Prijava

Почећу ванвременским цитатом Нукијевим.

Здраво другари.
Како сте?

Радио сам онлајн тест који је заснован на правом, и испало је да сам психопата. Да ли то може потврдити неки Вукајлија психијатар или евентуално психо?
БТВ, увијек сам мислио да би била фора отети пар вас, ставити вас у сандук и гледати који ће да убије остале за дашак кисеоника, након чега бих и тог Сурвајвера убио фиоком.
Поздрав.

Ja sam radio neki CIA test i ispalo je da su kod mene duplo veće šanse da se odlučim da nekoga ubijem bez preterane potrebe, nego kod 99% populacije.

Eh, nekad si mogao da spavaš u parku, ni dlaka zglave da ti ne hvali, a danas... Kreneš po hleb i agilni te ubije rešoom bez neke preterane potrebe :'(

А код мене код 88%. Хеј, Аги, оћеш да рекреативно отимамо људе, рендом онако?

Ja sam jednom radio NASA test i ispostavilo se da treba da platim 180 dinara + pdv da bi dobio rezultate.

5% populacije odlikuje psihopatsko ponasanje, nije to zelja za ubijenjem brt

То су само плитке емоције :""""(

Ne znam ti ja to brt ja sam emotivac

1. Da li se trudite da delujete šarmantno i inteligentno?
(Kod sociopata odgovor na ovo pitanje je da)

2. Da li često umišljate stvari i mislite iracionalno?
(Kod sociopata odgovor na ovo je ne, jer su obično izuzetno racionalni)

3. Da li ste često jako nervozni?
(Sociopate gotovo nikada nisu anksiozne ni nervozne. Oni se retko boje bilo čega)


4. Da li se ljudi mogu osloniti na vas?
(Sociopate su obično vrlo nepouzdane)


5. Da li lažete ili ste neiskreni?
(Sociopate često izmišljaju stvari i nameštaju ih onako kako njima odgovara)

6. Da li se kajete ili stidite?
(Sociopate retko gaje ovakva osećanja)

7. Da li se često ponašate asocijalno bez razloga?
(Sociopate imaju običaj da se ponašaju asocijalno, ali sa namerom)

8. Da li loše procenjujete stvari i ne učite iz prethodnih iskustava?
(Sociopate misle da su pametniji od drugih, ali često rizikuju mnogo više od drugih)


9. Da li ste patološki egocentrični i nesposobni da volite druge?
(Sociopate jesu)

10. Da li često ne umete da odreagujete emotivno?
(Sociopate ne mogu da iskažu osećanja kao drugi)

11. Da li umete da prodrete u suštinu?
(Sociopate obično ne umeju da analiziraju sami sebe i nisu skloni razmišljanju)

12. Da li umete da komunicirate sa drugima?
(Interesantno je da sociopate moraju da lažiraju svoje reakcije u komunikaciji sa drugima da neko ne bi primetio njihovu nezainteresovanost za druge)


13. Da li ste "parti manijak"?
(Sociopate vole da luduju na žurkama sa pićem, ali i bez njega i mnogo češće imaju seks bez obaveza nego drugi ljudi)

14. Da li lažno pretite samoubistvom?
(Da, sociopate su kraljevi drame)

15. Da li je vaš seksualni život trivijalan i bez emocija?
(Sociopate ne umeju da vole)

16. Da li ste promašili svoj životni plan?
(Sociopate često ne umeju da zadrže svoj posao)

ja sam jednom radio "Da li si tip devojke Veljka Raznatovica" na kurirovom sajtu... ispalo je da nijesam

13. Da li ste "parti manijak"?
(Sociopate vole da luduju na žurkama sa pićem, ali i bez njega i mnogo češće imaju seks bez obaveza nego drugi ljudi)

Brate hah

To je test sa blica. Meni je ovo najjače:
11. Da li umete da prodrete u suštinu?

Može ono otimanje, Koperfilde, tako ću najbolje upoznati sebe.

Ја, ти, избјеглице на Мађарској граници, зови ме.

Hehe Zdravo svima, zovem se Dejan i volim duge šetnje po keju i dobar rif metalike. Mladi ste da shvatili bi ste da u otimanju nedužnih mladih ljudi čara nema, baka ništa više. Čar na dar zapravo krije se u mentalnoj torturi naivnih nevinih devojčica, himena bez kad ostane ćao. Statistika ne laže kad kaže da se u 67% slučajeva kod razdevičenih curica od strane dekya desilo da su se iste udale do 25 god za likove koji imaju iste fizičke obrise kao ja. Ostatak se još nije udao, ali imaju momu koji zdelan je po liku dekyevom. Zamisli samo nekoga navedeš da skineš popularni mrak i ostaviš nedojebanu a onda ona 5-8 god kasnije nađe dragana koji tebi sliči. To ti imponuje. Imponuje ti.

Onlajn testovi su goli kurci!
Nisam psihijatar ali eto skoro svršio medicinu i voleo psihijatriju...

Mislim da ljudi imaju pogrešnu predstavu prvo o samom terminu ''psihopata''... verovatno većina odmah pomisli na serijskog ubicu ili lika koji je odlepio, pa opštio sa lešom preminule polusestre... a uopšte nije tako.

Psihopata je čovek na granici, neki kažu sa poremećajem ličnosti, lik sa samo potencijalnom dijagnozom, nit je bolestan nit je zdrav, najčešće označen od većine kao čudak, u zavisnosti od toga šta preovladava u narodu bude definisan kao hladan, uplašen, egocentrik, narcis, nezainteresovan, povučen, stidljiv, agresivac itd. Postoji više od deset klasifikacija psihopata, sa različitim odsjajem ali neka zajednička crta svih je:
- nefleksibilno ponašanje, odstupanje od normalnog (???), nemogućnost kontrole unutrašnjih tenzija, primat trenutnom nad trajnim... slab ego, slaba tolencija na stres, doživljavanje svega egoistično...
- bitno je da to poremećeno ponašanje nije od skora, već oduvek, još je kao klinac bio 'drugačiji' (obično se u adolescenciji ispolji pik)
- zidovi, zidovi... neadekvatno ponašanje dotičnog jednostavno stvara granice sa okolinom i slabi funkcionisanje... radno, socijalno, komunikacija vremenom slabi, polako ali zasigurno sledi izolacija...
Postoji izreka u med.: Psihopata ne pati, već okolina psihopate... za razliku od nekih drugih stanja, ti likovi više sjebavaju druge nego sebe, kao veliki egoisti ništa loše ne vide u svojim aktima... koji su u najmanju ruku diskutabilni...

Tema je ogromna... razvrstani su na mislim 12 tipova (paranoik, šizoid, histrionik, emocionalno nestabilni tip, antisocijalni, anaksastični, izbegavajući poremećaj, narcis, pasivno-agresivni... itd.) svako ima svoje odlike... mogu mnogo da kenjam, ne znam kolko to može da bude korisno...

Suština je: Psihopate su jednostavno takvi, nisu definisani kao ''ludaci'' već kao čudaci (a to je ogromno širok pojam sa mnogo varijacija) tu lečenje ne pomaže, oni sebe ne doživljavaju bolesnima i ne vide pogrešno u svom ponašanju, jednostavno drugačije gledaju na svet. Nisu oni ludi, šabloni funkcionisanja su im drugačiji... nešto kao primerci onih krivih, žilavih stabala u šumi visokih i vitih. Funkcinišu ali ODUDARAJU!!!

Pošto se Armin osvrnuo na moj post s početka sa "5% populacije odlikuje psihopatsko ponasanje", a i doktor Kvejk piše o terminu "psihopata", da dodam da onaj moj CIA test nije bio test ponašanja (ne otkriva da li si psihopata, ili nisi), već situacioni, koji pokazuje sposobnost i lakoću da neko počini ubistvo i mirnoću koju bi imao nakon toga, bez obzira na svakodnevne obrasce ponašanja. Nije online.