Prijava

браво оркана јеботе сад сам и ја видео опа

@radjard ne znam da li pokušavaš da ispadneš pametan ili šta, al' ako se onako pomalo amaterski baviš fotografijom, znaš da što veća iso vrednost uslovno "kvari" kvalitet fotografije jer postaje zrnasta i nijanse drugačije dolaze do izražaja.

Mislim da se razumije radjard fino onako u fotografiju. Ne baš kao ti u skupljanje noktiju al nije sad baš totalni amater.

Ko što sam rekao, haljina je naranĐasta.

http://www.vice.com/rs/read/heres-whats-happening-with-that-dress-with-the-confusing-colors-882

"Verovatno se to i dogodilo sa ovom fotografijom: snimljena je najverovatnije na plavičastom svetlu, zbog čega je naš mozak pomislio da je haljina u stvari bela. To ima smisla. Ono što nema smisla je zašto mozak nekih ljudi vide haljinu kao belu, a drugi kao plavu. Doktor Nejc detaljno proučava pojedinačne razlike vida kod ljudi i nikada se nije susreo sa ovako nečim."

Ta haljina objektivno jeste ove i one boje, a propuštena kroz filter ovog ili onog objektiva može da dobije razne koloritne kvalitete. Propustim je ja kroz najjednostavnije računarske filtere, i druge je boje i nijanse, npr. zelene i narandžaste. Ja ovaj prikaz koji serviraju vidim kao crnu i plavu, neko je vidi kao zlatnu i belu, što mada to ne razumem, prihvatam. Svejedno, mislim da je u pitanju još jedna od medijskih manipulacija da bi se pažnja publike skrenula sa važnih stvari na neku totalno nevažnu, i na njoj zadržala, dok im kače konopac oko vrata, okov oko noge, ruke, proturaju drugu mnogo goru vest neopaženo. I žao mi je što učestvujem u svemu tome, ali baš mi je stalo da ovo napišem.

Jeste znali da je Toni Bler uz viski i caj bombardovo Srbiju? Viski imatu taj kolorit zlatno zute boje, plavicasti cosilja kafe, kao aristokrata, nije to slucajnost

Na svakom našem/stranom portalu gde su okačili ovo, napušio sam ih kurčine i unlike. Jebena boja haljine i 100000 ljudi koji o tome raspravljaju, 50000 trolova. Raspravlja se o jebenoj boji haljine! Sve je ovo počelo od 50 nijansi sive!

javio se zxaik gasite temu

samo vam je monitor drugachije podeshen

mlogo ruzhna haljina kako god :(( pozz

Ta haljina objektivno jeste ove i one boje, a propuštena kroz filter ovog ili onog objektiva može da dobije razne koloritne kvalitete.

Doda bih na ovo Valdemarovo da u objektive možemo uključit i ljudsko oko, jer boja predstavlja naš doživljaj prelamanja svijetlosti, a mi za default boju uzimamo onu u kojoj je neki predmet na dnevnoj svijetlosti.

Imam neki upaljač "narandžasti" što ga držim vamo u potkrovlju gdje fazon 90% vremena bleji sijalica upaljena. Izađem napolje prije neki dan i uzmem taj upaljač kad on žut... boli ga kurac.

To naravno ne znači da sam ja crnac kad spavam naveče sa ugašenim svijetlom.

vi ste jebeni daltonisti
svi su krili od vas nisu hteli da vam kazu al evo sad znate
kad neko vidi belu boju tamo jebeni daltonista je i nema drugog objasnjenja

Mene je najzanimljivije kako je ovako ogavna haljina pokupila toliku pažnju medija

Ja sam je od pocetka video kao plavu i crnu OPAAA

braon-zlatna-svetlo plava je, daj ne jebite narod više američka stoko