Prijava

pitali kraljevića marka kako se naučio junaštvu, kaže od kerova, nek je ker koliko oćeš veliki ako krene da beži juri ga i najmanje kerče, ako pak pokaže zube i počne da laje nek je i najmanji i najveći ker će malo da zastane...

ono, jest glupa je priča, verovatno će ova velika čukela posle da ga pokida ko ciganin gibanicu al valja ponekad pokazati zube...

u celoj priči meni nije jasno kako ovaj narod guta sva ta govna i sranja i lažna obećanja, priče o nepriznavanju kosova, o prosperitetu i ulasku u eu za dve, četri, četrnaest godina, beogradu no vodi, od koga običan gradjanin nema ništa, osim što će da crnči praveći neke zgradurine za najbedniju platu u evropi a i u regionu, o potrošačkoj korpi od 17892 dinara za četvoročlanu porodicu.
...
jasno mi je, go kurac smo od ljudi i ne zaslužujemo ni bolju vlast, jebem ih baš sve u prkno neomašćenim kolcem...

pitali kraljevića marka kako se naučio junaštvu, kaže od kerova, nek je ker koliko oćeš veliki ako krene da beži juri ga i najmanje kerče, ako pak pokaže zube i počne da laje nek je i najmanji i najveći ker će malo da zastane...

ono, jest glupa je priča, verovatno će ova velika čukela posle da ga pokida ko ciganin gibanicu al valja ponekad pokazati zube...

naivno je ovo. i glupo. pokazati zube pred nekim ko je mnogo jaci ako nemas bas nista da se odbranis je najveci moguci idiotizam, i niko to ne radi, osim ako ima nekog jakog da ga nahuska a on glup.
ponos nacije je lepa stvar, i biti ponosan na drustvo je takodje mnogo lepo, ali ovo je precica do toga, koja dovodi na kraju do istrebljenja ili gubitka tog ponosa, jer "dobro, poginulo i raseljeno 2 miliona ljudi, al bar smo sacuvali obraz" je samo prazna recenica, kojom se tesis da si se mnogo lose kockao.

Нама убосни је до јаја

prvo stvoris uslove da se ljudi nauce da rade, a ne da presipaju iz supljeg u prazno, onda ojacas ekonomiju, onda ojacas vojsku, onda pokazujes zube, tim redosledom.

ili, naucis da napravis dobar posao od presipanja iz supljeg u prazno, a onda napravis privid jake i nezavisne ekonomije i jake vojske, da se smanji pokazivanje zuba tebi, iako ces da popustis na kraju jer nemas sanse.

za ovo prvo treba mnogo ljudi. mi imamo taj kompleks vlike nacije gde mislimo da mozemo da budemo nemci, a ne mozemo, nema nas dovoljno, i komsije su nam debili ko i mi. za ovo drugo nemamo dovoljno samopouzdanja kao nacija, strah nas da ne izgubilmo identitet prihvatanjem drugih stvari, i menjanjem a to se oseti i drugi to koriste.

ne kažem ja da treba idemo okolo i dižemo patku ko neka izdrkotina..ako sam dobro linkovao mogo bi da odabereš to...

ali brate ne valja se pustiti ni da te jebe svako, koliko god da si mali...

a ako se već puštamo onda to treba reći 'mi smo mali morali smo da moramo da igramo kako drugi svira, bez obzira što to nije u našem interesu'..mada ne verujem ja ni u tu priču da nas oni jebu i uslovljavaju ko volove, više verujem da se mi sami nudimo, kad kažem mi mislim na vlast...

zato što imamo nesposobnu i glupu vlast, koja god da je, koja nije naučila da igra bez tutota..

ima masa stvari koja ne zavisi od švaba, eto taj jebeni spomenik, lepo bi zamazao oči narodu, ali jok, lako je da kenjaš i obećavaš a kad treba da ispuniš onda jebi ga, nisam imao vremena...a pri tom svima soliš pamet...

Ja ne mislim da ne zaslužujemo bolju vlast. Zašto ne zaslužujemo?
Mi smo obrnuli igricu. Nekada smo se identifikovali sa najboljima u svim oblastima, a sada se identifikujemo sa najgorima. U oba slučaja smo bili skloni preterivanju i preuveličavanju.
Istina je da smo masa kao i svaka druga masa na planeti. Ništa gora od mase iz Alabame, Njujorka ili nekog Gvanžoa...I ništa bolja. Skupina koja piči gde je usmeriš, a navođena moralisanjima, patriotizmom i ostalim sranjima kojima se zamažu oči da ne vidiš kuda te vodi put. Ista kao i svaka druga na svetu. I sva sranja koja upijamo, upiće i drugi. Isto kao što sve u čemu zablistamo može da se manifestuje i kod drugih naroda

U svakom slučaju zaslužujemo bolje od ovih što nas jašu već 20 i kusur godina. Ali jbg, izmanipulisani smo do te mere da sami sebe poništavamo i degradiramo pa i da se mirimo sa stanjem bezumlja u kome smo, okrivljujući sebe isključivo u fazonu "Nije Sloba kriv, mi smo govna". Do te mere su nas ubili u pojam.
To je kao da kriviš sebe jer te je riba varala. Možda si kriv, ali možda i nisi... Obično bude da je ona kriva.

Oni su krivi jebiga. I kao krivi treba da snose konsekvence svi oni koji su učestvovali u sistematskom razjebavanju svega, svih ovih godina. Konsekvence dovoljno ozbiljne da više nikome ne padne na pamet da bude kriv. Po meni toliko zaslužujemo.

vrana vrani oči ne vadi, zato nismo imali 6ti oktobar, zato svako može sa svakim ako je vlast u pitanju pa nek je i mesna zajednica u mloj moštanici, zato smo tu gde jesmo, zato imamo takvu vlast 20 ili 40 ili 70 ili 170 godina..

konsekvence dovoljno ozbiljne mogu da se dese samo i jedino u slučaju da se neko opaše tnt-om udje u skupštinu i sve ih digne u vazduh.

što je opet sa druge strane nemoguće da se desi, bar kod nas, niti ima takvog, niti možeš svih 250 da ih navataš na gomili...

a posle tih 250 pojaviće se drugih 250 da ponovo zidaju dvorce i zamkove, da ponovo tlače i uništavaju ljude...pa mora opet da se pojavi neko..

jel to znači da sam ja celog života bio budala?

Da raznošenjem nikada niko nije ništa postigao dokaz su ovi mudžahedini. To nisu konsekvence koje bi promenile stvari. Nije poenta da se neko raznese i da raznese svih 250 degenerika. Ostaju larve za njima i to si u pravu. Iz larvi izađe još 450 ištvanoidnih bića koji su dobro trenirani u srednjoj i osnovnoj školi da budu vlast. Dakle višestruko maltretirana lica, ubacivana u kantu za smeće i puštana niz ulicu. Savršeni kandidati. Ali da ne širim. Konsekvence na koje mislim su one koje dolaze nakon prevrata koji nije režiran. I koji se dešava kada ljudi samosvesno nešto menjaju, a ne vođeni vranama.

Ne vadi vrana vrani. Slažem se. Zato i mislim da zaslužujemo dda nas vode malo bolji od vrana i lešinara.

Misliš li da nije tako sa drugim vlastima? Ameri doktorirali "sjahao Kurta- uzjahao Murta" fazon. Isto je. I tamo gde se revolucije dešavaju, isto su prividne kao i kod nas.
Poenta je da "svako dobija ono što zaslužuje" nije, nije bilo, i nikada neće biti primenljivo na čitav jedan narod.

Lepo pišu Celt i Bušido, isti je kurac svugde, samo neke zemlje imaju sreću da su ostale sile nekon 19. i 20. veka pa su sad kao jake. Tipa Rusija, Nemačka, Britanija, Amerika i ostale. Evo već nekih godinu dana svaki dan pratim vesti iz Amerike, tamo je isti kurac ko i kod nas, samo sa 300 miliona ljudi i ogromnom ekonomijom. Bukvalno isti kurac.

a jeste isti kurac...plata 3000 dolara, plata 300 dolara, isti kurac...

patike 50 dolara kod njih, kod nas 80...o klopi da ne pričamo, za 100 dolara napuniš frižider za ceo mesec...

mani me tih priča, mora svugde da bude bogatih i siromašnih, činjenica, ali mi smo otišli daleko ispod granice siromašnih zemalja, 63 posto bruto poizvoda nam je dug, a granica je 45, trebali smo da proglasimo bankrot.

a ako je država bankrot kako imaš državne službenike koji tuku po pola miliona plate, a pri tom je problem neki jadnik koji prima 20 hiljada?

300 direktora u epsu, svaki ima bar po dva savetnika i sekretaricu i niko ne priča da će da ih smanji na 100, nego će njih da otpusti i dovede svoje. koštaju državu minimum pola miliona jura mesečno, minimum.

pa jebem ga ja u demagogiju.

Ne kažam ja da je standard isti kurac, već da je masa isti kurac. Ophođenje prema masi je svuda isto jer ona ima iste karakteristike, bez obzira na geografsko poreklo i brojnost.
Samo kažem da je neka masa imala više sreće sa liderom koji ga tlači, a neka manje. Opet to je usko povezano sa ovom čakovom tezom da je neko opstao kao sila posle 19. i 20. veka , a neko nije. U svakom slučaju narod ne može da ima odgovornost za to, jer se nikada nije pitao ništa, od kad država kao institucija postoji.

Ne kažem standard, naravno da je bolje tamo, mada sirotinji je isti kurac, welfare, minimalac ni za kurac, isto sranje, srednjoj klasi je naravno bolje, ali samo zato što su prezaduženi i ekonomija nije srpska. Pričam za političke i socijalne probleme. Odnos političara i mase, raznih ljudi međusobno, sindikati, organizacije, kurci palci, isto sranje.

srednjoj klasi je naravno bolje

kao srednja klasa reci cu ti da je isti kurac svuda, upregnu te, pa placas i bogate i sirotinju.
kod nas ne postoji srednja klasa. to ti je mozda sad ono recimo 1500-2500 eur po porodici. miran zivo ako nista. to mi sad vidimo kao bogate posto je 80% srbije beda jebena.

mislim, davanje 99% zarade na hranu i osnovne potrebe, sta je nego beda.

ne bih se ja složio s tim. premijer norveške se vozio inkognito taksijem da sazna šta misle glasači. a po toj našoj, vašoj logici trebao bi da ga bole kurac za glasače jer ne znaju šta će sa lovom, imaju penzioni fond najači na svetu, pored ostalog.

ophoćenje prema masi je onakvo kako ti masa dozvoli. mi imamo to, masu. kao u kafani, ti pijan jebeš kevu svima, oni ćute, iz razloga što su pičkice ili što ih ne dotiče to tvoje jebanje majke ili imaju preča posla, pričaju sa ribom. onda ukapiraju da su celo veče plaćali skupo piće da bi slušali tebe pijanog kako kenjaš, a usput si i pokupio tu pičoku sa njihovog stola, dopalo joj se koliko si lud. na primer.

institucija države treba i mora da postoji zarad dobra naroda, ne zarad dobra odredjene grupe ljudi.

Javio, to je Norveška, jedna od fazon desetak zemalja na svetu koje stvarno funkcionišu ok i dobre su, mi pričamo o ostatku, o prosečnim zemljama, sa prosečnim ljudima u kojima masa glupaka vodi glavnu reč, recimo Srbija, Bugarska, Kazahstan, Pakistan, Egipat, Bolivija, SAD, Poljska, Tajland i ostatak zemalja koje nisu Luksemburg, Holandija, Danska, Švedska i Norveška fazon.

Tako je javio, mojne da gledaš dobre primere. Jebo to.

Osvrni se na Albaniju i Bosnu, Somaliju i Kambodžu pa ćete videti da nam i nije loše.

I takvi kakvi smo, i dalje smo u gornjoj polovini populacije.
Da li tome treba zahvaliti geografskom položaju?

Koliko sreće imamo samo zbog toga što imamo dovoljno vode i obradivih površina.

Cela suština je da nas vodi gamad kao što smo i mi, a najveći razlog što se ne bunimo je taj što nam i nije toliko loše. Da nam je dovoljno loše sjabali bi ih već.

a jebiga, ono norveška, ono amerika, ono rusija, a mi srbija bole nas kurac...izvini jesu ti norvežani došli s marsa? nisu ljudi nego bogovi?

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/483779/PAKUJU-KOFERE-Koliko-su-zaradjivali-smenjeni-direktori

evo, niko ne priča o tome da je ova ista vlada u malo drugačijem sastavu još 2012 donela zakon po kome direktor može da ima plafon 165 hiljada... te iste ljude ta ista vlada postavila, dala im mogućnost da otimaju, za sebe i za partiju i oni su to i radili, svesno kršili zakon a ovi svesno okretali glavu..sad će da ih prebace na neko drugo mesto, u privrednu komoru na primer, gde će opet da nastave po starom..saša vlaisavljević je već bio direktor jata i završio 2009 valjda, ne držite me za reč, ne mogu toliko da pamtim, sa 80 miliona dinara minusa...vidim ovaj sadašnji napravio plus, ali ga ipak smenili a nije imao ni neku platu, 230 iljada..

samo bajatović ostaje. jebem mu komšinice sa bežanije. sve.

Bajatović je mastermajnd preživljavanja. Kruže priče za njega da ima tipa 17 sekretarica, i da opušteno u bade mantilu sedi u kancelariji.

Ovde niko nije pričao o tome da ne treba da se ugledamo na i ogledao o dobre primere, već da se ne poredimo sa zemljama koje su 100 svetlosnih godina ispred nas. Možeš da učiš od razvijenijih, ali ne možeš da se porediš sa nekime ko nije tvoja kategorija.
Što čak reče svega 4-5 zemalja može da se pohvali sa tom besprekornom ekonomijom, pa opet i oni imaju probleme.

No, to nije bila tema, i niko ne pokušava da kaže da je ovde do jaja. Već samo da je svaki narod, odnosno svaka masa ista u svojoj biti. Pa tako ne možeš da selektivno tvrdiš koja masa nešto zaslužuje, a koja ne zaslužuje.