Prijava

E pa to. Fora je sa ovom skinute sa tanjirace. Samo da nije ovaj tranjir, nego onaj sa ravnom ivicom. Ekstra

Sad došao iz nabavke sa ekipom, kupili smo janje i prase, po 4 kg ćevapa i šiš ćevapa, po 2 kg karabataka i pilećih prsa, 2 kg krmenadle, po 2,5 kg junetine i gice za kotlić, 3 kg raznih gljiva, 3 kg paprika, 2 kg paradajza, 6 kg krompira, puno luka, bijelog luka, peršina i mrkve, 2 kg slanine. Nešto od navedenog ću spremiti i u dagari, da ne čekam kotlić, jer ćemo ga montirati u 10 h, a skinuti s vatre tek kad Sunce zađe :-)

па колко вас има боктејебо

Jel se rupa u sredini tanjira, od tanjirace, popunjava nekim metalom, ili..?

Obično genijalci zavare rupu, ali mnogo je jača fora, da se napravi produžetak kao, tj. neka vrsta "slavine, i npr. riba (pošto nju pečeš u talandari, nećeš sigurno ćevape) da se posle prelije tim saftom, kako li ga zovu.

па колко вас има боктејебо

Bačje, ima nas 13, možda dođe još četvoro, ali to su oni 'joj, smrdi ćumur, joj smrdi luk, joj to je vrelo, joj sunce mi je prejako, joj ovo ono'. Inače, svi u ekipi jedemo puno više nego što se vidi nama :-)

EDIT:

on glavni i luks

Kapune, oklen ja s Luksom i Glavnim?

bome ste se momacki istrosili za klopu.a di je jos cuga...

Celtice posto je janjetina i gdje ćeš je držati do petka?

I janje i prase stoje u pajcu do petka. To je od domaćina sa imanja, a cijenu janjetine stvarno ne znam.

Ne znam koliko je to pametno,dugo stoji, neće se pokvaritivali nije baš za ražanj, mi to na licu mjesta deremo i na razanj, jedne godine nismo imali na šta okačiti pa na neku lijesku objesimo janje da deremo a ona lijeska se savija, sunce ti jebem skače janje ko na bandzi džampingu dok smo ga oderali

skače ko na kurac da ste ga nabijali

јеботе ви ко да немате шта да једете целе година па хасате само за празнике лоло

Šomi, ostajemo tri dana. #razmišljajdugoročno

а па реци тако, људи помисле само за тај дан лоло
иначе сваким мрљовим постом који прочиташ постајеш 2% семберац

Ipak mislim da nam fali još najmanje tamić jabuka, da zasladimo nakon toliko slanog ;-)

Mrljo, janje se nije naviklo pa se posthumno branilo. Ubuduće grmečki fazon: u neki pajc i da stoji u buretu. Onda natakariti na ražanj, omotati ga najlon-folijom pa peškirima i da stoji u tome do pečenja bar 10-ak sati. Vjeruj, pojedeš i noge ispod sebe, a kamoli janje.

i ja cu znjiti janjeta za praznik nerada,pa me interesuje sta je taj pajc?
praznik nerada najvise i slave oni koji tokom cele godine svejedno nista ne rade.

Pripreme prošle dobro. Preliminarna faza obavljena.
Dekno par ćevapa, koji kobas, 2 ražnjića, lukčine mlade i ove u glavici. Zalijo sa par piva, podžamio kuju cigara.

Mogu da kažem da mi je organizam u generalno dobroj kondiciji i da ću biti prilično otporan za Prvi maj, ali i to ćemo da pokvarimo jer tako sleduje...

Inače video sam da je ollanik u jednom postu pitao zašto baš moramo da slušamo narodnjake, odnosno Eriša, odnosno Eru Ojdanića i zašto to slušaju i metalci kada su na prvom maju.

Slušaju zato što moraju jer u šumi je puno džibera.

Ja mislio organizuju se neki protesti a ono roštilj.