Prijava

Pičke neradničke, ja radim prvog...

A jbg a ja mislio da ideš na balkan fan, ide moja sestra pa sam mislio da ti dam broj da jebeš ti kad ne mogu ja, ništa...

хахаха фала брате други пут :)

Ja ću standardno ako sve bude kako valja i trebuje, u četvrtak naveče olešinjavanje, biće slanine i kobasice sušene, roštilja ujutro za doručak, a popodne junetina ispod sača akobogda. sve to uz baju malog knindžu i neko kartanje, poker ili bela ili nešto slično, kad to završimo za prvi maj uveče u kafanu da ostanem do ujutro i tako završim taj alkoholni maraton

Dan ranije odemo na željenu lokaciju koja od kako se omatorilo malo više nije neka divljina, nego nečija vikendica ili kuća na selu, dovezemo cugu, ubijemo životinju (janje ili jare, ove godine su ženetine izlobirale prase) i nabijemo na ražanj, pokosimo dvorište, pripremimo sve ostalo, pa se usput tradicionalno napijemo ko konji. Pošto smo sutradan mamurni, ne jurcamo na sabajle nego laganica, oko 11 recimo. Odmah se pali vatra (a i vutra) za ražanj, pa se odatle vadi za roštilj koji se peče odmah, a ražanj se stavlja nekad oko keca. Skida se oko 4, pola 5 i tad se izroka još jedna značajna tura roštilja kao salatica. Pošto posle svima padne pritisak, da ne bi došlo do skucavanja, pušta se glasno mjetal ili tako nešto i piči se supjani fudbal - kolko ko može. Nakon toga odumiremo, kida se ostatak životinje, loče se maratonski, ako neko ima volje i ako je ostalo još mesa, ponovo se pali roštilj i tako... Ako je vrijeme iole pristojno, obavezno padne i kupanje na rijeci u toku dana, čisto da se ispoštuje. Sve u svemu, najgotivniji praznik.

Lose je kad unapred znas sta ce biti

Sranje je kad se kurčiš na forumu kako će biti, sushtuna je ispričati kako je bilo!
A realnost je da ostaješ...

http://srbija-nekretnine.org/oglasavanje/fotografije-2014/10/o345127-f1.jpg

K U Ć I
U
Ć
I

Evo jedan savjet. Nabaviti slaninu, popularno sapunjaru i isjeci na režnjeve širine oko 5 mm sa sve kožom. Sapunjavi dio režnja zasjecati na svakih 1cm. Ovo čuvati do dijela roštilja kad se peče piletina. Ovako spremljenu slaninu poredjath po piletini. Mast koja se otapa će piletinu načiniti sočnijo i sveta kožica će biti bar 5 puta bolja, a reznjevi slanine će se načiniti u obliku zvijezde.

Što se tanjirače tiče, savršena za pomfrit, gljive i paprike.

Kotlić nesam školovala. Prijatno i da se živi vratite sa uranka.

Ja ću da dodjem na konju sa četnicima svima ću mačem Miloša Obilića da otfikarim glavudzu komunjarsku...

Ti si psihijatar, ne smiješ imati političko mišljenje, pripadnost naciji, religiji, planeti ili navikama :-)

ja ne idem nigde jer kenja ekipa nesto ko ce da me povede sa sobom?

Ajde samnom debeli. Daći ti Staforda da šetaš kroz masu i da povećaš kurčinu za 10 cm. Sa 13 si već muškarac jbg
L O L
O
L

Pa i sebi ću da osečem glavu i ja sam komunjara... plus sam ustaša imam ustaško ime Ivica... kum mi bio pijan...

bokser me je uvredio ali mi je malo lakše kada pročitam tvoj post brt

I da, šiptar sam isto pošto sam Kosova.