Prijava

Ima nas solidan broj na sajtu koji gotivimo i skupljamo stripove, ali koliko sam video nema nijedna potpuna tema, tako da bi ovo mogla da bude sveobuhvatna.

Znači, dolaze svi centri devete umetnosti u obzir, evo da i da ih ubeležim ovde.

FRANCUSKA I BELGIJA

- ,,Umetničkiji'' nego ostali, ima tu svašta zanimljivo. Asteriks, Tintin, Talični Tom, Iznogud, Ratnici sa Akbara, razna ,,van šat'' izdanja...

SAD

- Šta reći? Marvel, DC i Dark hors vode trku, mahom superherojština + jake grafičke novele.

JAPAN

- Mange, koje protivno popularnom mišljenju nisu samo za decu i perverznjake, ima tu štošta zanimljivo. Popularno (i dostupno kod nas) : Naruto, Van pis, Uzumaki...

*ITALIJA

- Iako se ne smatra jednim od centara stripa (njih je po nekoj popularnoj podeli tri, ovi iznad) kod nas je podjednako, pa i više zastupljen njihov strip. Neizbežni Alan Ford, pa Bonelijana - Zagor, Dilan Dog, Mister NO, Marti Misterija; a i non-Boneli kao što je Korto Malteze.

Eto uvodnika od mene, pričajte šta volite, šta skupljate, može slike može šta god, samo bi bilo lepo da je ne userete glupostima.

P.s. ako hoćete da se dogovarate o kupoprodaji bilo bi kul da to bude preko PVT-a zbog spema.

Dobro, ovo sam pisao čisto kao osnovu, ima tu još sijaset stvari, Španci su ipak malo slabiji, ali Politikin zabavnik ih je objaviljivao, Bleksad jebe vaistinu. :)

Darkwood bas ozbiljne stripove pusta u prodaju svaka im cast, mada bih voleo da ima vise mangi a ne ovih shounena

Ispituju tržište jebiga, ne isplati im se da krenu sa brdom mangi odjednom.

Moguce. Ako bude Veseli Cetvrtak ove godine na sajmu knjiga bice vrh, treba sacuvati sto vise para hhehe

Biće, naravno, svake godine su tu. Ja sam baš u problemu, više ne znam šta bih kupio. Kačiću spisak i slike šta sve imam kad me ne bude mrzelo.

Larry jesi siguran da ce biti ove godine 100%?

Oce li Darkwood biti isto?

Biće, budu svi strip izdavači na Sajmu.

Daa Rabine, dobre stvari, jedan ortak je vadio to iz Zabavnika i koričio.

Znaci dolazim sigurno na sajam, do jaja

Možemo i neku pivkanu da popijemo onda.

naravno. kog datuma je sajam

Mikijev zabavnik jebe!!!

Jao, imam brda Mikijevih, al' su u lošem stanju. :/

Evo, da ispišem šta trenutno imam i skupljam, pa ću baciti slike kad budem stigao.

Dilan Dog - Ceo VČ redovan i SB, dve knjige + ovo u boji, solidan broj Ludensa i desetak random izdanja starih.

Zagor - Svašta staro, Lunov Magnus

Mister NO - Isto k'o i Zagor, + nekoliko VČ

Blek - Svašta staro Lunov Magnus (i neka rendom izdanja malo novija)

Lazarus Led - Slobodna Dalmacija, dvadesetak brojeva

Komandant Mark & Kapetan Miki - svašta mešano

Alan Ford - Tušta i tma novo & staro

Konan - Cela Marketprint edicija, dve knjige Belog puta i nekoliko Marvel i Konan saga

Asteriks i Obeliks - Mnogo brojeva, ono belo izdanje, zaboravih ko je izdavač

Talični Tom - Isto kao i Asteriks

Eks Almanah i Stripoteka - Dosta brojeva, treba izbrojati - mešovito, Tarzan, Hulk, Spajdermen...

Uzumaki manga - trobroj

Grafičke novele i pojedinačna izdanja - Sendmen (tri broja za sada), Ledeno doba, Lavkraft adaptacija (Darkvud), Lokot i ključ...

Eto, nabacah iz glave, možda sam još nešto zaboravio, videću da bacim slike kad budem ima vremena.

Dylan Dog n#1.
Na Sajmu će biti dosta stripova, može da se pazari jeftinije. Veseli četvrtak se prodavao po 100 din., novija izdanja ,ali ne na njihovom štandu već kod drugih izdavača. Bilo je dosta starijih stripova. Hala 1, na spratu, izdvojen prostor.

Koliko je do sad izašlo brojeva dilan doga od veselog chetvrka? Imam nekih prvih dvajes brojeva pa me interesuje kolko bi mi trebalo da dopunim