Prijava

Отварам ово јер сам имам потребу, али надам се да тема може убудуће послужити ако некоме треба линк до одређеног закона, дешава се.

Наиме, неки моји рођаци из Краљева су скоро дошли у БГ, и док су се аутобусом возили од железничке станице до нас, стартовала их је БУС плус контролорка и:
1.)зауставила аутобус
2.) натерала их да изађу напоље
3.) наплатила им казну од 1000 дин.

Пошто нисам успео да нађем, занима ме да ли неко зна који закон говори о правима контролора? Баш мислим на линк до целог закона, не до извода у новинама, то нађох. Дође ми да иштампам и носим у новчанику, свега ми.
Хвала унапред.

oni su se zajebali zato sto su pokazivali licnu kartu ili koj agod dokumenta

da su bili pametni pa da pretuku kontrolorku i da je siluju, ovako se uplašili ženske osobe i pali na njen šarm, što je dovelo do kazne, amateri

u šverc se ne kreće sa polovičnim poznavanjem materije. Treba poznavati zakon u detalje i koristiti svoja prava. E sad, pitanje je da li je mogla da im i naplati kaznu i izbaci ih iz busa, da li su dozvoljene obe radnje istovremeno? Uhodani meštani to dobro znaju i koriste, ali kad dođe neko sa strane po Marfijevom zakonu nalete baš na njega i nagrabusi . Jbg, valjda ostalo nešto za čokoladu i banane.

Ljubav je zakon koji pobjedjuje, ljubav je zakon najbolji od svih...

Ne znam tacan zakon, ali kontrolor bus plusa ne sme ni na koji nacin da te istera iz busa, ni nasilno nit ikako.
Drugo, nisu trebali da kazu licne podatke niti licnu kartu zato sto nemaju pravo ni da traze, samim tim rodjaci nemaju ovabezu da pokazu licni dokumenat.
I trece mogli su da odu kako kod su hteli, nemaju pravo da zadrzavaju putnike.

Sad cu tacno da ti procitam to sam iz zakona zapamtio

Evo ovde imaš sva prava kontrolora i putnika i ono što ne smeju da rade, a na dnu imaš linkove do zakona. http://www.99posto.org/srpski/uputstvo-za-one-koji-bojkotuju-bus-plus

Ne znam tacan zakon, ali kontrolor bus plusa ne sme ni na koji nacin da te istera iz busa, ni nasilno nit ikako.
Drugo, nisu trebali da kazu licne podatke niti licnu kartu zato sto nemaju pravo ni da traze, samim tim rodjaci nemaju ovabezu da pokazu licni dokumenat.
I trece mogli su da odu kako kod su hteli, nemaju pravo da zadrzavaju putnike.

e mojega, kontrolori nemaju nikakvo pravo da te kazne ako se vozis bez karte. jel mogu bar da pozovu miliciju ako neces da platis?

Celt imaju pravo da ti 'ponude' kaznu, putnik moze da odbije, ne sme niko sem sudije za prekrsaje da kazni za bilo kakav prekrsaj.
I da ima pravo da pozove komunalnu policiju koja onda sme da legitimise i odradi ostatak posla

EDIT: Ako se vozis bez karte mozes da kupis doplatnu kartu i da ostanes u vozilu, ne sme da izbacuje.

Ја мислим да ово ради посао, Сале, хвала. Чаче, и ја сам нашао тај текст, ал' хтео сам да нађем извод из закона, да не буде глувих телефона... Маму им лешинарску јебем, заскочили су двоје од 21 и 19 година, са кофером, у другом граду. Никад не бих могао да будем риџован.
ЕДИТ: Опа, не видех на овом Чаковом закону линкове, треба и то прочитати. Хвала ви.

Ja sam za to da se karte moraju plaćati! u suprotnom, kaznu treba pooštriti!

Казну немаже да напише контролор, он пише доплатну карту, личну карту мош да му даш ако оћеш, може да позове комуналце, али не сме да те задржава јер ти ограничава кретање, а то сме само службено лице које контролор свакако није.

rajder je rekao iritirajucu stvar,al barem je rekao nesto zanimljivo na ovoj smorcini od teme

И да, марво београцка, плаћајте јебене карте! Сви могу да плаћају, само ви оћете да се возите за џабе.

trebalo bi kontrolorima da daju one bzzzz tejzere ili kako se zovu, pa kad nemas kartu da te malo prodrmaju i onda mozes da nastavis da se vozis.

ovaj kurac
http://www.fwweekly.com/wp-content/uploads/2012/05/taser-1024x781.jpg

marva beogracka, komunjare jedne, misle neko ce dzaba da ih vozi a ostatak srbije da im placa to.

pu! marvo besposlena! crkli dabogda

dabogda vam se svinje o soliter cesale, i da ne mozete prosetati knez mihajlovom da ne ugazite u kravlje govno, goveda jedna parazitska