Prijava

ekonomska situacija na kosovu je bila loša i prošle nedelje i prošlog meseca, i prošle decenije te to nesumnjivo nije dovoljno objašnjenje za iznenadno bezglavo bežanje šiptara sa kosova. može se jednostavno reći da je u pitanju trend, moda, koja se sada javila, a ne neki dublji uzročnik, mada, složićete se da bi bilo neozbiljno to olako pripisati tome.

zašto u prethodnih nedelju dana pristižu izveštaji od raznih medija raspoređenih na svim mestima ideološko, političko-plaćeničkog spektra o masovnim odlascima i sukobima oko mesta u autobusu koji voze za eu? dakle, nije jedna izolovana izmišljotina sa telegrafa.

koji je okidač za ovo, naizgled orkestrirano, naređeno bežanje? ili gotovo kao pred nekom prirodnom nepogodom, cunamijem ili mongolskom hordom, stotine ljudi sa kosova panično napušta domove grabeći ka mađarskoj granici.

neka od objašnjenja su:
-regrutacija mladih za isis
-moguće pripreme za nove napade na srbe, takođe valjda u režiji isisa.
-veliki porast obolelih od raka (opet nejasno kako ovako odjednom)

Zato što ih nije bio blam da otimaju deo Srbije. Pa posle da traže državljanstvo iste te Srbije. Pa pomoću Srbije traže azil u EU.

Do skoro su samo "patriotski" gledali na sve. Već se smorili sa tim, ako ne diluješ, kradeš, švercuješ, dole nemaš dinara, a oni koji neće/ne mogu to da rade, pale za EU.

Sasvim je logično. Što sad? Pa potrebno je vreme da im se neke stvari iskristališu. Devedesetih ko je video Hrvata/Šiptara lupam u Bg-u, TEO DUBIJE! sad, sad bi se vrv slikali ljudi s njima. Prošlo sve to, i šiptari više ne gledaju kako da se okote, da i' ima što više po KiM, pa su provalili da su gologuzi, i nadaju se da će im tamo biti bolje.

Regrutacija za isis?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? Pa da l' je lakše regrutovati ih na Kosovu, ili ih regrutovati ih u nekom Mađarskom mestu?

I da, razni Afrikaneri špartaju put EU, što ne bi i oni, da im je Crnjo došao iz Vašingtona da ih potera, nije. Oni su već odavno završili šta su imali ođe.

Nestade post paninaro, jesi imao nešto da kažeš i kome?
Ili su ti samo prstići brži od pameti?

"Нажалост очекујте свашта у скоријој будућности."

Речи једног генерала Војске Србије, својим најбољим војницима.

mislim da 80 90 posto ovih koji pale nema srpski pasoš. većina što si napisao kapiram da je uglavnom tačno. osim ovo da je lakše u mađarskoj, taman posla.

međutim potpuno je nemoguće, i imajući u vidu sve te razloge, da tolike grupe ljudi spontano odluče da u periodu od nekoliko dana panično pobegnu.

nestade.

od kad su te reči čule?

inače, jugoslav petrušić je još pre jedno 2, 3 godine izjavio da se 2016. očekuje rat balkanskog saveza protiv šiptara.

Šiptarima, pa i muslidžama generalno (bez želje da ikog vređam) je vrlo lako upraljati, naročito ako u jednoj ruci držiš kuran, a neumorno vičeš "za alaha". Čak štaviše, toliko ih je lako hipnotisati, da oni po izvršavanju posla/ubistva/koćenja/čega god, čak i po cenu da žrtvuju život, ili deo sebe, budu uvereni da su tako bliži njemu, da je to dobro što su uradili i sl.

Pa i Charlie Hedbo, i sve to, nijedan od onih muslimana se ne kaje, čak ni ne razmišlja o svom postupku, već je uveren da će ga alah nagraditi.

A to za pasoše, veruj mi imaju. Evo tipičan primer cigani. Dok nisu saznali šta sve mogu da dobiju ako se upišu samo u javne knjige, nisi mogao ni okvirno da znaš kol'ko su se okotili, kad su pohvatali šta kako, svi sve imaju šta im treba, i po potrebi su cigani/Srbi.

Ako im nešto ne daš, prva rečenica je "JEL NAS MRZIŠ ŠTO SMO CIGANI?"

Ljudi kakav rat koji moj, nemojte biti smešni.

Vojvoda probio medijsku blokadu. Šiptari begaju. More je plavo.

zato sto hoce da pobegnu jedni od drugih

Jebeš šipce RUS napustio vukajliju :(

Shir Kahn
Jebeš šipce RUS napustio vukajliju :(

Знам, чуо сам да је већ стигао до Суботице...

давиде зашто си престао да пишеш на ћирилици? раније сам у неким тренуцима морао да погледам у ник да видим дал си ти или ја написао пост, због целокупног тог неког дојма у виду писма, мрзовоље писања великог слова, реченичних склопова, неких често коришћених речи и слично лоло

I da, ne rekoh, zaista bi morao da postoji još neki razlog, ne za samo iseljavanje, već za masovnost istog.

Mada, ako se dnevno iseli 400 ljudi (ne držte me za brojku, mislim da sam negde pročitao toliko), a znamo da prosečna Ptaršiska familija broji samo dece sedmoro osmoro, onda to i nije toliko. :)

Shir Kahn
Jebeš šipce RUS napustio vukajliju :(
Reme
Знам, чуо сам да је већ стигао до Суботице...

Haahaahahahahahahahahhaaa

brte na nekom sam starom kompu na kom je cim promeniti pismo pa će najljepše sorabsko pismo morati da ispašta do ponedeljka

Tazbina mog burazera su Goranci iz Prizrena, pre neki dan se vratila njegova tašta i rekla da su oni krenuli još od početka godine da idu preko Srbije. Kaže i da nije sigurna da li se nešto dole sprema ili idu stvarno jer nemaju posla i ekonomija im je u kurcu, ali kaže i da je jedan lik, inače poznanik Šiptar koji ima i dosta kinte i svega, poslao ženu i decu sa svojim burazerom u Švajcarsku a on ostaje tu. Ko će ga znati...

Ja sam vrlo sumnjičav u pogledu istinitosti izveštaja o tom naglom porastu broja emigranata sa Kosova. Čudno mi je da su medijski izveštaji o tome otpočeli baš u vreme kada je Alister Kempbel bio u poseti Beogradu i držao predavanja službenicima republičke vlade. Mnogo mi smrdi na skretanje pažnje sa drugih, zaista bitnih stvari.

Zašto je crveni baron preduhitrio sve dole?