Prijava

e da, čisto da napomenem natnati i aleksandru iz kragujevca da je malo drugačija priča oko zastarelosti poreza (pošto poresko pravo spada u javno pravo) i privatnopravnih obligacija (dugovanje kod zajma recimo, kupoprodaje itd.). čak nije ista fora za zastarelost kod plaćanja struje (telefona i slično) i poreza

Nadimak koja si Ali Mekbil :)

ahahaha :D
a ja zamišljao da sam alan šor ili deni krejn :(

Deni Krejn je ozbiljna budaletina :)

Ćuti, dobro je dok nisi Erin Brokovič.

niste oružje u ruke uzeli a kao neki kurčev porez i ovo ono hahahahaha

brus imam pušku, prestani da brišeš postere

Evo prestao sam.

ne ponovilo se dabogda

svijet nije postao bolji

Ali ni lošiji, za razliku od najnovijih postera koji su realno pročišćeniji malo :)

могуће да сам се ја зајебао и да порез застарева после 5, а не после 3 године, и ако застарева после 5, онда дабоме, апсолутна застарелост наступа после дуплог протека времена, тј. 10, а ово:

ako ste i platili, možete da tražite da vam vrate pare.

већ не може, јер је у суштини плаћено оно што је дуговано, и не може се накнадно позивати на застарелост.
едит: телефон и струја застаревају након годину дана, код правних лица након 3 ако се не варам, а ако су редовно слали опомене а деда сенилан те заборавио да је стигло онда пишај по застарелости, није застарело, једино може да чека да наступи апсолутна, односно да чека да прође дупло времена од предвиђеног за застарелост. дакле бар ће да уштеди девет 'иљада за 2001., 2002., и 2003. годину.

мада ми је и даље нешто у глави да је 3 и за порез, ал' можда и грешим.

tel i struja ne mogu da zastare jer na je na svakom novom računu istaknut i stari dug tj. račun ima novi datum

јер је у суштини плаћено оно што је дуговано, и не може се накнадно позивати на застарелост.

kod poreza je moguće tražiti povraćaj jer ne postaje naturalna obligacija nakon zastarelosti, jer je u pitanju javno pravo :)
proveriću sve lepo uskoro, mrzi me sad

edit: paninaro, mogu zastareti telefon i struja. i zastarevaju. poenta je da ti ni na koji način ne priznaš stari dug (npr. tako što ćeš platiti deo duga). a oni mogu da prekinu zastarelost jedino ako te tuže i te fore. slanje opomene ovde ne prekida zastarelost

онда ће бити да си у праву, ја сам у порезе неупућен дибидуз, избегавао и финансије кад су биле на другој години, и после пореско као изборни предмет на трећој, па сам рачунао да мора бити у складу са ЗОО, испаде да грешим.

све у свему, ја ценим да је дедица сенилан и да је све то уредно примио па се зајеб'о, или се прави луд да не испадне да је он крив што му сад одбијају од пензијице.

Rekoh da poreska obaveza zastareva i to od prvog dana naredne godine od godine u kojoj je porez prvi put utvrdjen i to na period od pet godina. Sve to pod uslovom da nista nije placano i da nije bilo opomena.

edit: paninaro, mogu zastareti telefon i struja. i zastarevaju. poenta je da ti ni na koji način ne priznaš stari dug (npr. tako što ćeš platiti deo duga). a oni mogu da prekinu zastarelost jedino ako te tuže i te fore. slanje opomene ovde ne prekida zastarelost

reci cu jos jednom, ne znam sta nije jasno: na svakom novom racunu dobijas novi iznos duga.

naravno da ce te prvo iskljuciti a onda i utuziti ukoliko ne platis s tim sto ces ovoga puta da platis i troskove novog ukljucenja. ali o iskljucenju ja ne pricam, pricam samo o novoj mjesecnoj fakturi.

ovo vazi za komunalije, tel, struja itd.

Inace, koliko mi je poznato, porez na lovacke puske je uveden 2011, tako da u tom slucaju nema govora o zastarelosti, ali vidite za pistolj.

Ne mogu sada da citam sve ali ako nisi placala porez-ko te jebe.

I one sto ne placaju struju, vodu, infostan ili dimnicara. Nek vam plene stvari jebe mi se.

Koliki je porez na zastavu m57?