Prijava

Poštovani prijatelji, poznanici i kolege autori

pokrećem ovu temu sa ciljem da gomilu nadeponovanih knjiga po prašnjavim vitrinama izvučemo iz mraka (i onako stoje godinama i ko zna da li ćete ikada više u njih i zaviriti) i medjusobno razmenimo za neka dela koja nas odavno zanimaju a večito izmiču iz ruku..

Knjiga ima sopstveni život, i kreće se medju ljudima na čudne načine. Tvrditi za sebe da si vlasnik neke knjige je samo privremena i naivna iluzija. Delite knjige, pozajmljujte ih, preporučujte, lupajte ljude po ušima da s vremena na vreme nešto pročitaju, kako bismo jednog dana mooožda smogli duhovne snage i obrazovanja da se iskobeljamo iz ovog mraka i memle u kojima smo zaglibili.

Vrlo prosto - navedeš ovde šta potražuješ i čega si spreman da se zarad toga odrekneš, pošalješ poštom (uopšte nije skupo) ili ako si u mogućnosti odneseš lično, taman nekoga i upoznaš (nemoj sad da ti Kaizen da adresu primaoca pa da mu pošalješ antraks, nema toga).

Ja sam lično spreman da u promet stavim nekih 250 - 300 knjiga, tako da postoji solidna verovatnoća da se kod mene može zadesiti nešto što vam treba. Ja treažim - Zvuk planine od Kavabate, Zaveru budala i Fukoovo klatno. Ajmo malo angažmana.

Dobra ideja, ali tesko da ce se neko odreci dobrih knjiga. Ja npr imam 50ak koje bih prodao ili menjao ali to su uglavnom neke sranje knjige, ove dobre čuvam. Sve rešavam da bacim na Limundo al me mrzi.

Ja nudim sve, ne odričem se jedino ovih što su pokloni ili imaju odredjenu sentimentalnu vrednost. Ko ga jebe, bolje da neko čita nego da meni prdi na polici nekoliko godina. Ako mi ustreba kupiću je jednog dana, ili ću je prosto uzeti iz biblioteke. Za šta da ih čuvaš kada nam deca i onako neće čitati knjige..

Odlična ideja, ali mi se čini da će biti slaba realizacija.
Ne poznajem ni jednog knjiškog moljca koji bi se odrekao svojih knjiga.
Pored toga, postoji mogućnost da knjige uskoro prestanu da se štampaju i pređu u ''elektronski'' oblik. Da li će tada obične knjige dobiti neku antikvarnu vrednost, ne znam. Deca će čitati knjige ako ih tome naučiš. U duhu teme,
https://onedrive.live.com/?cid=14c37c8d21680aba&id=14C37C8D21680ABA!105

Za šta da ih čuvaš kada nam deca i onako neće čitati knjige..

https://www.youtube.com/watch?v=pH6TLI3z-Yo

Dobra je ideja. Imao bih šta za ponuditi, možda stotinjak komada. Ovo ostalo ne dam nikom. Od toga što si tražio nemam ništa, stvarno bih rado poslao... Nego, baš tebe da pitam. Imam jednu drugaricu koja je između ostalih isto ljubitelj Markesa, čita dosta i često razgovaramo o književnosti. Nekad u razgovoru smo pomenuli Murakamija, pri čemu tad još nijedno nije pročitalo ništa od istog i ona ga je popljuvala na prvu. Igrom slučaja, meni neko pokloni 2 knjige tog pisca, "Norveška šuma" i "1Q84", pročitam prvu i uopšte mi se ne svidi, ali druga me oduševi, pogotovo što ima još 2 dijela koja sam odmah nabavio i spičio za 15ak dana. I sad, pošto tu ima pomalo SF-a, fino upakovanog, baš kao kod Markesa, ja je nagovaram da to uzme, a ona zadrta i neće ni da pokuša. Jesi li ti možda čitao i imaš li komentar?

Nisam čitao Murakamija, mada čini mi se da ga najviše kude i hvale ljudi koji ništa od njega zapravo i nisu pročitali :) Lično preferiram dela malo sumnjivijeg tipa poput Limenog doboša, O junacima i grobovima, Kaputt, Obojena ptica, Rat za smak sveta..

Čitaće deca, ali sa tableta, što je donekle i dobro. Žao mi kad vidim ove jadne prvačiće kako vugle 10 kila knjiga u školu, kao da imaju autobus na ledjima. Tablet i ćao - nema seče šuma, nema malverzacije sa udžbenicima..A staru dobru knjigu pod nogaru od stola, da se ne klima :) Ajde bre šta ste se stisli, daj neke knjige u ponudu!

Murakami - Južno od granice, zapadno od sunca, preskočite.

Klikni na link, ima 60k naslova.

Ako ima ko Čapeka u papirnoj formi bio bih voljan da kupim

АЛИ НИКАД ДРУГОВЕ СВОЈЕ ЛОООООЛ

Dajem samo ove za samopomoć-Kaluđer koji je prodao svoj ferari, ne znam zašto ljudi ne prestaju da mi poklanjaju to.
Tužno je koliko me slabo poznaju.

Imate da mi poklonite neke free stripove?

уато што мисле да си пропала и да је крајње време да се извучеш поуу

Treba mi Etika od Spinoze, ako ima neko, voljan sam da ponudim u zamenu ono što imam.

Jebiga stratimire, trebai si se javiti pre godinu dana. A i za knjige. Bili neki silni humanitarni sajmovi kod dece u skoli sve su iz kuće odneli, stripova sam imao valjda iljadu, knjiga su oko 100 odneli. Od ovog sto sad imam mogo bi da ponudim 2 knjige Istorije Srba, Jiriček i 2 knjige Karadjordje, Vukićević tvrd povez, ovo drugo što mi ostalo ne dam ništa.

Ja mogu samo da ponudim bibliju. Prosle godine crkva davala dzabe pa sam ueo 5,6 komada.

велику позздрав за тебе друже

VELIKI otpozdrav prijatelju