Prijava

Ili jos bolje da ga ubjedi da pristane na mlacenje zarad...jebem li ga cega...

Realno, da nije posle rek'o Kurir da je ovaj pokazao legitimaciju, mooooožda bih i mogla poverovati da su ga ''samo'' izmlatili jer im je parada dokurčia. Apsolutno mi je prepatetično kada je Vučko rekao da neće da ih dira, jer, bože moj, nisu želeli da rade svoj posao i obezbede određenoj populaciji pravo na javno okupljanje. A kad gejovi krenu da mlate anglicizme tipa ''PRAJD'' i jebeno ''EL DŽI BI TI'' (kao da ne može reći el ge be te)'', nije ni čudo što hoće da ih tabaju. Bode uši prosto. Isto kao ''hepening''.

dozvolio je paradu da se jos malo ucmari zapadu, a vamo na te veu prica kako je on protiv toga, kako ih ne podrzava al eto mora se, samo da bi ovim degenericima zapusio usta, mislim na ove sto idu kamenjem da razbijaju paradu....kao aca je na nasoj strani ne voli on pedere i paradiranje, al morao je zbog evrope da organizuje...ma mrs jedite govna bre

+10000000000

I ja glasam za nameštalju. Skidanje pažnje sa toga da je održana parada, i sa još 100 drugih stvari, Vučić u ulozi žrtve, Vučićeva porodica pati zbog parade, Vučić pravi čovjek, na suprotnoj strani od mrske policije... mislim, ovo nabrajam na konto onoga šta je cilj nameštaljke, Vučićev rejting, kao i uvek.

A i kapiram da je on tako navučen na smišljanje ovakvih scenarija, da drka na sebe koliko je genijalan i prepreden i filmski zajebani moćnik koji pravi sofisticirane manipulacije lolo.

To je bio tezak dan za njihovu familiju, jos im je teze bilo kad su se morali nekako skupiti u Acinih 35 kvadrata stana. Siroma` kukavni i jos mu biju najmilije.

Било која тема да се покрене, људи углавном причају о себи. Ма колико се трудили да не помињу реч „ја”, свака реченица коју изговарају носи у себи несвесну или свесну, прикривену или отворену поруку: слушајте шта „ја” мислим о томе и томе... Не видим у целој ствари ништа лоше. Рекао бих, чак, да би измештање из сопственог света и заузимање некакве тобож неутралне, објективне позиције представљало, ако не лаж, оно бар неуспели покушај да се избегне сопствено довођење у центар расправе.

Пристојнији (или, пак, лукавији) људи воде рачуна да не претерају са самоистицањем, своје „ја” увијају у разне обланде и користе индиректни говор у коме је „ја” скривено у идиомима или цитирању мишљења наводно других. Постоје читаве реченичне конструкције које имају један једини циљ: направити параван у облику скромности око стварне намере говорника – да истакне своје мишљење. У томе, такође, не видим никакву посебну злу намеру.

Ова чињеница нама, који се бавимо драмском уметношћу, представља – златни рудник. Ликови изговарају некакве мисли које само делимично исказују одраз њихових осећања. Иза свега стоје и сасвим друге, често опречне намере: погледајте ме како сам добар, храбар, паметан, шармантан и тако даље. Људи, наиме, о себи гаје углавном идеализовану слику, ретко кад су опхрвани црним, самокритичним мислима, па тако и наступају. Ма шта изговарали. Ако глумац у својој интерпретацији постигне то двојство, онда је његов лик пластичан, истинит. Прави глумци то знају, увек играју две ствари у исто време: шта кажем и шта, заправо, осећам.

Али, у последње време, од када су наступи јавних личности попримили размере медијског терора, представљања сопствене личности као идеала поштења, благости, одлучности, праведности и љубави према сопственом народу постале су карикатуре, примери најцрње шмире и ординарног пренемагања. Ти људи, као и статисти са задатком који их окружују, вероватно мисле све најгоре о гледалишту чим се одлучују за једно тако провидно глуматање.

Права природа тих дилетаната појављује се само у тренуцима када се не контролишу, у сукобима с противницима, у ситуацијама у којима су ухваћени у замку, у изненадним обртима који нису предвиђени њиховим петпарачким сценаријима. Тада из њиховог ока севне муња, реакција која одаје преваранта, ни налик оној отужној мазарији коју су се трудили да о себи насликају. Параван се руши.

У почетку, обмана илузионисте има ефекта, нарочито код неупућеног или јадом и бедом унакаженог дела гледалишта. „Гледај како је добар, праведан и поштен онај човек”, мисле обожаваоци једног таквог шмиранта. Не примећују лаж, или је прихватају, јер им је у ситуацији у којој се налазе лаж и те како потребна. Тај светац им обећава оно што нико други не може: брзи бег из очајања и скори прелазак у блажено стање. Тражи од њих само да му верују, ништа више. ,,Зашто му не би поклонили поверење, ионако немамо шта да изгубимо”, мисли његова публика.

Временом, међутим, његово шепурење и број изговорених „ја” постају неподношљиви. Притом, ништа се не догађа, околности остају непромењене, чак се погоршавају. Његова верна публика труди се да се ухвати за самохвалисање и његов мирни, самоуверени тон као за сламке спаса. Али не помаже, обећаног преокрета нема на видику. Обожавани лик полако почиње да прима све грубље и непријатније црте. Људи више не примају здраво за готово оно што им он у првом лицу једнине поручује, примећују резултате његових празних обећања и полако схватају како су насамарени.

Власник тапије на „ја” у том тренутку може да бира два пута: или да се повуче, призна да је у циљу самопромоције обмањивао људе и да сноси последице свог нарцистичког поремећаја, или да његово „ја” уведе као обавезно штиво у свеукупну комуникацију међу људима, то јест да укине сва друга „ја”, а да сопствено крунише императорским симболима. То је познато, довољно је сетити се култа Јосипа Броза или се на „Јутјубу” смејати ономе шта управо чини „власник” Северне Кореје.

Када падне, његово „ја” вредеће најмање од свих „ја”. Ваљаће се по прашини. Биће криво за све, била то истина или не. Претвориће се у „он”, симбол за све недаће и општу несрећу. Неће имати право на изношење чињеница, објашњавање околности, на одбрану. Они који су му служили као декор окренуће му, дакако, леђа и наједном почети да истичу заслуге сопственог „ја”, нарочито у борби против његовог, по свему неправедног и непоштеног.

http://www.politika.rs/pogledi/Goran-Markovich/Ja.sr.html

U ovom tekstu je sve receno.

strasno, kaze mi bruce da je rasprarava na mod forumu da se lokuju ovakve teme, stiglo im naredjenje odozgore...
jbt, ne mogu da verujem...

Jebeš? HAHAHAH KAKO BI VOLEO DA JE TO ISTINA :D

Što ofiraš brusa, decxko? :(

Ništa ja nisam rekao, priznajem samo sud moje partije!

ma brusa boli kurac, eva ga sedi pored mene cepa rakiju ( koju je sam ispekao) i nagovara me da se ulogujem preko njegovog naloga.
jbg nema muda sam da napiše ono što misli...

ЈЕДАН ВУЧИЋ ЈЕ МОРАО БИТИ ПРЕБИВЕН. ХЕ ХЕ

ЈЕДАН ВУЧИЋ ЈЕ МОРАО БИТИ ПРЕБИВЕН. ХЕ ХЕ

LOOOOOOOOOOOOOOOOL

jao brate, ja ne mogu. ne mogu više. majke mi. ne mogu više da čitam vesti o njemu, da ga gledam, da razmišljam o njemu, ne mogu jebote. ovo nije normalno. majke mi. nije ovo normalno, nikako. ja ne znam da li sa mnom nešto nije u redu, ali ja ovo više ne mogu da slušam. imam osećaj kao da samo šačica nas vidi da je car go (da je veliki vođa ozbiljno poremećen), a svi mu aplaudiraju i klimaju glavama. ne mogu ovo više da gledam. jebote. ja samo čekam kada će neko doći i odvesti ga vezanog u ludačkoj košulje, u nekoj mračnoj i tihoj noći, zaključati ga u neki sanatorijum u švici, a nama će reći da je poginuo ili tako nešto. vladavina ovog čoveka mi izgleda kao neki orvelovski ekperiment ili tako nešto. ovo jednostavno ne može biti stvarno. ne može. neko se bre zajebava sa nama. ovo je nadrealno totalno.... joj, uf....

Šljivorade, nemoj da se kurčiš da ti ne dođe Zoki Britva!!!

Пров, толко си добар да сам те провалио после цирка три минута. ЛоооооЛ

Иначе, сад сам провалио окле ми познат овај пандур што су га ухапсили због "претњи" на фејсу. Живи лик на крају моје улице. Мора да га обиђем сутра да му честитам.

jao brate, ja ne mogu. ne mogu više. majke mi. ne mogu više da čitam vesti o njemu, da ga gledam, da razmišljam o njemu, ne mogu jebote. ovo nije normalno. majke mi. nije ovo normalno, nikako. ja ne znam da li sa mnom nešto nije u redu, ali ja ovo više ne mogu da slušam. imam osećaj kao da samo šačica nas vidi da je car go (da je veliki vođa ozbiljno poremećen), a svi mu aplaudiraju i klimaju glavama. ne mogu ovo više da gledam. jebote. ja samo čekam kada će neko doći i odvesti ga vezanog u ludačkoj košulje, u nekoj mračnoj i tihoj noći, zaključati ga u neki sanatorijum u švici, a nama će reći da je poginuo ili tako nešto. vladavina ovog čoveka mi izgleda kao neki orvelovski ekperiment ili tako nešto. ovo jednostavno ne može biti stvarno. ne može. neko se bre zajebava sa nama. ovo je nadrealno totalno.... joj, uf....

EDIT: stim dok dodju po njega, mi cemo uveliko setati kolekciju Kovin