Prijava

Кога интересује, нека погледа ову групу. Ако је из Обреновца, драго би нам било да се придружи акцији. И ко није, уколико жели и упућен је у правну и свакакву другу проблематику око овог, може нам помоћи саветом или на неки други начин. Молим вас, немојте спемовати.
https://www.facebook.com/groups/293428127507145/

Одлично је што сте то покренули. Чувајте се кривина, хватаће вас где стигну користећи медије, убачене људе и слично. А можда би било добро и да потражите помоћ и на неким озбиљнијим форумима од овог.

Užas dokle to sve skupa ide.
Sad sam video na vestima da je počelo sređivanje kuća i neka osnovna škola da se sređuje.

Imal u Obr ikakvog pomaka od poplava?

jel ovo tuze boga ne kapiram

Ма много је то компликовано, не мораш да размишљаш сад и о томе, јанпи.

Odlicna inicijativa, jedino sto je losa procena da ce proces trajati 5-10 godina, trajace daleko duze, jer ce se razvlaciti preko svake mere, pa tek nakon prve presude zalba visem sudu, pa onda apelacionom (jer naravno da ce "drzava" uticati da bude odbijena tuzba), i tek onda mozete u Strazbur.
Jedino sto je dobro jeste sto ce se tokom sudjenja skupiti materijalni dokazi za odgovornost, pa ce u Strazburu ici relativno lako.

Треба се прво организовати па тужити. Ја сам ставио овде тек онако, можда буде неке користи. Што се тиче обнове града, неки су добили решења о додели те фамозне помоћи, неки нису, углавном помоћ није распоређена како треба, а ни издалека довољна. А паре још нико није добио, људи све обнављају из сопствених џепова, колико ко има. Тужба није ради доделе помоћи, већ ради утврђивања одговорности надлежних и одштете пострадалима, који су ту где јесу због неспособности или бола у курцу надлежних. Наравно да ће овде требати озбиљни правници, ради се на томе, и наравно да ће трајати бар пар година, уз све ометање кртица, ботова, медија и осталих елемената. Али глупо би било бар не покушати.

Тужите и СПЦ, ако они могу озбиљно да изјаве да је бог послао поплаве, можете и ви да их тужите. Није да немају пара.

Ne znam lično za primere, ali na radio RTS-u sam slušao kako su neke lokalne samouprave delile poplavljenim ljudima po sto evra jednokratne hitne pomoći, a onda je kancelarija za obnovu donela odluku po kojoj te pare moraju biti odbijene od ukupne sume pomoći. Pa kad kažu na RTS-u tako nešto, verovatno je istina. A ima tu još zajebancija, moraju ljudi da vade potvrdu iz katastra i sto nekih papira da dokažu vlasništvo, i onda im taman ta jednokratna pomoć zalegne za administrativne troškove. Ludnica.

Тужите и СПЦ, ако они могу озбиљно да изјаве да је бог послао поплаве, можете и ви да их тужите. Није да немају пара.

Hm, pre bi onda trebalo tužiti Boga, oni su samo njegovi portparoli.

Па добро, али узима се да је бог пословно неспособан, јер ништа не ради и нема трага ни гласа од њега и сасвим је извесно да га нема. А пошто они заступају да га има, на њима је да то докажу и да плате. Може се покренути и поступак за проглашење несталог лица за умрло. Бог је старији од 70 година, а има преко 5 година како нема информација о њему.

Претече ме, Душане. Таман сам хтео да поставим овај линк.
Како је кренуло и Чучковић ће да тражи да Обреновчани врате хуманитарну помоћ.

A ima tu još zajebancija, moraju ljudi da vade potvrdu iz katastra i sto nekih papira da dokažu vlasništvo, i onda im taman ta jednokratna pomoć zalegne za administrativne troškove.

Наплата хуманитарне помоћи са каматом.

Валдемаре, биће вам потребно много среће у борби са политичарима и правницима. Не зна се које већа мафија. Онај ко њих зајебе, тог би требало поставити за премијера Србије.

Ne spemuj, Čače :) Možda je, kad je video ko organizuje moleban za prestanak kiše, samo odlučio da pusti vodu na kazančetu.
http://www.spc.rs/sr/sluzhen_moleban_za_prestanak_kishe

Спрдам се мало, али сам делом озбиљан. А желим вам срећу за тужбу, помогао бих вам ја, али сам још правник падаван.

bili su osigurani od poplava i sad im osiguranje ne isplacuje pare? pa treba tuziti, cemu dilema.

a ovo sto je valdemar okacio ma to su neke counter dodole bile u akciji vidim.

To su dodole pevane unazad, po sotonjski.

valde, možda vam ovi mogu pomoći
http://www.besplatnapravnapomoc.rs/

Poštovani korisnici,
U želji da izađemo u susret građanima, osnovali smo humanitarnu nevladinu organizaciju PRO BONO sa samo jednim ciljem – pružanje primarne besplatne pravne pomoći svim građanima Srbije kojima je potrebna i koji su materijalno ugroženi.

i vukajlija se uključila u akciju
http://vukajlija.com/reakcije/149675