Prijava

Pročitah negde da je prosečna plata u stalnom rastu i da trenutno iznosi 58000 din.
Malo mislima pročešljah ljude koje poznajem, i shvatam da malo ko od njih ima i približno toliku platu. Pa reko, ajd malo da se bavimo statistikom, pa da izlistamo zarade ljudi koje poznajemo, naravno, bez ličnih podataka, znači, samo u cilju statistike. Možete napisati i funkciju ( radno mesto ako je u pitanju široka oblast).

NAPOMENA
Da bi ovo istraživanje bilo lakše prihvaćeno i prošireno, zarad većeg broja podataka i preciznije statistike, predlažem da se usvoji specijalna jedinica za predstavljanje mesečne zarade, i to, vodeći se aktuelnim naslovnim stranama pisanih medija:
" Stanija na sat " ( približno 200 evra),
kako se ne bi frljali sa ciframa kod onih koji su na većim funkcijama.
Prosečna mesečna plata po ovom svetskom kriterijumu iznosi: 58000din = 2.4 Stanije na sat.

Takođe, bitno je naglasiti i koji je grad u pitanju, da bismo uvideli regionalne razlike, kao i pol, što može biti i vrlo ozbiljno, budući da moja žena zarađuje više od mene :).
Ajd, da ne davim, pišem svoj primer, tj. ljudi iz mog okruženja, pa ćete valjda shvatiti:

Ja - 1.8 Stanija na sat - logistika u distribuciji štampe - BG
Poznanik1 - 1.5 Stanija na sat - kuvar - BG
Poznanica1 - 2 Stanije na sat - menadžer u privatnoj firmi ( tuđoj, ne svojoj) - BG
Poznanik2 - 2.4 Stanije na sat - Pandur - UE
Poznanica2 - 0.6 Stanija na sat - Muzej - BG
Poznanik3 - 3 Stanije na sat - pravna služba u banci - BG
Poznanica3 - 1.3 Stanij3 na sat - biblioteka - BG
Poznanik4 - 1.5 Stanija na sat - dizajner u štampariji - BG
Poznanica4 - 1.1 Stanija na sat - knjižara - BG
Poznanik5 - 0.8 Stanija na sat - obezbeđenje - BG
Poznanica5 - 1.6 Stanija na sat - pošta - BG
Poznanik6 - 1.8 Stanija na sat - prof. istorije - SO
Poznanica6 - 1 Stanija na sat - pekara - SO
Poznanik7 - 1.6 Stanija na sat - IT sektor u velikoj firmi- SO
Poznanica7 - 0.5 Stanija na sat - pekara - RU
Poznanik8 - 1.3 Stanije na sat - vojska - BG
Poznanica8 - 2 Stanije na sat - administracija u MUPu - BG
Poznanik9 - 0.75 Stanija na sat - penzioner - IN
Poznanica9 - 0.5 Stanija na sat - penzionerka - IN
i da ne bude sve tako crno:
Poznanik10 - 15 Stanija na sat - direktor za sautist jurop jedne svetske kompanije - VŠ
Poznanica10 - 0 Stanija na sat - žena od ovog direktora - boli je tuki....

Ja sam, dok sam sastavljao tekst za otvaranje ove teme, shvatio da novonastala jedinica za visinu mesečne zarade - Stanija na sat, u svom nekom, kako bih rekao, skraćenom obliku, može da se piše i SNS, što me direktno podseća na... ovaj..... ma nema veze.

све зависи у којим круговима се крећеш, а и у ком граду ти је већина познаника. да набројим петнаестак најближих пријатеља, не верујем да ико има мању плату од те твоје просечне (иначе, одакле ти тај податак? просечна плата је мања, мања од 70.000 бруто чак и за децембар у ком је највећа просечна плата). изузев пар професора у школи.

nema to veze, plata medicinske sestre zaposlene kod privatnika u beogradu se kreće od 22 000 do 40 000, a rade identičan posao i isti broj sati.

Познаница 1 на сат - четврт Станије на сат.

Baš si se iscimao da prevedeš plate u Stanije na sat, sad moram i ja da se cimam da prevodim. Ali dobra tema.

računovođa u školi - 1.46 Stanije na sat neto (bilo bi 1.83 da sam završio i petu godinu za master)

Nemam ja pojma to koliko jebstanija imam ja i koliko je prosečna plata..

znam da je moja u januaru 2012 bila 78 hiljada dinara...

u januaru 2015 jedva 65 hiljada...

nisam menjao ni firmu ni radno mesto

Како знаш те силне плате, ја никог не питам колко кинте зарађује, некултурно ми.
Знам за двоје људи, и обоје су 1.8 станија на сат, мастер и всс

javio - 24000 jedna Stanija :)

znam da je moja u januaru 2012 bila 78 hiljada dinara...

u januaru 2015 jedva 65 hiljada...

Еуро у јануару 2012 био 105
у јануару 2015 123
И то кад се узме у обзир...

Javio zasro nešto na poslu, nije dobro opremio direktorku.

Jedna stanija na sat bi mi bila dovoljna. Taj sat.

otprilike tako, meni plata u januaru 2012 bila 1.81 Stanije, a u međuvremenu sam dao četvrtu godinu - sad mi plata manja i u nominalnoj i u realnoj vrednosti :)

U kojim god krugovima da se krećeš, svi imaju neku platu, i naravno da iznos zavisi od mnogih stvari, a najčešće od volje vlasnika firme, ali u ovoj statistici nema potrebe za filozofijom, već za ciframa, tako da, pucajte... A iz ispaljenog pucnja, da se zaključiti i to u kom krugu se vrtiš...
kosmo, zaključujem da veliki broj medicinskih sestara zaposlenih kod privatnika u Beogradu može sebe da počasti sa najmanje jednom Stanijom na sat, mesečno.

Притом је тада евро био 105. А сада је 120.
Што му дође ~750e, наспрам ~550e сада Јави. :/

65-48=17

Daklem 2,75 stanija...el tako?

a u januaru 2012 sam imo 3 i jače stanija..

Plus evro bijo 110 i manje..

kosmo, zaključujem da veliki broj medicinskih sestara zaposlenih kod privatnika u Beogradu može sebe da počasti sa najmanje jednom Stanijom na sat, mesečno.

preneću koleginicama na sledećem sastanku, baš će da se obraduju.

105 био евро Јави.
Јануар 2012.

978 EMU EUR 1 104,9981 105,6299

Jebo ga ti imao sam 700 evra platu...