Prijava

Vršite poređenja filmskih i pisanih ostvarenja koja ste pogledali/pročitali.

Put oko sveta za osamdeset dana - Mnogima je poznato da je film označen kao potpuni promašaj, angažujući malenog azijca i preterano eksponiranog holivudskog fosila. Za razliku od filma, knjiga poseduje potrebnu dinamiku, kvalitetan stil naracije i pripovedanja, a i dijalozi su na pristojnom nivou. Glavni junak ni u kom slučaju nije pogubljeni engleski gilipter, već pravo oličenje inteligentnog i preduzimljivog džentlmena. I zbog toga, sve pohvale na račun mator Žila.

vama sto citate nikad se nece svideti filmovi po tim knjigama
jer onako kako zamislis u mozgu dok citas je jedini prikaz koji mozes zamisliti a i mashtu ne mogu zajebati specijalni efekti

Pa Zelena milja je puno bolje ekranizovana, nego što je napisana. Stiven nije produbio likove do potrebe mere, makar po ličnom sudu. I sam kraj je nešto razvodnjeniji.

da,al tu nema planina,mora,zgrada,njuski mnogo...samo zidovi i likovi koje mozes zamisliti isto kao sto jesu xdddddddddd
u pravu si

kakav je ono kraj u GONE GIRL? hahahahahha

U Prestižu, nakon 70-80 strana saznaš za postojanje blizanca, napisan je više u fazonu detektivskog romana, u kome jedan od junaka živi i nakon 150 godina. Ima baš velikih oscilovanja.

Ahahahhaha, ovo je prava revolucija.
Inače snimljeno je i više katastrofalnih filmova na osnovu lovca u raži, nisu vredni gledanja.

Jel gledao neko, ili citao "Winter Tale"? Ne znam kako su naši lordovi preveli.
Mogu rećći da je knjiga korektna manje više. Film je teška govnurda iako je ekipa glumaca do joja

Inače dobra tema. Konačno.

Elem, jedno od retkih filmskih ostvarenja koje mi je bolje od same knjige je - Kum.
Iako je u knjizi malo razrađeniji lik npr Luke Brazija i još ponekih, odnosno dosta ima stvari koje su u filmu iskoristili za drugi deo, opet mi je tu Brando do te mere izdominirao, da knjiga nikako ne može da dočara. Što je retkot. I govori o toj Brandovoj ulozi dovoljno.

Meni je kum ipak bolja knjiga (bas zbog tih razradjenijih likova) ali to je verovatno najbolja ekranizacija neke knjige ikada. Jos zanimljivo je da sam prvo gledao film (prva dva dela, treci nisam gledao, ne znam sto) pa procitao knjigu. A jes mu Brando jebo majku i prvih deset minuta je maltene toliko docarano iz knjige da je to neverovatno.

SPOILER ALERT
Jel u kumu bese opisano kako Luka Braci baca neku bebu pec?

Koliko se secam jeste. Mada ga puzo pominje u jos jednoj knjizi, cini mi se u sicilijancu.

i gone girl film je bolji od knjige.knjiga je cisto komercijalno sranje doduse sa dobrom radnjom, samo radnju i ima nista vise..ipak mislim da se te dve stvari ne mogu porede

a tek kakvo je sranje knjiga pajns, jao kako je to plitko..mogu da je citaju deca od 10 god..a serija ce verovatrno da valja http://www.imdb.com/title/tt2618986/

Koliko se secam jeste. Mada ga puzo pominje u jos jednoj knjizi, cini mi se u sicilijancu.

koliko se sećam u sicilijancu i baca bebca

U kumu baca 100% jer mi je poznata ta scena, a sicilijanca nisam citao.

sicilijanac mi je brutalniji bio, zato pomislih, al' 100% tvojih tačno sigurno je

vičer i noćna straža knjige vs filmovi, filmovi sranjčuge, nikakvo ostvarenje... tj vičer je serija, al' ok