Prijava

Evo, posto se ovo pitanje sve vise i vise provlaci, mislim da zasluzuje jednu ozbiljnu aktivnu raspravu.

Licno sam za ukidanje, jer ce se ukinuti potreba za pisanjem dobro reklamiranih definicija, sa kojima mozete da skupite 200-300 glasova za 3 dana.

Za mene je definicija dana nacin zivota.

OK, za tebe cemo da napravimo virtual reality sa definicijim dana, da se ne jedis :)

Moze Che :) Hvala vam svima! Inace za predlog, plac dole...

Neka ostane defka dana ali neka se uvede i poster dana,zasto da ne,medjutim mislim da bi bilo dobro da izbor za ta dva slucaja ne bude samo serverski automatizam,neko server plus administratorski strucni konzilijum.

Kad se postavi defka dana vise nema brisanja da ne bi bilo nepotrebne dramaturgije i zle krvi.Ako je neko napisao dobru defku i ako mu zivot zavisi od 200-300 poena to je onda i neka kompenzacija za trud.Mene licno ti plusevi i minusevi ne tangiraju ovo je ionako virtualni svet ali nekom jako puno znace i ti plusevi i ti minusevi,pa zasto onda ne usreciti ljude.

Ја сам ЗА укидање дефиниције дана, иако сам и сам имао преко двадесет, али то је било неко друго време. Шта се дешава? Дешава се да је у последње време дошло пола Србије на Вукајлију и да је вредновање правих ствари опало на јако низак ниво. Свака част новим ауторима који су талентовани, али ни они не могу да дођу у први план од оних са пола мозга који су се овде сјатили као муве на говно. Проблем је у томе што овде свачији глас вреди исто. Исто вреди нпр. глас ЧеВуа који је искусан и зрео аутор (заслужено и модератор због тога) и глас неког нуба који је још увек на стадијуму ложења на форе о Чаку Норису, који се због тога и нашао овде. Е, од таквих људи Вукајлија тренутно врви, и они тренутно диктирају поене овде. Зато се размишљало о неком решењу где неће сви имати исту вредност гласа, чиме би се спречило да просечне дефиниције дођу у први план.

Ja sam pre jedno 2-3 meseca baš ovo predložio, jer je već postalo očigledno da izbor za definiciju dana počeo da unosi "zlu krv" medju Vukajlijaše u smislu prozivki oko reklamiranja, kvaliteta samih definicija, kao i zbog eventualnih brisanja kad već postanu definicije dana.
Bilo bi interesantno videti kako bi Vuka funkcionisala bez definicije dana, jer verujem da bi bilo lako vratiti postojeću opciju ukoliko se to pokaže kao loše.
Što se mene lično tiče, imaš palac gore za ovaj predlog, Che-Vu.

Џими пиши ме као присталицу. Палац на горе.
Или укидање или ОЗБИЉНА реформа.

Пардон Че-Ву је ово предложио;)

У сваком случају Палац на Горе!

Ја сам за то да се ограничи број дефиниција на једну по дану, без могућности брисања, и да се ограничи број слика на једну. А ко буде рекламирао на чету, ови остлаи нека га исхејтују.

Tacno to, Predrazinjo.
Kao ono u formuli 1 kad jedne sezone ima menjanja guma, pa sledece sezone nema, ali se dosipa gorivo, pa koliki motor moze da bude itd.
Ako nista drugo, bilo bi lepo osvezenje.
A ovo za skaliranje glasove - mozda, ali zamisli sada da moj glas vredi kao 10 nekog nuba, zamisli koliko bi mi se svi cepili da budu na prs' u bulju sa mnom :)))

Или што Ајнштајн каже: једна слика по дефиницији! Шлус.

Уметност рекламирања (када их поставити, какве слике) је нешто са чиме сви не стојимо баш нај.

Ја дајем минус кад год видим рекламу на чету. Продложио бих и правило по коме се забрањује било која врста рекламирања (осим сликама, а и то треба смањити), јер једноставно није фер. Шта, неко ће цео дан да виси на чету и остави линк на свакој новој страници, а нечију квалитетну дефиницију неће ни да виде? Батали то.

Ja sam ovo gore napisao jer sam se i sam, doduše samo jednom prilikom kad je bilo šanse da postane def. dana (ko me jebe kad ne pišem dobre definicije :))), reklamirao do besvesti. I sav sam bio u tom takmičarskom fazonu da pobedim, što ne smatram da je primarni cilj mog bitisanja ovde na Vuki. Tu definiciju dana sam dobio, ali ne mogu da kažem da sam bio preterano srećan.
Tek nakon toga sam ozbiljnije počeo da posmatram te svakodnevne "trke" i mislim da bi ovo pravilo oko ukidanja def. dana bilo odlično, jer bi se sigurno smanjilo, ako ne i izgubilo, veštačko forsiranje prosečnih definicija.

Само нек' модови у пола 12 погледају које су дефке срање (ако немају преча посла, тј. ако су на сајту), избришу их, и мир, мир, мир, нико није крив. Ава, ава, ава, неко је крава.

Мени се дефиниције дана нису допадале од почетка, а посебно у последње време са огромним одроном (да не кажем стампедом, или ураганом, или цунамијем) чланова који се рекламирају, бесомучно и даноноћно и тако неке дефиниције, које можда не заслужују да буду дефинције дана постану то, јер су неке друге спале у запећак (будући да се не рекламирају, или се не рекламирају довољно).
Не допада ми се ни чињеница што модови дозволе да дефинциција постане дефиниција дана, а онда је безобразно обришу.
Већина дефиниција дана јесу дежа ви и шаблонске, али боље избрисати лошу дефинцију одмах, него после.
Ако је тако, онда треба увести правило да дефиниција дана не сме да се брише.
А друга ствар, дефинције дана доводе до синдрома "Дуке Нукем" - "Ја сам много важан, имам 30/50/1000/2/1/10 дефиниција дана и немате право да спроводите модераторску правду, иако нисам у праву, одох са сајта, завеса пада, сајт је пропао, без мене вукајлија не постоји..." и зато их треба укинути.

U suštini, mogu da se pobrišu ti loši predendenti za def. dana oko pola 12, ali nije baš lako ispratiti koliko je koja definicija skupila poena za 24h. Treba stalno neko da vodi evidenciju i onda par minuta pre 12 da proveri da li će neki šit postati def.dana. Mislim, može i to ali... Ide se ka tome da se napravi neka fora da sve definicije budu totalno ravnopravne i ravnomerno zastupljene na sajtu, a ne da gotovo uvek pobeđuje najizreklamiranija definicija bez obzira na kvalitet. Još uvek nije odlučeno kako, ali dogovorićemo se...

Sazrelo je da se definicija dana ukine kao mera razvoja sajta. Vrlo malo novijih definicija dana mi se sviđa i za sve manji broj istih glasam. Sećam se da sam, u neko ranije doba na većinu izabranih definicija imao svoj komentar, sada nemam taj filing da pogodim koji će jeftini fazon da pobedi. Nisu svi ni toliko jeftini, ali par puta sam proverio da neka izvanredna definicija nije prošla, niti je blizu po bodovnom saldu definiciji tog dana. Prihvatam mogućnost da se radi nekog duha koji trenutno vlada u tih nekoliko kritičnih sati neka definicija izdvoji i da kroz "arhivu" privuče pažnju mnogih, ili da svi traže dela popularnih četera pa im nazidaju pluseve do neba. Možda je bolje uvesti neku stranu koja predstavlja, npr"moderatorski izbor kvalitetnih definicija"-tj."ocenu stručnog žirija" koje bi uzimale u obzir neki period od t-5 dana pa unazad....

Podržavam predlog. Ne zbog "zle krvi", nečije nabeđenosti i sujete, zabole me za infantilnost pojedinaca ovde, već zbog kvaliteta definicija. Ova raspomamljenost i raspamećenost u trci za definiciju dana probudila je u meni ono najinsolentnije, pa mi ni kriterijumi za ocenjivanje nisu ono što su bili: plusiram sasvim prosečne definicije, kao i interne ako su dobre, u nedostatku velikog broja zaista dobrih, a minusiram besmislice, izvode iz tinejdžerskih dnevnika i reklamirane, čega nije bilo kad sam došla. Sećam se (kao da je juče bilo) kada sam čitala definicije redom, a svaka druga doprinosila upali mojih zasmejanih trbušnjaka, pa sam se i ja sama trudila da napišem nešto koliko-toliko ljudski, da se ne brukam. A sad me zabole.
O slikama sam rekla svoje mišljenje kada mi je Blek izašao u susret i obrisao sve slike sa mojih definicija pre neki dan.
Što se četa tiče, ne boravim tamo, niti imam nameru, ali znam da je to jedna velika oglasna tabla. Tužno je to što nije dovoljno da napišeš svoje delo, već moraš i da izbijaš drugima oči njime. Kvalitetne stvari su same sebi reklama, ne trebaju im šljokice i mašnice.
I za kraj, neko je već naveo, a ja bih da ponovim: stvarno ne bi bila loša ideja da autori ili moderatori predlažu definiciju dana (ako im je toliko stalo do nje), jer je dobar skor u poslednje vreme više puta pokazao samo da je najprihvaćeniji smisao za humor onaj jeftini. K'o gaće kod Kineza.