Prijava

Има ли овде било који саговорник који је прочитао тумачење Јевреја на ову тему? Шта рабини кажу на оно што су ОНИ писали?

Инцест није кажњив као кривично дело. Ако је геј океј, онда је и сестра брату. Само толерантно.

Прочитао сам гомилу пијачарских нагађања на ових 10 страна. Јел могуће да немамо ниједног Јеврејина на сајтоу да нам појасни шта су ови његови са кикицама писали о Адаму и Еви????

ПС. Елементарно незнање је тврдити да се хебрејска реч за половину (ребро) у преводу на српски односи на ребрену кост.

Jeco, da li si za snošaj uz Nedeljka Bilkića, podvarak i punč ? Javi se na pvt ako planiraš da mi pošalješ pozitivan odgovor. Ja sam dvadesetčetvorogodišnji student iz Leskovca, ovde me ljudi znaju kao vanserijskog malinara, čija baka pravi najbolju kajganu na svetu. Znaš, ja imam velike mišiće, i zato jedem kajganu. hehehe...javi se ako želiš da me upoznaš bolje, andjele. pozz

Јел могуће да немамо ниједног Јеврејина на сајтоу

који ће нам курац

Shomy23,
drago mi je zbog tebe i tvoje bake, nastavi da maštaš to je jako zdravo!

Mašta može svašta, ako me razumeš hehehe

јецоо је мушко брате

3. Što se tiče Anđala i njihove dece sa ćerima ljudskim to je sve lepo opisano u pobuni istih protiv Boga i stvaranju mitu o stvaranju pakla.

А можда је ствар много једноставнија ако се посматра контекстуално, а не психолошки. Јевреји су у то доба већ добили Закон, живе у Ханану. По закону није дозвољено мешати се са онима који нису под законом. За себе су користили име ''синови божији'' а ''кћери човечије'' за оне које нису под законом. Дакле, синови божији не представљају анђеле лоло.

4. Incest je vekovima smatran normalnim. I čak što više poželjnim. Mislilo se da ukrštanjem istih ili sličnih, pa kao danas kod golubova, dobijaš najbolje od rase. Imam milion primera, pa čak i u bibliji ili u modernoj istoriji, na temu ove prakse.

Где се то у Библији подржава инцест? Постоји неколико случаја истог али не на одобравајући начин, пример Онана (по коме је настао термин онанија злололо) и Тамаре.

Где се то у Библији подржава инцест?

Na početku, prećutno. Ali naravno, neophodno. Osim ako nije stvoreno još nekoliko parova ljudi, o kojima se ćuti. Danas se incest računa do petog kolena, pa gledaj sad koliko je na početku moralo biti ljudi da bi se incest izbegao.

Јевреји су у то доба већ добили Закон, живе у Ханану. По закону није дозвољено мешати се са онима који нису под законом. За себе су користили име ''синови божији'' а ''кћери човечије'' за оне које нису под законом. Дакле, синови божији не представљају анђеле лоло.

Greščica, ne pominje se gde su živeli, Hanan je potomak Hamov, и hananska zemlja se zove ona koju su naseljavala plemena nastala od njega. A pogotovo tad ljudi nisu bili Jevreji, jer Jevreji su kao narod nastali kad je Bog rekao Avramu:

Иди из земље своје, и од родбине своје, и из дома оца својега у земљу што ћу ти је показати; па ћу од тебе велик народ начинити, и тебе ћу благословити, и твоје име узвеличати, те ћеш и сам благослов постати.

A Avram je rođen ohoho posle Sima, a sinovi Božijij pre potopa su bili.
A zna se i kad su Jevreji primili zakon...

U bibliji incest ... Eto npr Avram. Ozenio je cetiri sesetre njihov otac bio mu je rodjeni ujak.

Схватио сам ја то пар тренутака пошто сам написао пост лоло, погледао сам његов пост и одговорио на брзину и некако се пребацио на друго време. Све то стоји.

Ljudi su klonovi vanzemaljaca. Dokaz je iz Biblije, knjiga Postanja.

1:26 Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.

Govori u množini jer se obraća ostalim vanzemaljcima. Što bi inače pričao sebi u množini?

Ваљда због тројства. Отац, син и свети дух...

Мислим да није, већ је остало од многобожачког текста који је чинио некакво протојезгро Библије, па кад је свако слово проглашено светим, нису више смели да дирају евидентну нелогичност. Исто тако са још много ствари у Библији. Да су смели, исправили би.

Ja sam uvjek nekako kapirao da je Adam Evi jabuka.

Ај нек неко мени неуком објасни ово
http://www.youtube.com/watch?v=5F0BjSSWyAs

Ako smo svi mi potomci Kaina, bratoubice i punog zavisti i zlobe, nije ni cudo sto smo ovakva govna. Trebalo bi da se neko vrati kroz vreme i skenja Kaina. Onda bismo svi bili duse, i mice, i maze, i...

EDIT: Aj ko ce da stvori alternativnu stvarnost u slucaju da je Avelj preziveo, a Kain umro? -,,,,-

adam je evi cica draza

Ako smo svi mi potomci Kaina, bratoubice i punog zavisti i zlobe, nije ni cudo sto smo ovakva govna.

Nismo, ceo Kainov rod se podavio u potopu, samo Noje je ostao, a on je od loze trećeg Adamovog sina, Sita.