Prijava

A pocetak Nesine himne u tvojoj izvedbi izgleda kao stenjanje pregazenog misa

Na izlozbi u KST-u prvo himna pa citanje definicija. :)

Sutra snimam himnu i kačim na tubu.

Za sve one koji vole Vukajliju - Himna Vukajlije

http://www.youtube.com/watch?v=EJgdp5I5zjs

@richard starki

Druže ja nisam ni rekao da sam neki sluhista, a i sam sam rekao da je ta himna bila čista zajebancija, ovo je otkačen, zabavni sajt, pa tako nešto i priliči. Sem toga sam rekao da ako neko s boljim sluhom i ostalom instrumentalnom pratnjom ima želje i živaca da snimi himnu, da mu ja dajem punu podršku.

@ NesaDeBeli

Odlična je recitacija. Ako si ti ovo recitovao imaš odličan glas za recitovanje. A dobro je usklađen i način recitovanja s temom iz "Grlom u jagode".

Doduše, imam i jednu malu primjedbu, a to je što mi sve ima suviše sjetan prizvuk, ispada kao da je Vukajlija već sahranjena i zatrpana negdje duboko u prošlosti. Recitacija ti je svečana, i to je pozitivno, ali umjesto himničkog prizvuka, ima mi prizvuk kao da se Vukajliji drži 20-godišnji pomen.

Dobro, malo sam iskarikirao, nemoj se uvrijediti, ali to je čisto da ti što jednostavnije objasnim šta hoću da kažem.

Dakle recitacija je stvarno odlična, super usklađena s muzikom, jedino mi se taj tugaljiv prizvuk ne sviđa.

Ono jes tako, ali uz muziku mi nekako i ide tako. Zamisli nas stare kajle na Vukajliji za desetak godina kako slušamo ovu himnu.
Nekako mi je to bilo u glavi. Da traje.
Ako se većina složi, odradiću malo drugačije sa istom muzikom ispod.