Prijava

valdemar promeni avatar u neki recimo zuto crveni, pomesam ponekad vlasinara stobom i pitam se sta bi coveku...

Mogao bih, dosadio mi je, mislim ne Valsinarb, nego avatar. Moram kasnije smisliti nešto.

Vidi sa teeborom da ti odradi neshto u 8 bita.
Samo shto madjar to chini kao veliku uslugu.

Tako neshto mora da se zasluzhi ipak

Pa tesko tu naci bolji izraz. U psihijatriji koriste uočljiv kao drugačiji I bez ispada. Al opet. Kod ishemicnih ostecenja su i uočljivi i sa ispadima a ne mozes da kazes da su socijalno neprihvatljivi.

Ali Haksli piše o apsolutnom značenju reči "normalan". To mi malo čudno, nisam siguran da je to utvrđeno, šta znači apsolutna normalnost. Pogotovo on sam ne bi bio "normalan" u apsolutnom značenju te reči, kako je shvata većina sveta. Mislim Haksli, ne Valsinarb.

Normalan sam ja kad stojim uz šank, posle dva sata sam obično vodoravan.

Malo to nešto, Bruse, dva sata, moraš raditi na kondiciji. Treba što duže ostati normalan, u ovoj nenormalnoj zemlji gde od detinjstva tvoj razvoj usmeravaju ka neljudskosti, i gde je socijalna mimikrija postala mehanizam koji ni organizam što vrši tu mimikriju ne primećuje, već je izvodi nevoljno i nesvesno, aktivnošću takoreći parasimpatičkog nervnog sistema, a jedini je izlaz ostati normalan a napiti se, i onda nekom slomiti barsku stolicu o lobanju.

Ma nisam toliko bolestan :)

Nije bio " tipičan" u domenu ličnosti ili socijalne interakcije?

Nije bio " tipičan" u domenu ličnosti ili socijalne interakcije?

Imao je fiks-ideje čudne i za današnje vreme, neki spoj šamanizma i farmaceutike. Transcendentno tražeći u hemiji, do danas izginuše mnogi. Sigurno nije bio tipičan član svog društva, sa velikim neodobravanjem bi tadašnji prosečan engleski građanin gledao na njega, verovatno i danas. To sam hteo reći o "apsolutnoj normalnosti", jedno je za engleskog malograđanina, a drugo za pisca koji traži Boga u drogama. Sasvim treće za trećeg nekog. A o njegovoj socijalnoj interakciji ne znam baš ništa.

E to. Vrlo je tesko naci adekvatan izraz za " normalno" a da je prihvatljiv svima. Inace avatar ti je odlican.

Ja ga pravio, to je moj porodični grb ako se nekim slučajem dokopam plemstva.

Interesantna simbolika vipera et capricorn, pa na sve to neptunov znak. Fali ti samo lučonoša. Od mene ♡.

Pa ne može Lucko, previše bi bilo eksplicitno, bar ne ovde :)

A u sredini zvezda cvet. Ma savrsen!

Malo to nešto, Bruse, dva sata, moraš raditi na kondiciji.

Godinama sam trenirao da skratim to vreme, zabole me noge ako dugo pijem pa zato pijem brzo.