Prijava

str i CCCCCCCCCCCCCCCC

o pojmu i nerazumevanju pojma utopije kod marksa

Utopijski i utopistički dva su posve različita atributa, da tako kažem. Utopija je početak svijeta, i točno tako stoji — u-topos! Nije topos, jer topos je već proizveden pomoću onoga još ne-proizvedenoga. Utopija je početak svijeta, to je ova samodjelatnsot,
apsolutni negativitet, kako veli Hegel kasnije, a Fichte to govori kao početak, to je taj utopijski moment. A utopizam, pazite, čak i jedan Marx, a ne samo Engels, manje-više, uzima to utopijsko, a ne utopističko, u tom negativnom pejorativnom smislu, Izjednačavajući utopiju s utopizmom. Za njega, utopizam su ovi, Saint-Simon, Fourier, Owen i svi ovi koji su zamišljali, anticipirali, kako bi to trebalo da izgleda... i tako dalje. Utopia je pojam što ga je prvi upotrijebio Thomas Morus, kao mjesto kojega još nema. Međutim, utopija je vremensko određenje ili bolje reći — pred-vremensko, u tom smislu da njome počinje ono vrijeme-svijet i čovjek. To vam je utopija! Dakle, to vi kao
filozofi sebi ne smijete dopustiti, pa kad vam netko veli da ste utopist, onda mu platite piće, jer ste vi na pravoj povijesnoj poziciji, da vi zastupate utopiju! A to znači — budućnost kao istinsku mogućnost i prošlosti i sadašnjosti!

Ne razumeš me Valdemare, ne kažem da je najbolji, ali mi se sere od ovih studentskih kritika.

ne volim ni ja srebroljublje,al opet bolje i to nego da nam vlada crkva ili slicno,bljak

haha

Vidim Caro neke ozbiljne pretnje ovde iskazuješ. Ne znam šta da ti kažem, mnogo si frustriran. Popi pivo, smiri se, pojebi nešto.

E, a ne znam na koju foru ste istreepovali da sam ja sirotinja, da nemam posao LOL, da sam klinac LOOOL.

Izneo sam svoje mišljenje i svoje protivljenje prema sistemu ka kojem idemo, a u kojem 100% zdravi ljudi leže po ulici i prose jer im je u najnižoj borbi koja je ikada nametnuta čovečantsvu (borbi za novac) ubijena svaka volja za životom.

A ti Kelte, ja tebe potpuno razumem šta si rekao. Samo nije mi jasno što si onda otišao preko ako ti se posle seksa ukazao SV. Jebotije koji ti je objasnio kako je sve besmisleno.

Mnogo ste se primili, previše ozbiljno shvatate internet.

Jednoj rečju -jebe mi se za bilo čije mišljenje OPAAA

Taj neki rad, ispadnes glup, zajebavao si se i trolovao...

Sad sam upravo ukapirao kad i zasto treba da postoji jedan
S
TT
RRR
IIII
C

furam četiri gije, sve četiri pune, neće niko od mene da pravi majmune
BAN

Neko je naglo preshao sa teletabisa na dnevnu shtampu.

хахахах

da sam klinac LOOOL

Запитај се мало јаче.

dostojanstvo je kad ne dopsustas da ti privatnik kaze majci ''de si kurvo'' a ona dosla vredno da radi na posao

daaaj mani se....a jedno 85% tih istih ljudi koji rade za privatnike su govna, neobrazovani ljudi, nespremni da promene sebe nego samo kukaju kako ih svi ugnjetavaju, ofrlje rade svoj posao cesto ne zarade ni tu malu platu koju dobijaju, podmecu tom istom gazdi nogu kad god mogu...

tako da mi se kenja od tih ''jadnih i sirotih'' ljudi

Pezose stvarno šteta što ti imaš socijalnu fobiju, inače bi nas tvoje vizionarstvo izvelo iz bede.

STRIC
T
R
I
C

Pakao Juga najbolji troll odma posle Granjke

pakao juga teme su ti tuga
tupave do bola
nisi ni za trola
sam si upo u takvu situaciju
da naslediš hromozomsku aberaciju
od rasnog babuna
iz kalemegdanskih šuma
izjebaste se na temi bacanjem rima
nije se znalo ko tovari ko prima
u ranijevom odeljenju pokvarila se klima
negde oko filtera izbio je kvar
kocku umesto u četvrtastu rupu
gruno ti u čmar
preneo ti dauna jer nije opro ruke
višak hromozoma zadaje ti muke
postao si daun mic po mic
na kraju ćeš postovati
i na temi STRIC.

Jadni ljudi
a
d
n
i

Lj
u
d
i