Prijava

Ajd sad, koliko ste vrsta probali, koliko dnevno pijete, ukoliko ste iz nekih malo većih gradova ne bi bilo loše da ostavite imena kafića sa dobrim espresom, nekim promocijama i tim sranjima.

Uglavnom tučem tri - četiri kafe dnevno, jedno vreme sam pio i znatno više, bio sam u nekom fazonu da do podneva spičim makar tri produžena. Sad u NS-u što znam Vitraž je bio dobar jedno vreme, ali su ga sjebali do kraja. Ima u BIG-u neki pristojan kafić i to je manje više to. Turska je dobra u Muviu. Nisam se nešto najebao u životu, al sam zato kafa popio. he he skeč

severozapad amerike ima đavolji dobru kafu

severozapad amerike ima đavolji dobru kafu

Jedva sam stigao do severozapada Srbije.

Ako si u NS, potraži Wolf pržionicu kafe u Jevrejskoj. Mislim da je 80 din 100 g vrhunskog kvaliteta.

Turska dobra bila u The End-u. Sad je manje dobra jer je poskupela sa 60 din na 90... Gde jos ima turske u NS?

Potražiće se Anđelo :))
Slabo ima turske, ali znam da su sva ona govna oko kampusa očajna. Počev od bude, akademca, mašinca psoebno, i onog staklenog sranja...

Bistro u centru pravi domaću kafu i kafana Greda u Jevrejskoj.

andjelko kad dodjem u NS vodis me na chaj

ovo je pocetak jednog iskrenog prijateljstva.

Bisto mi je gadan kao ambijent, a greda mi je nekako, jebem ga. U svakoj kafani ima domaća kafa, ali ne i čiste čaše..

kad nekima mora da se crta ko vlada objasnjavanjem
Cappuccino
Caffe latte
Cinnamon latte
Latte macchiato
Karamel latte macchiato
Choco-cookie latte
Krem kafa
sa šlagom ili pavlakom
Kafa karamel
Moka kafa
crna / bela / karamel
Moka kafa Extra
sa mlevenim lešnikom, bademom, kokosom ili kikirikijem
Moka kafa -Voćni ukusi
Moka kafa -Ljuta
Mokachino
crni / beli
Double Dutch
crni / beli
Golden coffee
Amareto
ukus badema
Nescafe
Turska kafa
Filter kafa
Topla čokolada
crna / bela / ljuta / voćni ukusi
Frenezija
Ice coffee
Ice espresso
Ice latte
Ice karamel latte
Ice cinnamon latte
Ice choco-cookie latte
Ice krem
Ice moka
Ice moka karamel
Ice moka extra
sa mlevenim lešnikom, kokosom, bademom ili kikirikijem
Ice mokachino
Ice filter
Ice ginger
jesi ti svestan ovih prebolesnih imena,deckitj,ili moram jos neku reakciju da ti shaljem

Donkafe strong i aupickumaterinu. Domaća seljačka kafa, dve kašike kafe na jednu šolju i to je to. Kakci ukusi kakve pickematerine.

Ako pricas o imenima valjda treba da pomenes "barista", "lungo", "ristretto", kao mejnstrim reci u tim vodama kafe. Tj. italijanske reci, u bukvalnom prevodu barista je konobar, ali onaj koji servira i dekorise kafu, i sl. kao odnos pekar i pica majstor. Postoji cak i WBC (svetsko prvenstvo u kuvanju/dekoraciju kafe).

A pola tih stvari koje si nabrojao (narocito ovi sa raznim nekafa dodacima) su uglavnom nastali zbog Amera, kod njih imas mali milion tih ukusa, nisu mogli da ih nauce na kafu i sta voli amer, slatkise, nista narokaj slatkise i teraj ga u kurac. Splacine.

Na automatima za kafu u ustanovama samo pijte irsku kafu. Nema dalje

Zato sto je najsladje :D

Jos ako stisnes mor šugr, pocne da pisti alert alert

Ђе ти је продужена без млијека и чаша воде?