutralno procenjuje sve. Ako mislite da to ne postoji i vi ste izmanipulisani, a i "ko zna ko" je nekad pomalo manipulator.

Reći da za ljudsku duhovnost i različite kulture ne postoji merodavan kriterijum za ocenu šta je bolje je reći da ljudi nemaju nikakvu sposobnost empatije i kritičkog mišljenja. Nikakav osećaj za dobro i loše, prirodno ili neprirodno ili kako god hoćeš da nazoveš osećaj da ako nekom seku genitalije "jer se tako radi od davnina" ili "jer tako bog hoće", da je to loše i da je ta kultura koja to radi inferiornija od one koja to ne radi.

A ovo za Nobelovce, velika je razlika u Nobelu za književnost i mir sa jedne strane, što je često politički orijentisano, a sa druge strane za fiziku ili hemiju ili nešto treće.

Ne razumem. Zašto? Koliko ima književnika nobelovaca koji su doprineli pojavi fašizma? A koliko ima poštenih naučnika nobelovaca koji su doprineli stvaranju atomske bombe i drugih užasnih užasa? A sve mirni ljudi, radili svoj posao, imali ženu i decu, živeli u kućici u predgrađu, pas im se zvao Reks, kredit, hipoteka, letovanje na jezeru, pecanje...

U toj istoj kulturi se muskarci obrezuju pa se ne moze reci da je nazadnija samo zbog toga. Cak suprotno.

a fazon što uvijek govori kako ne smatra sebe za anarhičnoh čojka

ali ako su već miroljubivi(relativno, ajde bezopasni, bolje) zar baš moramo da iskoristimo našu nadmoć i da se izdrkavamo? i ovde ne mislim na izdrkavanje u smisliu porobljavanja zbog para tu je sve jasno, već izdrkavanje u smislu ja znam bolje saću ja tebi pokazati. mislim ne znam, složeno je to pitanje, a ja tu sigurno ne mogu ništa promeniti, ali ostajem pri svome da bih bio srećan da vidim crnačka filipinska i mongolska plemena ostavljena na miru da žive svoj ćivot.

Pazi, Evropa i Amerika, pa i Kina i još neki su dosta krivi za sadašnje stanje u jugoistočnoj Aziji i Africi, što TEK ne znači da sad ovako usranu njihovu kulturu smemo da prepustimo da se i dalje razvija samostalno, ovako usrane. Očigledno ne znaš šta se dešava po Africi sa sukobima muslimana i katolika, raznih plemena, etničkih i religioznih građanskih ratova i još sve to posuto sranjima koje izazvaju direktno ili indirektno velike kompanije i ostale zemlje sveta. I sad kažeš da treba da ostavimo Afriku takva kakva jeste? Ja kažem NE, nego treba da prestanemo da se petljamo iz interesa i da počnemo da se petljamo iz ljudskosti.

Ako tebi umire dete recimo od neizlečive bolesti i dođe neko i kaže ti da moraš da se odrekneš nekog dela svog kulturnog identiteta, da li bi prihvatio da spasiš svoje dete? Ja bih, verujem da bi i ti.

Bih. ali tad bi bio pristrasan i ne bih gledao daleko u budućnost i ne bih se brinuo oko takvih stvari (kao što većina ljudi ne brine). Ali otišli smo predaleko sa ovim, a kolokvijum se mora spremati. Još samo jedna stvar da ne citiram sad, rekao si da astrologiju i slične stvari treba prikazati onako kakve jesu, jelte pogrešne. Znači uopšte se ne slažeš sa mnom, da čoveku treba dati izbor, već bi reformisao školstvo samo da bi odvratio ljude od takvih stvari? šta tačno predviđaš da će se desiti ako 2 od 30 učenika izađu iz škole verujući u astrologiju i bave se time u slobodno vreme? mislim šta toliko loše pa da želiš da suzbiješ takva verovanja.

Ne razumem. Zašto? Koliko ima književnika nobelovaca koji su doprineli pojavi fašizma? A koliko ima poštenih naučnika nobelovaca koji su doprineli stvaranju atomske bombe i drugih užasnih užasa? A sve mirni ljudi, radili svoj posao, imali ženu i decu, živeli u kućici u predgrađu, pas im se zvao Reks, kredit, hipoteka, letovanje na jezeru, pecanje...

Pa dobro i? Kakve to veze ima sa merodavnošću Nobelove nagrade? Hoćeš da kažeš da treba da se istraži i lični život i misli? Ja sam za. Nešto kao kategorički imperativ :) Nema licimernosti ni političara ni naučnika.

Još samo jedna stvar da ne citiram sad, rekao si da astrologiju i slične stvari treba prikazati onako kakve jesu, jelte pogrešne. Znači uopšte se ne slažeš sa mnom, da čoveku treba dati izbor, već bi reformisao školstvo samo da bi odvratio ljude od takvih stvari? šta tačno predviđaš da će se desiti ako 2 od 30 učenika izađu iz škole verujući u astrologiju i bave se time u slobodno vreme? mislim šta toliko loše pa da želiš da suzbiješ takva verovanja.

Dovoljno je da jedan lik otvori liniju za astrologiju i uzima pare od već dovoljno siromašnog naroda. Po meni bi to trebalo biti kažnjivo zakonom, nešto kao prevare na internetu, nameštanje utakmica ili kockanja ili slično. Da se tretira kao zabluda ili slično u pravu. Ukoliko se neko obogati prodajući piramide za skupljanje negativne energije, treba da bude kažnjen kao da je prodavao otrovno mleko.

Znači, ako prodavnica može da bude tužena i kažnjena što se neko razboli ili neka kompanija, zašto ne bi bili kažnjeni ljudi koji se bave vračanjem, natalnim kartama ili sličnim?

Ja samo da kazem da postoji ista tema sa istim uvodnim postom a ubijedjena sam da postoji jos negdje neka sa istim tim postom, ako ne i nekolike... i zasto sad postoji pretraga foruma kad se otvaraju sve jedne iste teme...
http://vukajlija.com/forum/teme/42395-deset-strategija-manipulacije-ljudima-comski
i jeste, ljudi su ovce
i tako...

Pa dobro i? Kakve to veze ima sa merodavnošću Nobelove nagrade? Hoćeš da kažeš da treba da se istraži i lični život i misli? Ja sam za. Nešto kao kategorički imperativ :) Nema licimernosti ni političara ni naučnika.

Hoću da kažem samo da ono što vodi tehničkom razvoju ne vodi ka etičkom. Slične su žvake o etici razvlačilii pre sto godina, ali nije se baš razmatralo uništenje celokupnog života (koliko znamo, jedinstvenog fenomena u univerzumu :). Zato mislim da bi trebalo malo prestati sa nekritičkom glorifikacijom tog naučnog napretka i pogledati koji i kakav razvoj društvene svesti ga prati. Mrzim da citiram Bibliju, ali, evo: Sve ti je slobodno, ali nije ti sve od koristi. Citirao sam je :) Meni lično ne smeta neka nuklearna apokalipsa, možda je i priželjkujem, ali ima porodičnih ljudi koji će biti pogođeni.

Ja kažem NE, nego treba da prestanemo da se petljamo iz interesa i da počnemo da se petljamo iz ljudskosti.

to je lepo. i to za sranja u africi, u pravu si, nedovoljno sam informisan. ali naravno da je tamo sranje tamo je uvek bilo sranje.a i ti se uvati te afrike kopijan plota a to je najškakljivije područje uzeti za primer. Ok pomozi im. daj im lekove. Ali sve to možeš da uradiš bez da im rušiš sneška. uzmi tim antropologa(pre svega njih, moj smer jebiga) sociologa, naučnikai koga još oćete i rešite problem tako da shvatite njihov sistem verovanja i življenja, sve o njima da znate pa da smislite način da se to lepo odradi bez da se uništi njihova zajednica. i nemoj da misliš da sam ja nekakav zaljubljenik u tradiciju i da letujem na divčiibarima, promene su ok, ali nasilne korenite promene nikako nisu.

pas me jebo moram da učim

Ja samo da kazem da postoji ista tema sa istim uvodnim postom a ubijedjena sam da postoji jos negdje neka sa istim tim postom, ako ne i nekolike... i zasto sad postoji pretraga foruma kad se otvaraju sve jedne iste teme...
http://vukajlija.com/forum/teme/42595-deset-strategija-manipulacije-ljudima-comski
i jeste, ljudi su ovce
i tako...

isti je citat u uvodnom postu, ali je drugačiji naziv teme i drugačija priča se povela pod drugačijim okolnostima u odnosu na period otvaranja tih tema. Jasno su postavljena pitanja u uvodnom postu (koja odvajaju smisao ove teme od tih drugih) da ljudi ocene rad sadašnje ekipe na vlasti i uporede sa prethodnim i prokomentarišu u kontekstu pobrojanih strategija.
Promeni kanal, ne daj se isprovocirati i iznervirati.

svi se vodimo dogmatskih shvatanjima života...valjda smo zato zaostali jebem li ga...