Prijava

@teebore,

brutalan gif, ali brutalan. Koji objedinjuje sve noob i stric fore i kvadrida ih.
Moramo nešto sa savo.gifom da odradimo na tu šemu

U Hrvatskoj su prije par godina počeli izdavati reprinte Alan Forda sa originalnim Briksijevim prevodom. Bilo bi fino nabaviti barem nekoliko tih kultnih prvih epizoda. Valja se.

Nije im to loša ideja.
Kod nas ide na trafikama već dugo, al' sa novim prevodom i nije to to.

looool mozhe caro na godishnjem sam pa cu videti jedan dan loooool

Realno obojeni program je sranje, ocekivao sam mnogo vise. Sad ne znam sta da ocekujem od Zagora u boji...mada strip u boji je uvek dobro imati u kolekciji

uopste mi se ne svidjaju obojeni brojevi dilana

Realno, ja sam uzeo, i precenjeno je. Šuri prva epizoda doduše, al' pitanje je da l' se isplati. Potrefilo ej da sam imao neku kintu od tiketa i uzeh na prvu loptu, inače pitanje je da l' bih. Mada, ako bude novca, uzeću opet, nije mi mnogo jer ću samo Dilana uzeti, ove ostale Bonelije sam batalio, raširio sam polje interesovanja heh.

Pazi, obojeni brojevi Dilana u regularnoj ediciji objasnjavaju, ali ovo Color Fest kako se vec zove...ovaj broj je ocajan. Nadam se da ce Zagor biti bolji, nema takvih propusta kod njih po pitanju brojeva u boji.

Realno, odvajam za sajam par hiljada da uzmem ono sto mi fali od Bonellija, ako bude neka veca kinta sto kaze Larrya taman da se prosiri polje interesovanja :D

Uzeo sam prvi broj oktuzen mrtvima,darkwood je izdavac.Odlican je,nego cu bankrotirati dok kupim svih 6.

imam ja par alan fordova u boji,onako nista specijalno.

Ko je iz bga,ima u skc sajam stripa do nedelje traje.

Uzeo sam prvi broj oktuzen mrtvima,darkwood je izdavac.Odlican je,nego cu bankrotirati dok kupim svih 6.

Ja sam zato odlučio to da ne uzimam, jebiga, ne može sve.
A za ovaj sajam nemam novaca, biće izdavača i na Sajmu knjiga.

http://citymagazine.rs/wp-content/uploads/2014/06/dd80-81-660x433.jpg
Do jaja epizode, malo u Zagor fazonu ali baš ono detektivske kakve volim.

Dobio sam prvog Noja za rođendan

http://www.darkwood.co.rs/assets/images/cover/216/790/30012_1395056766.jpg

Sad treba skrpiti pare za druga dva :(

Nisam čitao još, sinoć sam dobio.
Ali ja volim da sve kompletiram, jedino ako je baš baš krš neću kupiti, a predivno izgleda izdanje.
Zato ne skupljam npr. Voking ded jer nisam bio siguran da li mogu finansijski da ispratim.

Pozdrav stripadžije!
Uglavnom sam čitao Bonelijeve stripove, Dylana najčešće, pa evo nekoliko njegovih epizoda po mom ukusu, koje preporučujem :)
1. Mater morbi
2. Dugački pozdrav i njegov nastavak Pozdrav iz Munlajta
3. Groblje nakaza
4. Živi sahranjeni
5. Gospodar muva
6. Treće oko
7. Jekyll
8. Crveni znak
9. Zakon dzungle i nastavak Homo homini lupus
10. Naslikani košmar

Meni su omiljene Zlocin (Njujork, njujork) i Ples smrti - neobicna epizoda skroz. Ali ako ima jedna epizoda Dilana koju bih kupio zbog naslova to je: Superosjetilni opažaji.

Nikada ga nisam ni skupljao preterano u odnosu na Fordove, planiram da pocnem ozbiljnije, poslednji brojevi koje imam sa kioska su oni System comics od pre 7,8 godina, od tad se cena stripa povecala za duplo, al valjda i kvalitet.

od tad se cena stripa povecala za duplo, al valjda i kvalitet

Kako koji brojevi. Generalno, više kvaliteta imaju Ludens epizode nego VČ.

Kako koji brojevi. Generalno, više kvaliteta imaju Ludens epizode nego VČ.

Nadao sam se da sam u pravu za kvalitet, al šta da se radi. Svakako planiram da uzmem prvo Ludensova stara izdanja, izađu jeftinije nego VČ (u Alan Fordu ima gomila starijih brojeva Ludensa za dž), a VČ izdanja ako naletim nekad negde, kod uličnih prodavaca ili na akciji... Šta ću kad sam prespavao svih 86 brojeva.

U principu ima i dobrih epizoda kod VČ, ali i baš osrednjih.
Neke ne treba propustiti, tipa ,,Nekropolis'', ,,Dan likantropa'', ,,Mater Morbi'', ,,Vrt iluzija''...