Prijava

Ма ово је булшит, ово ко неко дете да је рачунало. Не може сваки други становник бити војно способан. Амери колико сам ја чуо имају око пола милиона припадника војске (то је ваљда свеукупно, нисам сигуран).

Ovo je dobar sajt isto, ima i da se porede zemlje. http://www.globalfirepower.com/

Одакле Индији и Италији по два носача авиона и Тајланду мртвом један, кад онолика Русија има само један носач?

Ma to je bukvalno broj u slučaju totalnog rata, to je najgluplje što su ubacili, ali ostalo je dobro.

израел има, ал исто као неће да кажу, а иран рецимо да 80 посто да нема, а имаће за годину до две, што је практично сутра.

Одакле Индији и Италији по два носача авиона и Тајланду мртвом један, кад онолика Русија има само један носач?

Italijani su ludi, Indijci su kupili od Rusa, a Rusi su nubovi.

руси су у фазону да их боли курац за носаче авиона, а ако ћемо реално италији и више треба носач јер је јелте окружена морем, види се да руси му га дају по тенковима што је можда мало соу њњ2.

а и погле ти рељеф ирана, не би ме чудило да држе ђавола у овим планинама.

Vratice se Solomon premudri i sa caletom Davidom ce ciniti prejaku napadacku liniju za koju nema odbrane koja joj se moze suprostaviti. Jos imaju i izmenu u vidu mladjanog Rovoama, tako da ce ojebati sigurno!

Rusi imaju masu tenkova, ali većina je T72 što je zastarelo.

Zar vi mislite da će velike sile pokazati javno sve što imaju? Ne budite ludi. Ono što se pokaže javnosti, odavno je nadmašeno i o tome se šuti.

Haha, opšta mobilizacija u Americi, mišn imposibl. :) Osim toga, kako bi toliki broj ljudi prevezli, i gde? Glupa ta brojka do jaja. Možda jedino da se pokolju sa Meksikom ili Kanadom.

Одакле Индији и Италији по два носача авиона и Тајланду мртвом један, кад онолика Русија има само један носач?

Rusi su uvek bili fini i intervenisali su samo u svom komšiluku, a Ameri moraju neprijatelja da traže preko pola sveta, pa eto. Kao u SF filmovima, neka rasa koja ide od planete do planete i sisa resurse, i onda ostavi mrtvu planetu i pređe na drugu. Govnari.
http://socioecohistory.files.wordpress.com/2014/04/russia_wants_war_look_how_closely_they_put_country_to_our_military_bases.jpg

Nemojte da romantizujete Ruse, Kineze i ostale, ista su govna, samo su u lošijim uslovima. Većina "američkih" vojnih baza su preostale NATO baze još iz doba Hladnog rata. I SSSR je imao tone direktnih i indirektnih mešanja u ratove i na desetine baza po celom svetu, ali više ne postoji pa niko ne priča o tome. Amerika je kao Stanija, jedino se o njima priča jer je zanimljivo i isplativo. Ne branim ih, jedu i oni govna, ali mi se sere od konstantne jednostranosti.

руси су у фазону да их боли курац за носаче авиона, а ако ћемо реално италији и више треба носач јер је јелте окружена морем, види се да руси му га дају по тенковима што је можда мало соу њњ2.

Добро има неке логике, Русија и има излаз само на нека погрешна мора, Али зато имају територију ко 2 Европе зато им и требају онолики тенкови који су и даље апсолутно неопходни за било какав прави копнени сукоб.
Мада за Италију мислим да су им то увалили. Један носач у реду, али два? Нека фора као што Амери продају Саудијцима брдо авиона и разног наоружања а овима реално и не треба и не би знали ни да искористе у случају каквог већег пичвајза.

Не романтизује нико Русе Чаче, а камоли Кинезе, једноставно и птице знају да је Нато циљ да Русију тотално окружи и изолује. Да им се што више приближи и покуша да елиминише могућност другог нуклеарног удара. То им је сан, скоро немогућ али кад би то остварили могли би да их јебу како хоће. Да не буде забуне, о атомском оружју сад говорим чисто о као "дипломатском" средству.

Većina "američkih" vojnih baza su preostale NATO baze još iz doba Hladnog rata.

Da, naročito ovih nekoliko u Kazahstanu, Kirgistanu, Avganistanu, Turkmenistanu, na Kosovu i tako... Videli ljudi vakuum pa se uvalili... Što se tiče te geopolitike, Amera, Rusa, Kineza itd. imaš malo stav tipa "neprijatelj neprijatelja mog neprijatelja je moj neprijatelj" :)

Svi su neprijatelji dok se ne dokaže suprotno, a onda su na kratko prijatelji dok ne nastave da budu potencijalni neprijatelji.